Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Jar 2021: Tvoja tvár bude jedinou ťažiskovou šou sezóny! Poznáme dátum štartu šiestej série

Joj ani RTVS počas tejto jari nakoniec veľkú sezónnu šou neprinesú.

Obnovená podoba celebritného súťažného formátu Tvoja tvár znie povedome, ktorého blížiaci sa nástup už Markíza vo veľkom promuje vo vysielaní, bude jedinou veľkou ťažiskovou šou jarnej sezóny.

Veľké nosné formáty tradične tvoria najmä imidžový základ jednotlivých sezón televízií a pomáhajú im dotvoriť dostatočne všestrannú štruktúru.

Verejnoprávna televízia už štandardne ťažiskové formáty v podobe veľkých šou v každej sezóne neprináša.

Posledne boli takouto nosnou šou sezóny anketa Najväčší Slovák na jar 2019 a folklórna šou Zem spieva na jar 2020.

Tento rok bude RTVS ťažiskový formát smerovať na jeseň, kedy plánuje odvysielať vôbec najväčšiu tohtoročnú televíznu novinku Pečie celé Slovensko. V Česku bola táto šou hitom, viac najnovších informácií sme o novom formáte priniesli v tomto článku.

Ani komerčná Joj nakoniec pre túto jar žiadnu veľkú šou neuvedie.

Televízia zvykne variovať podobu nosných formátov sezóny, medzi ktoré v ostatných rokoch zaraďuje aj veľké seriálové projekty. Na jar 2017 takto miesto ťažiskovej šou odvysielala veľký nákladný seriál 1890, túto jar zas do polohy nosného sezónneho programu posadí prvý veľkovýpravný dobrodružno-historický seriál Slovania.

Na Joj by však túto jar mali seriály tvoriť prakticky kompletnú podobu sezónnej štruktúry, keď z relácií by sa o 20:35 mohlo objavovať iba Inkognito. Zvyšné dni by mali vyplniť filmy alebo seriály ako spomínaní Slovania, Delukse 2, Nový život alebo novinka Nemocnica.

Najstabilnejšia vo vysielaní ťažiskových šou je Markíza, ktorá tú svoju už chystá do vysielania. 

Kým minulý rok nakoniec pre pandémiu zastavila prípravy nosnej šou pre jeseň, väčšinu rokov sa snaží dodržiavať pravidlo jednej veľkej šou do sezóny.

 


Exkluzívne: Markíza chystá od marca frontálny útok na konkurenciu! Vytasí všetky najväčšie zbraneČítajte →

Pre túto jar do pozície hlavného sezónneho programu posadila po rokoch opäť celebritnú šou Tvoja tvár znie povedome a zmenila tak taktiku z posledných rokov kedy celebritné šou smerovala do jesenných sezón a na jar prinášala spevácke formáty.

Jediná ťažisková šou jari už pritom pozná dátum štartu.

Šiesta séria Tvoja tvár znie povedome podľa našich informácií odštartuje už skraja marca, a to v nedeľnom prime-time 7. marca o 20:30. Markíza ju tak spustí hneď na začiatku nového mesiaca. Štandardne by mala potrvať desať týždňov.

Štart Tvojej tváre bude pritom v prvom marcovom týždni iba vyvrcholením ostrého štartu jarnej sezóny Markízy.

S novou šiestou sériou Tvojej tváre pripravila Markíza vynovenú podobu formátu, od čoho si sľubuje posilnenie sledovanosti. Upravila vizuál celej šou, prekopala obsadenie poroty a posilnila tiež zloženie účinkujúcich, v ktorom stavila na komediálne tváre a hviezdy internetu.

Čítať viac...
Nahor