Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Jojka oznámila ďalší osud všetkých tohtoročných seriálov: Tieto dostanú pokračovanie!

Popri pripravovaných novinkách televízna dvojka ohlásila plány s tohtoročnými večernými seriálmi.

Tri seriálové novinky a pokračovanie vlaňajšieho hitu spomedzi svojej dramatickej tvorby ponúkla v tomto roku komerčná dvojka Joj, ktorá najmä v minulom roku výrazne otočila večerný pomer síl.

Kým ešte na jar 2021 bol jej hlavným pravidelným programom Nový život, ktorý už vo svojej tretej sérii stratil dych a prepadol sa výkonnosťou do hlbších podpriemerov, na jeseň na jeho miesto nastúpila vtedajšia prvá pôvodná lekárska séria v histórii vysielania Jojky Nemocnica, ktorá sledovanosťou vystrelila a stala sa najúspešnejším seriálom televízie od skončenia Paneláku.

Minuloročnú jeseň dosahovala dokonca aj dvojnásobné výkony oproti na jar vysielanému Novému životu, keď sa najvyššie hýbala na 9 ratingoch, pričom do dnešných dní si udržala divákov okolo hranice 7 ratingov v komerčnej cieľovke. Celkovo si so silnejšími dielmi pripisuje sledovanosť nad úrovňou 500-tisíc divákov, túto jeseň je však spravidla skôr v okolí 450-tisícovej úrovne.

Práve Nemocnica sa stala kľúčovým programom Joj v ostatných sezónach. 

Na jeseň 2021 televízia po jej nečakanom úspechu nakoniec neuviedla na obrazovky pripravenú novú Kriminálku Kraj, ktorá sa mala divákom predstaviť už takto pred rokom.

Nakoniec s jej nástupom vyčkala do tohtoročnej jesene, kde jej v stredajšom prime-time prinášala priemerný úspech na úrovni okolo 5 ratingov a v celkovom publiku nad hranicou 300-tisíc divákov.

Jojka nakoniec v priebehu jesene jej vysielanie potichu zdvojila a miesto plánovaného finále koncom novembra ju uzatvára už tento týždeň.

Väčšinu prime-time televíznej dvojky tohtoročnú jar vypĺňala popri Nemocnici aj nová rodinno-komediálna séria Hranica.

Tá sa vo svojej prvej sérii vysielala až tri večery do týždňa v pondelky, stredy a piatky, s aktuálne vysielanou druhou sériou na jeseň ju Joj v stredy nahradila spomínanou Kriminálkou Kraj.

Hranica si v najlepších časoch pripisovala ratingy na úrovni okolo 7 %, no najčastejšie dosahovala priemery v okolí alebo nad 5 ratingami v komerčnej cieľovke. Túto jeseň sa už spravidla hýbe pod touto hranicou. V celkovom počte divákov si od jari najčastejšie pripisuje priemery nad hranicou 300-tisíc divákov.

Joj tento rok odvysielala aj jeden imidžový seriál.

Na jar na obrazovke uviedla svoj prvý pôvodný televízny seriál Ultimátum, do ktorého produkčne vstúpila Česká televízia, pričom ho taktiež odvysielala v hlavnom vysielacom čase.

Jojke sa v úvode vysielania Ultimáta darilo dosahovať očakávané výsledky sledovanosti na úrovni okolo 6 – 7 ratingov v komerčnej cieľovke. Imidžový seriál však na kolená zrazil príchod sviatkov a vysielanie počas Veľkej noci, kedy diváci uprednostnili inú televíznu ponuku a už sa k Ultimátu ďalej nevrátili. Odvtedy sa seriál trápil s ratingami len nad hranicou 4 %.

Na jar budú pokračovať

Všetky tohtoročné seriály Joj poznajú svoj ďalší osud.

Televízia z Koliby bude aj budúcoročnú jar skladať primárne zo svojich tohtoročných stabilných seriálov, keď sa už dnes pripravuje na ich pokračovanie.

Ako sme exkluzívne informovali, televízia už pred časom mala začať pracovať na novej sérii svojho aktuálne najsledovanejšieho programu Nemocnica, aktuálne zároveň potvrdila aj novú tretiu sériu pre seriál Hranica.

„Na pokračovaní Hranice aj Nemocnice už pracujeme a s ich hrdinami sa budete môcť naďalej stretávať aj v novom roku,“ napísal na sociálnej sieti generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Ešte pred štartom vysielania bol známy osud rukojemníckej drámy Ultimátum.

Tvorcovia už od začiatku počítali s uzavretým dejom vo forme krátkeho projektu 8-dielnej minisérie, a tak sa diváci ďalších častí nedočkajú. V tomto prípade televízie ani tvorcov nelámala k zmene rozhodnutia ani sledovanosť.

Kraj s ďalšou sériou, kedy sa objaví?

Pozitívnej správy sa, naopak, dočkajú diváci aktuálne finišujúcej Kriminálky Kraj.

Jojka po jesennom vysielaní seriálu rozhodla o jej pokračovaní a na obrazovky bude chcieť priniesť aj novú 2. sériu.

Televízia aktuálne oznámila, že tvorcovia ešte len začali s prípravou scenárov nových častí.

„Pre všetkých jej fanúšikov máme dobré správy, keď práve v týchto dňoch sme rozbehli prípravy scenárov epizód pre novú 2. sériu a Kriminálka Kraj týmto nekončí,“ uviedol tiež Grega.

Nakoľko príprava scenárov prvých 13 častí trvala dlhšie ako jednu sezónu, dá sa očakávať, že televízia s nakrúcaním skôr ako budúcoročnú jeseň nezačne. V takom prípade by sa pokračovania Kriminálky Kraj diváci dočkali až v roku 2024.

Nové seriály

Joj by napriek pokračovaniu hlavných večerných seriálov mala v budúcom roku uviesť viacero seriálových noviniek.

Televízia do tejto chvíle oznámila nový veľký seriálový projekt Iveta, z ktorým stojí filmový režisér Jan Hřebejk, budúci rok budú mať taktiež premiéru ďalšie seriály Duch, Prokurátorka alebo Einstein.

Joj už taktiež nakrúca ďalší imidžový seriál s Českou televíziou Lovec, o ktorom sa však nateraz pre vysielanie v nasledujúcom roku nehovorí. S výrobou seriálu začali televízie ešte len túto jeseň.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor