Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Jojka naplno nakrúca nový seriál, Markíza spustí podobnú novinku! Môžu na seba naraziť

Po dlhom čase sa k slovu v príprave nových televíznych seriálov vo veľkom dostáva kriminálny žáner, už na jeseň sa môžu na obrazovky dostať dokonca dva podobné projekty.

Na televíznom trhu môže dôjsť k ďalšej kurióznej situácii.

Po dlhých sezónach sa televízie vracajú k námetom seriálových kriminálok. Po niekdajších projektoch ako Mesto tieňov, Dr. Ludsky, Rex, Inšpektor Max, 1890, Detektív Dušo, Kriminálka Staré mesto alebo Za sklom v ostatnom období podobný žáner na obrazovke chýbal, no už najbližšie mesiace sa premiéry dočkajú rovno štyri slovenské krimi novinky.

Dve odľahčené kriminálky

Najväčší televízni konkurenti sa v podobnom čase pustili do nakrúcania odľahčenejšieho žánru komediálnej kriminálky.

Ako sme nedávno informovali, Markíza už dlhšie pripravovala novinku s netradičným názvom MIN: Mimoriadne intelektové nadanie, ktorého hlavnou hviezdou bude Táňa Pauhofová. Ide o adaptáciu francúzsko-belgického seriálu HPI Haut Potentiel Intellectuel. Viac o novom seriáli v tomto článku.

 


Markíza chystá nový seriálový tromf, hlavnou hviezdou Pauhofová! Láka najväčšie herecké esáČítajte →

Ide o mimoriadne dôležitý projekt Markízy, v ktorom po prvýkrát pri výrobe vlastného seriálu spája hviezdu romantických komédií s ich tvorcami. Novinka je prvým projektom televízie, na ktorom scenáristicky pracuje Evita Twardzik Urbaníková a režisér Peter Núñez s produkčnou spoločnosťou NUNEZ NFE. Rovnaké zloženie sa postaralo o úspešný film Všetko alebo nič.

Dej seriálu je postavený na upratovačke pracujúcej na policajnej stanici, ktorá jedného dňa neodolá svojmu nutkaniu a prepíše na tabuli poznámky k aktuálnemu prípadu. Policajtom tak výrazne pomôže pri vyriešení zločinu.

Ukáže sa, že táto obyčajná upratovačka je žena s IQ 160, a policajné oddelenie jej ponúkne miesto detektívnej konzultantky. Túto pozíciu prijíma pod podmienkou, že policajný útvar jej pomôže pri pátraní po otcovi jej prvého dieťaťa, ktorý zmizol pred 15 rokmi, keď bola tehotná.

V rovnakom čase na komediálnej kriminálke pracuje aj Joj.

Televízia má práve v týchto mesiacoch intenzívne nakrúcať svoju ohlásenú novinku Einstein, ktorého hlavnou hviezdou bude Juraj Loj. Aj v tomto prípade ide o adaptáciu, tentokrát rovnomenného nemeckého originálu.

Ani novinka Joj nie je klasickou kriminálkou.

Podobne, ako nový seriál Markízy, je Einstein postavený na jednom hrdinovi, ktorý taktiež vyniká výnimočným intelektom.

Je ním profesor Filip Koenig, prapravnuk slávneho génia Alberta Einsteina, s mimoriadne rýchlym myslením vo vzorcoch, grafoch a rovniciach. Zároveň však vystupuje bez štipky súcitu, no s obrovským úspechom u žien. Mnohokrát sa však dostáva do problémov, a to o to viac, že je presvedčený, že mu ostáva maximálne sedem rokov života.

Vyučuje fyziku na univerzite a pracuje na tom, aby navždy vyriešil energetické problémy ľudstva. Je najmladším profesorom, ktorý kedy vôbec prednášal teóriu fyziky, a môže sa chváliť IQ 210. Jedného dňa ale skončí na polícii a hrozí mu väzenie. Na poslednú chvíľu tak dostane návrh. Miesto toho, aby sedel za mrežami, sa musí stať poradcom pri vyšetrovaní vrážd. Filip spolu s kriminálnou políciou SR rieši prípady, ktoré sa odohrávajú na Slovensku. Zločiny odzrkadľujú dnešnú spoločnosť, nielen na Slovensku ale aj v celej Európe. Sú aktuálne a neštandardne riešené geniálnym fyzikom.

Odštartovať môžu v rovnakej sezóne

Netradičné seriály, ktoré spája komediálny krimi žáner a ústredná postava s mimoriadnym intelektom, môžu po rokoch sucha v oblasti televíznych kriminálok čeliť dokonca vzájomnej konfrontácii.

Ako sme už informovali, Markíza so svojou novinkou MIN počíta vo vysielaní už túto jeseň, keď bude chcieť v jednej sezóne uviesť tri veľké prime-time seriály postavené na najžiadanejších seriálových tvárach na Slovensku.

Vrátiť by sa mal so štvrtou sériou Pán profesor s hviezdami Tomášom Maštalírom a Gabikou Marcinkovou, druhú sériu ponúkne tohtoročný hit Druhá šanca s Jánom Koleníkom a MIN: Mimoriadne intelektové nadanie bude stavať úspech na hlavnej hviezde Táni Pauhofovej.

Tento rok sa však na obrazovku môžu rovnako dostať aj novinka Einstein.

Jojka sa podľa našich informácií nachádza v pokročilom štádiu výroby, pričom by seriál mohla mať pripravený do vysielania už pre jesennú sezónu. Pôvodne novinku sama ohlasovala pre rok 2022, v zálohe jej však ostala spomínaná Kriminálka Kraj, ktorú odvysiela na jeseň, rovnako tak seriál Šťastná rybka, ktorý nasadila do vysielania pre letné vysielanie od júna.

Rekordný počet krimi noviniek

V hre pre jesennú sezónu sú tak rekordne až štyri kriminálne seriály.

 


Joj po dvoch rokoch vráti do prime-time kriminálku: Novinkou Kraj môže vyplniť celú jeseň!Čítajte →

Ako je známe, Jojka už v minulosti nakrútila novú prime-time Kriminálku Kraj, ktorá by sa mala zaradiť do kategórie klasickejších krimi seriálov.

Premiéru mala mať už vlani na jeseň, po úspechu novinky Nemocnica nakoniec uvedenie seriálu odložila. Joj medzičasom potvrdila, že sa Kraj na obrazovky dostane v tejto jesennej sezóne.

Zároveň Joj intenzívne pracuje na ďalšej krimi novinke Prokurátorka, o ktorej nasadení sa taktiež hovorí ešte pre tento rok. Seriál sa po prvýkrát pozrie na vyšetrovanie z pohľadu prokurátorov, ktorých práca je mediálne exponovaná posledné tri roky. Viac o seriáli Prokurátorka v tomto článku.

 


Vzbudí opäť pozornosť? JOJ nakrúca nový seriál z prostredia policajtov, známe mená aj počet častí!Čítajte →
Čítať viac...
Nahor