Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Jojka po rokoch s veľkou zmenou v talentovej šou: Do poroty mieria tri nové mená!

Televízia po vzore Superstar rozširuje porotu až na päť stabilných miest.

Šou Česko Slovensko má talent prejde aj tento rok zmenami.

Televízia prvé novinky predstavila vlani, kedy začala jedno porotcovské miesto v priebehu jubilejnej 10. série obsadzovať hosťujúcimi menami.

V programe sa najprv predstavil raper Rytmus, ktorý porotu aj divákov nachytal v maske brata maskota Talentu Jozefa Pátroviča, následne za porotcovský stôl zasadla aj herečka Eva Holubová či Marián Čekovský.

Hosťujúci porotcovia pravidelne nahrádzali jedného zo stabilných členov poroty – spravidla Dianu Mórovú v čase, keď mala v období výroby kastingov Česko Slovensko má talent divadelné povinnosti.

Ďalšie prekvapenia

Rovnako Joj prišla s novinkou práve v podobe častejšieho prezliekania sa známych tvárí za bežných súťažiacich.

Tento prvok televízii rekordne vystrelil v roku 2019, kedy sa Diana Mórová prezliekla do kostýmu súťažiacej Lady Viky. Bolo to práve v čase, kedy mala Mórová absentovať v porote pre hranie v divadle a na jej miesto zasadla herečka Jiřina Bohdalová.

Diana Mórová v kostýme so zmeneným chrupom a výstredným správaním oklamala všetkých prítomných a jej vystúpenie patrilo k najvirálnejším v histórii Talentu.

Minulý rok sa k Mórovej pridal spomínaný Rytmus v prezlečení za brata Jozefa Pátroviča, na čom postavila Joj výraznú kampaň pri rozbehu Talentu v roku 2022. Práve toto vystúpenie televízii pomohlo k nakopnutiu sledovanosti šou, ktorá len deň predtým zaznamenala najhorší rozbeh vo svojej histórii.

Jojka podľa prvých informácií takýchto vystúpení chystá viac.

O prekvapenia by sa mohli postarať ďalší hosťujúci porotcovia, ktorých televízia potvrdzuje pre najnovší 11. ročník šou.

Noví porotcovia 11. série

Ten totiž príde s najväčšou zmenou v podobe stabilného rozšírenia poroty až na päť členov.

Česko Slovensko má talent pôvodne začínalo v trojčlennom zložení poroty, v tejto podobe šou odvysielala štyri série. Od piatej série televízia rozšírila porotu na štyroch členov.

Päťčlennú porotu zaviedli od roku 2020 Markíza a Nova v rámci radikálnych zmien v speváckej šou Superstar.

Porotcovskú zostavu nabili hviezdnymi menami, ktorá prevzala takmer všetky povinnosti spojené s prevádzaním programu. V šou šla úplne do úzadia moderátorská pozícia, v roku 2020 dokonca živé prenosy prebehli úplne bez moderátora. O rok neskôr televízie angažovali na živé kolá Ewu Farnu.

V prípade Česko Slovensko má talent rozšírenie porotcovskej zostavy na päť členov moderátorské pozície neohrozí.

Aj 11. sériu šou bude moderovať dvojica zložená z Jasminy Alagič a Davida Gránského, stabilnú časť poroty budú aj naďalej tvoriť Marta Jandová, Diana Mórová, Jakub Prachař a Jaro Slávik. Poslední dvaja menovaní sú ako jediní súčasťou Česko Slovensko má talent od prvého po súčasný ročník.

Súčasne štyroch stabilných porotcov doplní na mieste piateho člena poroty až štvorica známych osobností.

Jojka potvrdzuje, že sa v jedenástom ročníku Česko Slovensko má talent na porotcovské miesto posadia raper Ego alias Michal Straka, herci Vojta Dyk a Štepán Kozub a taktiež po minuloročnom úspešnom účinkovaní opäť aj hudobník Marián Čekovský.

„Ja sa priznám, že Talent som nikdy nevidel. Ale ani doma nemám televízor. Vždy som zo šou videl len nejaké záblesky a tie boli veľmi podarené,“ povedal otvorene Vojta Dyk.

Do šou prijal pozvanie len pre Jakuba Prachařa, s ktorým v minulosti vystupoval aj v spoločnej kapele.

„Hlavný dôvod, prečo som to prijal je, že som chcel urobiť radosť pánovi Prachařovi, ktorého mám nesmierne rád.“

Nováčikom v talentovej šou je tiež známy stand up komik, herec a spevák Štepán Kozub, ktorý na českej scéne momentálne patrí k výrazným hviezdam.

„Od šou Česko Slovensko má talent očakávam, že sa budem baviť. A ak sa baviť nebudem, tak odídem,“ povedal so smiechom.

Po minuloročnom účinkovaní Rytmusa bude tentokrát hosťujúcim raperom Ego.

„Talent vo mne zanechal veľa dojmov. Nie je ľahké súdiť druhých. Jediné, čo ma mrzí sú talentovaní nepostupujúci. Natáčanie bolo profi, náročné, no celé sa to nieslo v dobrej atmosfére,“ dodal posledný nováčik v porote.

Mórová mala z novinky obavy

Napriek pôvodným obavám si novinku v Talente v podobe piateho člena poroty pochvaľuje Diana Mórová.

„Moje obavy boli zbytočné. Zistila som, že je to naozaj veľmi dobré, pretože päť hláv je vždy viac ako štyri. S každým sme si absolútne sadli, každý je veľmi pozitívny a iný. Je to pre mňa oživenie.“

Pridal sa k nej aj Jaro Slávik.

„Nie som v pozícii, aby som hodnotil piateho člena poroty. Sú to každý z nich nesmierne talentované výnimočné hviezdy vo svojej lige a ja som vďačný, že s nimi môžem byť v tak krátkom čase na tak malom priestore, pretože sa od nich učím,“ dodal Slávik.

 

Čítať viac...
Nahor