Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Koniec jarného hitu Markízy sa blíži: Poznáme dátum finále Druhej šance! Bude pokračovať?

Najsilnejší program Markízy v tejto sezóne čakajú v jarnom vysielaní posledné časti.

Druhá šanca patrí od uvedenia na obrazovky k vôbec najsledovanejším televíznym programom na trhu, pričom v ostatných týždňoch je spomedzi hlavných večerných programov suverénne najúspešnejšia.

V komerčnej cieľovke sa jej výkon od výstrelu týždeň po štarte stabilne udržuje na minimálnej úrovni 10 ratingov. Túto hranicu nedokáže dosahovať žiadny z nespravodajských či nešportových programov, pričom maximá Druhej šance siahajú nad hranicu 11 %.

Doterajší rekord dosiahla Druhá šanca vo svojej 7. časti v druhej polovici februára.

Vtedy vystrelila na najsilnejší rating 11,7 % v obchodnej cieľovej skupine (diváci vo veku 12 – 54 rokov), čo jej prinieslo vysoký podiel na trhu 29,3 %. Zároveň trhla rekord aj v celkovom počte divákov starších ako 12 rokov s priemerne až 641-tisíc divákmi.

 


Exkluzívne: Koniec po piatich rokoch? Markíza hľadá náhradu za denný seriál Oteckovia!Čítajte →

Dátum jarného finále

Televízia pre jarné vysielanie Druhej šance oznámila celkovo 16 epizód.

Tento počet podľa našich informácií aj dodrží, no na samotné finále si počká o týždeň dlhšie, než by mohli fanúšikovia očakávať.

Markíza má totiž už čoskoro plánovať vynechanie Druhej šance z vysielania.

Urobiť by tak mala počas Veľkej noci, kedy na Veľkonočný pondelok 18. apríla miesto seriálového hitu odvysiela filmovú premiéru animovanej rodinnej komédie Králik Peter (Peter Rabbit, 2018).

Druhá šanca by tak do svojho záveru mala dôjsť na začiatku hokejového mesiaca, podľa prvých informácií Markíza dátum finále naplánovala na pondelok 2. mája. 

 


Trápenie so Survivorom nekončí: Do finále ostávajú týždne, prepadáva sa aj u susedov!Čítajte →

Už nasledujúci týždeň, v piatok 13. mája, odštartujú Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré na seba strhnú pozornosť televíznych divákov.

Bude seriál pokračovať?

Druhá šanca je slovenskou adaptáciou úspešného talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani (Lekár – v tvojich rukách), ktorý už bol medzičasom vysielaný v mnohých krajinách po celom svete. Inšpiráciou bol skutočný osud talianskeho lekára Pierdante Piccioniho, ktorý svoj neobvyklý príbeh vydal v knižnej podobe, natočila ho aj televízia a odvtedy je známy ako „Doktor Amnézia“.

Po adaptovaní 16 originálnych dielov má Markíza čerstvo k dispozícii nové epizódy na spracovanie.

 


Štvrtý kanál Markízy odhalený: Spustí kriminálkovú stanicu, Jojke prebrala vlajkový značkový seriál!Čítajte →

Originálna lekárska dráma z verejnoprávnej Rai 1 DOC – Nelle tue mani odštartovala v roku 2020 a dosiaľ ponúkla 32 častí v dvoch sériách. Druhá séria bola pritom v Taliansku vysielaná len tento rok od januára do polovice marca 2022.

Televízia po veľkom úspechu Druhej šance na Slovensku neváha a očakávane adaptuje aj druhú originálnu sériu talianskeho seriálu.

Markíza podľa našich informácií na príprave nových častí už pracuje a diváci sa tak dočkajú adaptovania ďalšej sady 16 epizód.

Markíza sa v prípade slovenskej adaptácie drží talianskeho originálu mimoriadne podrobne.

Zodpovedá tomu nielen scenáristická, ale aj vizuálna stránka seriálu, ktorá je v mnohom kópiou zahraničného originálu. Aj to, podľa všetkého, stojí za tak výrazným úspechom, keď sa tvorcovia neodklonili od kvalitnej predlohy a pripravili takmer slovenskú kópiu talianskeho originálu.

 

Čítať viac...
Nahor