Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza chystá od marca frontálny útok na konkurenciu! Vytasí všetky najväčšie zbrane

Komerčný líder pripravuje jarný valec, do štruktúry zmestí naraz všetky svoje najväčšie ťaháky.

Televízie tradične po rozbehu nového roka štartujú od prelomu februára a marca hlavnú časť jarnej sezóny. Práve v tomto čase začína obchodne najdôležitejšie obdobie, ktoré trvá prevažne do mája, kedy sa už k slovu dostáva nielen stále krajšie počasie ale najmä rôzne športové podujatia.

Markíza štandardne začína nový rok slabším mimosezónnym programom, kedy viditeľne šetrí náklady. Výnimkou je podvečer, kde už od januára ťahá svoj seriálový hit Oteckovia, hlavný program však tvorí až päť filmových večerov.

Televízny líder podobne ako vlani kompletne vymení večernú štruktúru od marca.

Tento rok pritom chystá ešte väčší útok, než minulú jar, keď do programu naraz zmestí všetky svoje najväčšie zbrane očakávané pre jarnú sezónu.

Markíza z úsporného módu prepne do toho útočného rovno od prvého dňa nového mesiaca.

Hneď v pondelok 1. marca plánuje očakávaný štart druhej série najúspešnejšej minuloročnej novinky – rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor, ktorému tak budú od začiatku marca patriť opäť tradičné pondelňajšie večery o 20:30.

Túto sezónu sa pritom súčasne so seriálom, v ktorom hviezdi Tomáš Maštalír, bude vysielať na Markíze aj sitkom Susedia, ktorý práve Pán profesor z programu minulú jeseň vytesnil. Vo vysielaní sa tak v predošlej sezóne striedali.

Ešte minulý rok plánovala Markíza Susedov vysielať ako hlavný program o 20:30 a Pána profesora ako ich dvojičku, ktorá mala nasledovať o 21:30. Markíza má vo vysielaní dvoch komediálnych seriálov v pondelky v jarnej sezóne tradíciu, v minulosti takto v dvojičke so Susedmi bežala napríklad Kuchyňa. Dosiaľ zakaždým v oboch slotoch vysielala premiérové časti seriálov.

Susedov už túto jar plánuje Markíza vysielať po Pánovi profesorovi o 21:40. Nateraz nie je potvrdené, či zotrvá v nastavení z minulých sezón a opäť bude v oboch pondelňajších slotoch vysielať premiérové diely pri oboch seriáloch.

V utorky sa zas na Markízu vráti druhý vlaňajší zastavený nový seriál.

Markíza hneď od utorka 2. marca reštartuje vysielanie dramatického seriálu Červené pásky, ktoré stopla minulý rok uprostred marca po prepuknutí pandémie koronavírusu. Odvysielať stihla iba dve epizódy, celkovo ich má pripravených desať. Spolu s nimi bude televízny líder v utorky vysielať aj zábavný kvíz Dobre vedieť, ktorý sa tak vráti do utorňajšieho večera ako druhý hlavný program o 21:50.

Stredy a štvrtky budú od marca patriť klasickej zostave.

V stredajšie večery bude pokračovať Chart Show, ktorú by mohli v priebehu sezóny nahradiť premiéry šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla Dvaja na jedného. Markíza pokračuje priebežne s jej nakrúcaním, očakáva sa jej nasadenie aj počas jari.

Vo štvrtky zas bude na Markíze pokračovať s novou sériou tradičný komediálny seriál Horná Dolná. Televízia po skúsenosti z minulého roka pôjde na istotu a Hornou Dolnou zaplní rovno celý večer. Zdvojenie seriálu sa jej vlani vyplatilo, nasadí tak kombináciu premiérovej a reprízovej časti.

Práve vo štvrtkový večer sa však očakával nástup druhej série minuloročnej kontroverznej šou Svadba na prvý pohľad. Markíza ale v snahe vyplniť každý večer čo najsilnejším a najstabilnejším programom mení jej vysielací deň, aby na štvrtky ponechala Hornú Dolnú, ktorá minulý rok v stabilite sledovanosti posilnila.

Šou Svadba na prvý pohľad zmení pre druhú sériu vysielací deň a po novom pobeží v piatkovom prime-time. Šou odštartuje v piatok 5. marca. 

Markíza to tak v piatky opäť vyskúša s novým žánrom. Minulý rok zvolila zvláštny krok, keď na piatky vyrazila do priamej konkurencie úspešného kvízu Jednotky Čo ja viem s vlastným kvízom Dobre vedieť. Tvrdo týmto krokom pohorela.

Týždeň, v ktorom Markíza vyrazí do útoku, zavŕši štartom svojej jarnej ťažiskovej šou Tvoja tvár znie povedome.

Šiestu vynovenú sériu celebritnej šou tak odštartuje v nedeľu 7. marca. Opäť bude Markíza s Tvojou tvárou vypĺňať celý nedeľný večer a bude ju ťahať až za 23. hodinu. Pravidelne si tým v čase po desiatej hodine spôsobuje výrazný odliv divákov, ktorí tak neostanú program sledovať do konca.

Markíza pre 6. sériu Tvoja tvár znie povedome pripravila vynovenú podobu formátu, od čoho si sľubuje posilnenie sledovanosti. Upravila vizuál celej šou, prekopala obsadenie poroty a posilnila tiež zloženie účinkujúcich, v ktorom stavila na komediálne tváre a hviezdy internetu.

Čítať viac...
Nahor