Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Exkluzívne

Druhá šanca dostane ďalšiu sériu! Detaily prípravy nových častí, kedy ich Markíza nasadí?

Seriál opäť valcoval v pondelňajšom prime-time, Markíza už pripravuje jeho druhú sériu. 

S dvojročnou pravidelnosťou sa Markíze darí na jej obrazovky uvádzať televízny hit, ktorý ovláda sledovanosť vo svojej sezóne.

Tú aktuálnu prevalcovala dramatická lekárska séria Druhá šanca, ktorej tvorcovia do detailov adaptovali úspešný taliansky seriálový originál, vychádzajúci zo skutočného osudu talianskeho lekára Pierdante Piccioniho. Ten svoj neobvyklý príbeh vydal v knižnej podobe, následne ho natočila aj televízia a odvtedy je známy ako „Doktor Amnézia“.

Markíza vďaka nemu udržala aj tentokrát šnúru pravidelného uvádzania mimoriadne úspešných projektov, ktoré dominovali trhu.

V roku 2020 s podobným úspechom rozbehla seriál Pán profesor, v januári 2018 zas extrémne zabrala podvečerná novinka Oteckovia. V marci 2016 sa fenoménom sezóny stala vtedajšia nová ťažisková šou Tvoja tvár znie povedome, v januári 2015 mimoriadne vystrelila ako novinka Horná Dolná, ktorá valcovala niekoľko sezón.

Predbieha aj večerné správy

Druhá šanca Markíze funguje aj v závere jej jarného vysielania.

Seriál do finále dôjde už o pár týždňov, pričom na divákov čaká aj jednotýždňová pauza – v priebehu Veľkonočného pondelka.

 


Koniec jarného hitu Markízy sa blíži: Poznáme dátum finále Druhej šance! Bude pokračovať?Čítajte →

Tento pondelok Druhá šanca opäť valcovala, keď 14. časť dosiahla v komerčnej cieľovke rating 10,8 % s podielom 30,2 %. Aktuálny priemer Markízy sa hýbe na podiele 18 – 19 %. V celkovom publiku Druhú šancu sledovalo 603-tisíc divákov, a teda výrazne viac ako jednotlivé hlavné večerné spravodajstvá, ktorým sťahujú sledovanosť dlhšie dni a krajšie počasie.

Noviny Joj sledovalo 438-tisíc divákov, Televízne noviny Markízy 433-tisíc. Spolu večerné spravodajstvá na Joj, Markíze a Jednotke RTVS sledovalo viac ako 1,1 milióna divákov.

V komerčnej cieľovke zas Druhá šanca predbehla konkurenčnú Hranicu takmer dvojnásobným výkonom, rodinný seriál Joj uhral svoj priemerný výkon s ratingom 5,7 %. Celkovo ho sledovalo 333-tisíc divákov.

2. séria Druhej šance

Divácky úspech Druhej šance Markízu presvedčil už po prvých častiach, aby sa pustila do prípravy seriálového pokračovania.

Umožňuje jej to taliansky originál Doc – Nelle tue mani, ktorý práve túto jar v domácej krajine uviedol 2. sériu a s ňou nových 16 epizód, ktoré má Markíza k dispozícii na adaptovanie.

Zároveň však ide nateraz o posledné epizódy, ktoré Markíza môže spracovať do slovenskej verzie.

Nové diely ponúkol originál v Taliansku takmer dva roky po odvysielaní prvej série. Jeho tvorcovia už prednedávnom potvrdili aj tretie pokračovanie seriálu, ktoré sa však nakrúcania dočká až budúci rok. Markíza tak ani v prípade úspechu s ďalšími epizódami v najbližšom období nemôže počítať.

Tvorcovia slovenskej adaptácie seriálu by už na príprave novej sady epizód mali pracovať.

Markíza podľa našich informácií plánuje nadviazať na uzavreté nakrúcanie prvej série a výrobu nových častí stihnúť ešte v tomto roku.

Nakrúcať by podľa prvých informácií mohla plynule až do prvých jesenných mesiacov, vďaka čomu by tak so seriálom mohla počítať už do najbližšej sezóny. Pre Druhú šancu by to však vzápätí znamenalo veľkú prestávku vo vysielaní, na aké seriály Markízy nie sú zvyknuté.

Ktorý seriál dostane prednosť?

Markíza na základe svojich vlaňajších plánov počítala na jeseň hneď s niekoľkými seriálmi.

Okrem Hornej Dolnej, ktorej životnosť však po prepadákoch z tejto jari, podľa všetkého, v hlavnom sezónnom prime-time skončila, avizovala aj pokračovanie dramatickej lekárskej série Sestričky, ktorá sa má vrátiť s novou 5. sériou.

Rovnako tak Markíza pripravuje nový seriálový ťahák, do ktorého vkladá veľké nádejemodernú komediálnu kriminálku, na ktorej pracujú tvorcovia česko-slovenských romantických komédií z produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE a Evita Twardzik Urbaníková. Taktiež ju chce nasadiť v tomto roku, viac o seriáli v tomto článku.

Markíza rovnako oznámila jesenné pokračovanie rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor, ktorého práve Druhá šanca v pondelky túto jar nahradila. Prestávky sa seriál dočkal, paradoxne, pre českú adaptáciu Druhej šance, v ktorej hlavnú postavu stvárnil prekvapivo Tomáš Maštalír. TV Nova seriál vysiela pod názvom Chlap. Do výroby 4. série Pána profesora sa Maštalír pustí až po uzavretí nakrúcania v Česku.

 


Ďalšia nevídaná kuriozita: Markíza a česká Nova točia dva rovnaké seriály s Koleníkom a Maštalírom!Čítajte →

Markíza by takto v prípade nasadenia pokračovania Druhej šance už na jeseň mala vo vysielaní dva lekárske seriály a ďalšie dva veľké seriálové ťaháky.

Dá sa očakávať, že televízna jednotka všetky tieto projekty do jednej sezóny nenasadí.

Pre tento rok totiž rovnako avizovala aj pokračovanie reality šou Extrémne premeny, s novou sériou sa vráti tiež ťažiskový projekt Tvoja tvár znie povedome. Jeden večer v jesennej sezóne vyplnia aj duely na Farme, rovnako tak filmové premiéry.

Kedy odštartuje 2. séria Druhej šance

Práve Druhá šanca by sa s novými časťami mohla objaviť až budúci rok.

Stalo by sa tak opäť v jarnom vysielaní v roku 2023, ideálnom pre odvysielanie 16 epizód seriálu, ktoré Markíze vydržia až do začiatku májových Majstrovstiev sveta v hokeji.

Situáciu však môžu zmeniť neúspechy Markízy z posledných dvoch sezón.

Televízii tento rok nezabrali niekdajšie istoty Svadba na prvý pohľad, 2 na 1, Horná Dolná, historickým prepadákom zároveň skončil návrat reality šou Survivor. Prepad sledovanosti však odštartovala už vlani kedy prišli o divákov viaceré dôležité programy – Sestričky, Horná Dolná aj Superstar. Sledovanosť klesla aj Pánovi profesorovi, ktorý však v komerčnej cieľovke udržal postavenie najsilnejšieho hlavného programu sezóny.

Druhá šanca je aktuálne vo forme a Markíza môže chcieť jej aktuálny úspech využiť, dokým si drží divákov.

V takom prípade by sa do vysielania mohla vrátiť už v pondelok 5. septembra s vysielaním až do vianočného týždňa. Markíza by sa však takto s výrobou aj postprodukciou seriálu musela poponáhľať.

Rovnako môže Markíza v prípade novej série Druhej šance po druhýkrát skúsiť zaútočiť na seriál konkurenčnej Joj Nemocnica, ktorá drží úspech v utorky a štvrtky druhú sezónu po sebe.

Naopak, aj do hlbokých podpriemerov sa v jej konkurencii prepadol každý z projektov, ktorý Markíza proti nej skúsila nasadiť. Tento rok na Nemocnicu zaútočila presunom reality šou Svadba na prvý pohľad na utorky a zábavnej šou 2 na 1 na štvrtky, oba programy zažívajú najhoršiu sledovanosť vo svojej histórii.

 

Čítať viac...
Nahor