Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Jojka definitívne mení vysielací deň Talentu! Proti 11. sérii sa postaví novinka RTVS

Televízna dvojka pristupuje k zmene po šiestich rokoch.

V jesennom vysielaní televízií nebudú chýbať ani veľké programy.

Kým Markíza pre tento rok nepripravila žiadnu talentovú šou, chystá sa uviesť väčšiu zábavnou novinkou, ktorou môže vykryť po chýbajúcom ťažiskovom programe. Popri tretej sérii Pečie celé Slovensko novinku uvedie aj RTVS, ktorá sa postaví ďalšej sérii Talentu.

Jojka po rokoch mení deň ťažiskovým šou

Ako prvá karty odkryla Jojka, ktorá na jeseň dlhodobo avizuje ako ťažiskový formát 11. sériu Česko Slovensko má talent.

Talentová šou sa v česko-slovenskej verzii vysiela už od roku 2010 a doposiaľ sa dočkala troch ročných prestávok.

Jojka jej dala po prvýkrát pauzu po 4. sérii v roku 2014, kedy uprednostnila spevácky formát X Factor, následne o tri roky neskôr na jeseň 2017, kedy predstavila kontroverznú zoznamku Take Me Out a vynútená prestávka prišla na jeseň 2020 pre pandémiu covidu.

Od roku 2017 sa pritom Joj rozhodla etabovať svoje ťažiskové sezónne šou na soboty.

Posledný vzájomný súboj Markízy a Joj s ich veľkými šou sa odohral ešte na jeseň 2016, kedy ani jedna televízia nechcela s uhnúť s hlavnou sezónnou šou. V nedele sa tak stretli 6. séria Talentu a len 2. ročník Tvoja tvár znie povedome.

Obe televízie boli posmelené rekordnými úspechmi predošlých sérií týchto šou. Markíza mimoriadne v rovnaký rok na jar zabodovala s Tvojou tvárou ako vtedajšou novinkou, ktorá zvalcovala všetko, čo jej stálo v ceste. Joj zas rok predtým vyšiel návrat Talentu po ročnej prestávke s rekordnými výkonmi.

Na jeseň však súperenie týchto šou odobralo divákov obom stranám.

Následne s veľkými šou v nedele pokračovala už iba Markíza a Joj sa nielen s Talentom, ale aj ďalšími šou ako Take Me Out či Zlatou maskou sústredila na soboty.

Neplánovaná zmena ale prišla vlani.

Joj už od roku 2021 výrazne klesala sledovanosť Česko Slovensko má talent v sobotnom prime-time, pričom minulý ročník otvorila rovno najhorším výkonom.

Televízia však mala pre úvodný víkend 10. série Talentu pripravené špeciálne víkendové nasadenie – po sobotnom štarte hneď v nedeľu uviedla druhú epizódu. Pôvodne iba jednorazovo sa tak po šiestich rokoch talentová šou stretla v súboji s Tvoja tvár znie povedome, ktorú suverénne porazila. Talent navyše razantne oproti nevydarenému sobotnému štartu v nedeľu porástol.

Joj okamžite zareagovala a Talentu radikálne zmenila od druhého týždňa 10. série vysielací deň. Až do živých prenosov, ktoré už mala dlhodobo s Primou naplánované na soboty, všetky zvyšné kastingové kolá odvysielala v nedele, kde zakaždým porazila Tvoju tvár.

Dátum štartu 11. série Talentu

Pre nový ročník talentovej šou Joj neváhala a rovno ju umiestnila na koniec týždňa.

Česko Slovensko má talent sa bude v 11. sérii kompletne vysielať v nedeľnom prime-time a odštartuje ju hneď na začiatku budúceho mesiaca v nedeľu 3. septembra.

Joj tento rok výnimočne nepripravuje ani žiadne špeciálne nasadzovaniu Talentu v úvodné týždne.

Kým vlani šou štartovala talentovým „supervíkendom“, v roku 2015 zas prišla Joj s novinkou v podobe uvádzania šou okrem jej stabilného vysielacieho dňa aj v stredy. Robila tak približne prvé dva týždne.

Rovnako tak tentokrát odštartujú Joj a Prima talentovú šou spoločne.

 


Jojka po rokoch s veľkou zmenou v talentovej šou: Do poroty mieria tri nové mená!Čítajte →

Kým v minulých rokoch sa televízie viackrát pri vysielaní Talentu rozchádzali, tentokrát ho štartujú spoločne 3. septembra a vysielať ho budú zhodne v nedele.

V minulosti už došlo aj k vysielaniu Talentu v iný deň na Slovensku a v Česku, dokonca aj v inej sezóne. Rovnako tak Prima v jednom roku neodvysielala živé finále Talentu v televízie, ale len na webe. Na obrazovky ho uviedla až v zázname.

Markíza bez talentovej šou

Najsledovanejšia televízia Markíza pre túto jeseň už dávnejšie potvrdila absenciu veľkej ťažiskovej šou.

Dôvodom je práve vlaňajší prepadák 7. série Tvoja tvár znie povedome, po ktorom televízia zastavila plánovanú výrobu nového ročníka pre túto jeseň.

Ide o prvé vynechanie veľkého sezónneho formátu od jari 2016, kedy štartovala spomínaná Tvoja tvár. Odvtedy Markíza zakaždým na jar aj na jeseň uviedla veľkú talentovú šou – okrem Tvojej tváre to bola Superstar, Let´s Dance alebo The Voice. Jedinou výnimkou bola jeseň 2020, kedy pre pandémiu plánovanú Tvoju tvár nahradila zábavná šou 2 na 1.

Televízia však pre tohtoročnú jeseň potvrdila zábavnú novinku, ktorej detaily prezradila len mesiac pred štartom novej televíznej sezóny.

Na Slovensku po prvýkrát predstaví nový zábavný formát Možné je všetko, ktorý je adaptáciou originálne francúzskeho formátu Vendredi, tout est permis. Vysiela ho francúzska televízia TF1 už od roku 2011.

Možné je všetko je zábavný formát, v ktorom sa predstavia populárne osobnosti a obľúbení zabávači v situáciách v akých ste ich ešte nevideli! Prostredníctvom rôznych úloh, hier a výziev sa postarajú o neopakovateľné vtipné situácie a skvelú atmosféru. Našich účinkujúcich čakajú aj také úlohy, v ktorých budú musieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny a prekonať samých seba. Stálu zostavu budú dopĺňať v každej epizóde dvaja noví hostia. Divákov čaká večer plný intenzívnej zábavy, prekvapení a veľkolepej neopakovateľnej šou.“

Stáť proti sebe budú dva súťažné tímy zložené zo stabilných známych tvárí, ku ktorým sa budú každý večer pridávať dvaja hostia.

Markíza odhalila viacero pravidelných osobností, ktorými budú Zuzana Kubovčíková Šebová, Michal Kubovčík, Juraj Kemka alebo Janka Kovalčíková.

Lokálnu adaptáciu zverila Markíza do rúk jej dvorného režiséra všetkých veľkých formátov Pepeho Majeského, a dramaturga Dana Dangla, ktorý sa stane moderátorom celého programu. Taktiež je jeho výkonným producentom.

Prostredníctvom šou Možné je všetko môže Markíza na obrazovky vrátiť prvky populárnej Partičky, ktorú sa Dano Dangl pokúšal na slovenské obrazovky vrátiť niekoľko rokov. Rovnako tak môže časť programu pripomínať niekdajšiu skeč šou Kredenc, z ktorej viaceré scénky boli mimoriadne virálne a televízii tak plnili službu aj na sociálnych sieťach.

Očakávalo sa, že Markíza nasadí novinku do nedeľného prime-time.

Nateraz to však nepotvrdzuje a v prvú nedeľu televíznej jesene  3. septembra avizuje premiéru akčného filmu Kto mi ide po krku. Hlavnú postavu stvárňuje Angelina Jolie.

Markíza aj pôvodne na nedele od septembra filmové premiéry plánovala.

Novinka Možné je všetko sa tak môže objaviť aj v stredajšom prime-time, a teda vo vysielací deň, v ktorom sa túto jar darilo obdobnej zábavnej šou 2 na 1.

Markíza na jeseň na stredy avizovala nové série Utajeného šéfa a Na nože. Minimálne reality šou so šéfkuchárom Martinom Novákom by sa do vysielania mala dostať v ďalšej časti sezóny.

RTVS v septembri s novým formátom

Verejnoprávna televízia bude Markíze a Joj konkurovať vlastnou nedeľnou šou od začiatku sezóny.

Práve na nedele totižto RTVS plánuje nasadiť avizovanú novinku v podobe 1. ročníka oceňovania Voda spieva, ktoré pobeží na obrazovkách niekoľko týždňov.

Nový program Voda spieva bude Jednotka v nedeľnom prime-time vysielať celý september.

Jeho štart je podľa našich informácií naplánovaný na nedeľu 3. septembra o 20:30, dátum finále už RTVS potvrdila na nedeľu 24. septembra.

Ambíciou formátu Voda spieva je divákom predstaviť a oceniť tých, vďaka ktorým máme na Slovensku čistú a zdravú vodu. Nominovať bolo možné jednotlivcov, spoločnosti alebo samosprávy a odprezentovať tak ich pomoc vodným zdrojom, vodným tokom, nádržiam a všetkým formám starostlivosti o vodu ako dôležitú súčasť života človeka.

Spomedzi všetkých nominovaných vyberie odborná porota 6 jednotlivcov, 6 spoločností a 6 miest alebo obcí.

„Vybraných nominovaných navštívime s televíznymi kamerami a o ich záslužných činoch divákom porozprávame v nominačných kolách – v prvých troch reláciách Voda spieva. O postupujúcich z nominačných kôl do finálového kola rozhodujú výlučne diváci RTVS prostredníctvom sms hlasovania počas a po odvysielaní nominačných kôl. Z každého nominačného kola postupuje do finálového kola 1 nominovaný v každej kategórii a zoznam 9 finalistov zverejní RTVS na svojom webe. Finálové divácke hlasovanie prebehne na webovej stránke RTVS,“ uviedla televízia.

Televízia sa pri predstavovaní formátu doposiaľ snažila zaujať najmä jeho moderátormi.

Tí sa budú v rámci jednotlivých večerov striedať, medzi tvárami formátu budú napríklad Marianna Ďurianová a víťaz 1. série talentovej šou Zem spieva Štefan Štec.

 

Čítať viac...
Nahor