Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TF1

Nové projekty

Tvoja tvár či Superstar dostali košom: Markíza od septembra s utajovanou šou Možné je všetko!

Televízny líder ani na jeseň v hlavnom vysielacom čase nevynechá väčšiu zábavnú šou, tentokrát však nestaví na talentový ťažiskový formát.

Markíza na jeseň vyrukuje s novou večernou šou.

Minuloročný jesenný prepadák 7. série Tvoja tvár znie povedome aj rapídny prepad sledovanosti 7. série federálnej Superstar, a to v oboch prípadoch voči rekordne úspešným predošlým ročníkom, ju pripravili o dva stabilné formáty, ktoré pravidelne striedala v pozícii ťažiskových sezónnych programov.

Veľké talentové šou nevynechala v žiadnej sezóne od roku 2016.

Pravidelne striedala formáty Tvoja tvár znie povedome, Superstar, The Voice a po novom Let´s Dance. Jediný raz túto šnúru narušila uprostred pandemického roka 2020, kedy na jeseň zrušila prípravy Tvojej tváre a nahradila ju premiérami šou 2 na 1.

Tvoja tvár dostala stopku

Markíza pôvodne pre jeseň 2023 počítala s novou 8. sériou Tvojej tváre.

Rozhodnutie zmenila po minuloročnom trápení, kedy 7. séria zaznamenala suverénne najhoršie čísla sledovanosti v celej histórii vysielania šou.

Už pri štarte bolo zrejmé, že sa televízii nevydaril kasting celebritných súťažiacich a divákov nepritiahla ani zmenou poroty. Siedma Tvoja tvár odštartovala začiatkom septembra 2022 na ratingu len 5,8 % s podielom na trhu 20,1 % v obchodnej cieľovke. Celkovo prvý diel siedmej série sledovalo 318-tisíc divákov.

Šlo o suverénne najhorší štart šou v celej histórii programu, po ktorom sa už z ratingovej úrovne okolo 5 % vyššie nedostala.

Naopak, v druhej polovici vysielania už padla aj pod ňu, vôbec najhorším výkonom Tvojej tváre v celom jej vysielaní od jari 2016 sa stal výkon semifinále siedmej série, ktoré prepadlo na rating 3,7 % s hlboko podpriemerným podielom na trhu 13 % v obchodnej cieľovke. Predošlá séria lámala 30-percentné podiely na trhu. Najhoršiu epizódu zaznamenala šou aj v celkovom publiku, keď ju sledovalo len 253-tisíc divákov.

Vo finále si Tvoja tvár polepšila, ostala však podpriemerná ratingom 4,7 % a podielom 17,9 % v obchodnej cieľovke.

Markíza mení stratégiu

Nedávna strata divákov dvoch najčastejšie vysielaných talentových šou poslednej dekády dostali Markízu do novej situácie.

Pre Markízu bolo v posledných rokoch kľúčové skladať sezónu štruktúru z viacerých pilierov – v závislosti od ročného obdobia šlo popri klasickom programe o rôzne typy sezónnych seriálov či reality šou, pričom základom bol aj veľký ťažiskový sezónny program vysielaný spravidla v nedeľnom prime-time, na ktorom stavala najmä aktívne mediálne výstupy.

Televízia už pred časom naznačila zmenu vo svojej filozofii, keď prioritou pre ňu viac nebude jeden nosný sezónny formát.

V najbližšom období tak častejšie môže vynechávať talentové šou a ich miesto obsadiť buď filmovými premiérami, ako to bolo v minulosti, alebo predstaviť nové väčšie programy, v ktorých budú mať hlavné slovo známe osobnosti.

Markíza pre túto jeseň v prvých plánoch avizovala na nedele filmové premiéry. Zároveň už dlhšie hovorila o príprave novej šou.

Televízia už skôr informovala, že v tohtoročnej jesennej sezóne talentovú súťažnú šou neprinesie, súčasne ohlásila novinku, ktorá bude postavená na účinkovaní celebrít a ďalších známych osobností.

Jesenná novinka

Dlhé týždne bola pripravovaná jesenná novinka Markízy zahalená rúškom tajomstva.

Televízia však v zákulisí intenzívne pracovala na adaptácii originálne francúzskeho formátu Vendredi, tout est permis, ktorý vysiela francúzska televízia TF1 už od roku 2011.

Ako adaptáciu pod názvom Anything Goes ho predáva spoločnosť Banijay Rights, od ktorej Markíza napríklad kúpila licenciu na reality šou Big Brother ale aj na vlaňajší prepadák Lego Masters.

Na Slovensku sa nová zábavná šou predstaví pod názvom Možné je všetko.

Lokálnu adaptáciu zverila Markíza do rúk jej dvorného režiséra všetkých veľkých formátov Pepeho Majeského, a dramaturga Dana Dangla, ktorý sa stane moderátorom celého programu. Taktiež je jeho výkonným producentom.

O novej šou šou Možné je všetko

Možné je všetko je väčším štúdiovým formátom, v ktorom sa proti sebe postavia dva tímy zložené zo známych osobností a komikov.

Súperiť medzi sebou budú v niekoľkých výzvach – čo už pôjde o tanec, improvizáciu, pantomímu, spievanie alebo menšie kvízy.

Súčasťou formátu majú byť aj rôzne skeče, ktoré zahrali známe tváre.

„Pripravujeme novú šou, ktorá sa na Slovensku doposiaľ neuvádzala. Účinkujúci sa musia pripraviť na rôzne úlohy a zadania, v ktorých neraz budú musieť prekonať samých seba. Podarilo sa nám dať dokopy zostavu perfektných hercov a zabávačov, ktorí spolu v tejto forme ešte neúčinkovali. Každý je iný a každý má svoje silné stránky, ktoré môže využiť. Verím, že diváka prekvapíme a zabavíme,“ povedal režisér šou Pepe Majeský.

Novinka tak môže pripomínať kombináciu viacerých už známych formátov.

Prostredníctvom šou Možné je všetko môže Markíza na obrazovky vrátiť prvky populárnej Partičky, ktorú sa Dano Dangl pokúšal na slovenské obrazovky vrátiť niekoľko rokov. Rovnako tak môže časť programu pripomínať niekdajšiu skeč šou Kredenc, z ktorej viaceré scénky boli mimoriadne virálne a televízii tak plnili službu aj na sociálnych sieťach.

Príklon k týmto niekdajším formátom dáva aj zloženie stabilných osobností.

Súťažné tímy bude tvoriť stála zostava známych tvárí, ku ktorým sa budú každý večer pridávať dvaja hostia.

„Teším sa veľmi na túto šou. Dali sme dokopy jednu výbornú zostavičku a som zvedavý, čo z toho vypadne. Tuším, a na to sa teším,“ povedal moderátor šou Dano Dangl.

Markíza odhalila zostavu pravidelných osobností, ktorú tvoria Zuzana Kubovčíková ŠebováMichal Kubovčík, Juraj Kemka, Adela Vinczeová, Jana Kovalčíková či Tomáš Maštalír.

„Ja mám veľmi rada zábavu, rada hrám spoločenské hry a milujem aj improvizáciu. Verím, že potešíme a rozveselíme divákov. Myslím si, že každý z nás by mal mať stále chuť sa hrať a zabávať sa,“ uviedla jedna zo stabilných súťažiacich osobností Zuzana Kubovčíková Šebová.

„Teším sa na novú šou. Zišla sa super partia a bude to perfektné,“ pridal sa Michal Kubovčík.

Jednotlivé prvky šou si vôbec najviac zo všetkých už vyskúšal Juraj Kemka, ktorý bol súčasťou improvizačného programu Partička, skeč šou Kredenc aj zábavného kvízu Dobre vedieť.

„Pre mňa je najlepšie to, keď neviem do čoho idem. Je to úplná radosť a zábava a naozaj sa na to veľmi teším. Teším sa aj na kolegov, ktorí tam budú. Či už stáli alebo tí, ktorí sa k nám budú pridávať. Som vo veľkom očakávaní, že čo z takéhoto niečoho môže vzniknúť,“ dodal.

O čom je šou Možné je všetko
Možné je všetko je zábavný formát, v ktorom sa predstavia populárne osobnosti a obľúbení zabávači v situáciách v akých ste ich ešte nevideli! Prostredníctvom rôznych úloh, hier a výziev sa postarajú o neopakovateľné vtipné situácie a skvelú atmosféru. Našich účinkujúcich čakajú aj také úlohy, v ktorých budú musieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny a prekonať samých seba. Stálu zostavu budú dopĺňať v každej epizóde dvaja noví hostia. Divákov čaká večer plný intenzívnej zábavy, prekvapení a veľkolepej neopakovateľnej šou.

Zdroj: Markíza

Čítať viac...
Nahor