Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Vzbudí opäť pozornosť? JOJ nakrúca nový seriál z prostredia policajtov, známe mená aj počet častí!

Televízna dvojka sa túto jar pustila do nakrúcania seriálovej novinky, ktorú vlani ohlásila pri predstavovaní tohtoročných plánov. Spracuje v nich prípady elitných slovenských prokurátorov.

Joj po kriminálke Za sklom či detektívke 1890 plánuje uvedenie rovno dvoch nových kriminálnych seriálov.

Okrem už dávnejšie predstavenej novinky Kriminálka Kraj, ktorá na svoje uvedenie čaká už od minuloročnej jesene, televízia niekoľko týždňov nakrúca druhú krimi novinku, ktorá bude sledovať vážne prípady a kriminálne kauzy z netradičného uhla.

Jojka už minulý rok ohlásila vývoj a prípravu realizácie seriálu Prokurátorka, na ktorom pracuje v spolupráci s jedným z najznámejších prokurátorov ostatného obdobia, Jánom Šantom. Mediálne sa zviditeľnil vďaka kauze zmeniek Markízy, v ktorej žaloval aj dostal do väzenia Mariána Kočnera.

Spracuje aj prípady prvého generálneho prokurátora

Nový seriál je postavený práve na skutočných prípadoch Jána Šantu, ako aj kauzách z jeho pracovného prostredia.

Tvorcovia mali do seriálu napríklad zapracovať tiež prípady historicky prvého slovenského ponovembrového generálneho prokurátora, ktorým bol v rokoch 1990 až 1994 Vojtech Bacho.

„Nový kriminálny seriál prinesie neštandardný uhol pohľadu na vyšetrovanie zločinov cez prácu prokurátora. Každá epizóda predstaví jeden uzavretý prípad, pričom všetky pochádzajú z reálnych prípadov, ktoré sa stali aj v skutočnosti. Budú to príbehy z pera Jána Šantu, známeho slovenského prokurátora,“ potvrdila v predstavení seriálu televízia.

Za námetom okrem Šantu stoja Katarína Gažová a Valéria Schulczová, ktorá spoločne s Romanom Olekšákom pripravuje aj scenáre. Obaja boli scenáristami kriminálky Za sklom. Réžiu majú na starosti Pavel Soukup a Viťa Procházka.

Známe obsadenie a počet častí

Diváci by sa v každej epizóde seriálu mali dočkať jednej uzavretej kauzy. Celkovo televízia avizuje 16 dielov novej kriminálky, ktorá sa v tomto prípade pozrie na vyšetrovanie prípadov aj za prítomnosti prokurátorov.

Generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, na sociálnej sieti uviedol, že seriálové priestory vznikli priamo v ateliéroch televízie na Kolibe v Bratislave. Seriál plánuje televízia nakrúcať celú jar, pričom výroba prebieha od 27. februára tohto roka.

„Nový kriminálny seriál s názvom Prokurátorka prinesie v každej časti uzavretý prípad, vychádzajúci zo skutočných káuz elitného slovenského prokurátora. Dejom sa zároveň bude tiahnuť nevyriešené zmiznutie manžela hlavnej hrdinky, policajného operatívca, ktorý sa stratil pred desiatimi rokmi, pričom veľký prípad bude stáť na začiatku snáh o diskreditáciu nepodplatiteľnej prokurátorky,“ popisuje dej seriálu.

Ústrednou postavou seriálu bude prokurátorka Sára Wolfová, ktorú si zahrá oceňovaná herečka Zuzana Mauréry. Hlavnú dvojicu vytvorí s českým hercom Lukášom Vaculíkom, ktorý bude hrať šéfa vyšetrovateľov polície, Viktora Bartoša.

Z ďalších hercov sa predstavia Dominika Morávková, ktorá sa v minulosti zviditeľnila vďaka seriálu Divoké kone aj moderovaním šou Zem spieva, Ivan Martinka známy z filmu Jánošík – Pravdivá história alebo Marta Potančoková, ktorú registruje časť divákov ako čašníčku z Paneláku či bývalú študentku Ivana Dolinského z Búrlivého vína.

 

Čítať viac...
Nahor