Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Nova

Pikošky

Ďalšia nevídaná kuriozita: Markíza a česká Nova točia dva rovnaké seriály s Koleníkom a Maštalírom!

Televízie pripravujú pre Slovensko a Česko vlastné verzie nového seriálu, v oboch prípadoch však angažovali najvýraznejšie slovenské mená.

Markíza a Nova sa v ostatnom období spojili ešte do bližšej spolupráce.

Dôvodom je nielen väčšia prepojenosť televízií v dôsledku škrtania nákladov na prevádzku, ale aj spoločná pozícia programového riaditeľa, ktorú v oboch televíziách obsadzuje Silvia Majeská.

Najnovším trendom televízií je výroba rovnakých seriálových námetov, prispôsobených samostatne pre slovenský a český trh. Televízie tak nakrúcajú samostatné verzie rovnakého seriálu ako napríklad pri Pánovi profesorovi, kde v Česku slovenského profesora Tomáša Maštalíra stvárňuje Vojta Dyk, alebo pri Sestričkách, ktoré u susedov niesli názov Anatómia života a hlavnú štvoricu hrdiniek stvárnili Ester Geislerová, Martina Preissová, Jitka Schneiderová a Barbora Černá.

Tento týždeň sme vás informovali, že Markíza a Nova sa po novom pustili do ďalšieho seriálového námetu.

 


Exkluzívne: Detaily tajného seriálu Markízy s Koleníkom odhalené! Nahradiť môže upadajúce SestričkyČítajte →

Markíza už dlhšie avizuje prípravu seriálovej novinky s Jánom Koleníkom, pričom podľa všetkého adaptuje taliansku medicínsku sériu Doc, ktorá mala na talianskej verejnoprávnej televízií premiéru len vlani a dosiaľ ponúkla dve série. Viac informácií aj o deji nového seriálu nájdete v tomto exkluzívnom článku.

Adaptáciu rovnakého seriálu už oficiálne potvrdila aj česká Nova.

Televízie sa aj tentokrát rozhodli pre samostatné nakrútenie vlastnej verzie rovnakého seriálu, a to napriek tomu, že do hlavných postáv obe angažovali najvychytenejších slovenských hercov.

Kým v slovenskej verzii hlavného hrdinu stvárni Ján Koleník, v tej českej hrá hlavnú postavu Tomáš Maštalír, ktorý patrí medzi vôbec najžiadanejších charakterových hercov na Slovensku.

Markíza a Nova sa tak podľa všetkého postarajú o poriadnu kuriozitu.

Televízie sa rozhodli vyrábať novinku Doc samostatne napriek tomu, že do oboch verzií zlákali vôbec divácky najsilnejších slovenských hercov.

Obaja sú pritom známy v oboch krajinách, tak ako nie je prekvapením angažovanie Tomáša Maštalíra v Česku, kde je známy aj vďaka viacerým česko-slovenským filmom ako Šťastný nový rok alebo Známi neznámi, Jána Koleníka zas českí diváci dôverne poznajú vďaka účinkovaniu v seriáli Českej televízie První republika ale aj 1890.

V prípade potvrdenia informácií o spracovaní totožného seriálu na oboch staniciach tak rovnakú postavu v dvoch seriáloch stvárnia dvaja slovenskí herci, ktorých priamo budú môcť diváci porovnať.

Obaja herci budú v seriáli mať aj podobné meno, vychádzajúce z originálnej predlohy.

V origináli talianského seriálu nesie hlavná postava meno Andrea Fanti. Tomáš Maštalír sa bude v českej verzii volať MUDr. Ondřej Frank, na Slovensku bude zas postava v podaní Jána Koleníka známa ako Andrej.

Zaujímavosťou je, že pod českú verziu seriálu Doc sa podpíše zostava slovenských tvorcov.

Nova už potvrdila, že na režisérskej stoličke sa budú striedať Peter Bebjak, Zuzana Marianková, Róbert Šveda a Martin Kazimír. Nakrútiť by tak mohli obe verzie seriálu pre Česku aj Slovensko.

„Na Slovensku je veľmi obľúbený a populárny a ja pevne verím, že dokáže zaujať aj českých divákov. Patrí totiž medzi tých hercov, na ktorých si vážim ich hereckú inteligenciu. Takých, ktorí dokážu byť silní chlapi, no rovnako byť aj veľmi citliví a emocionálni,“ povedal Peter Bebjak.

V prípade Tomáša Maštalíra bude mať u susedov najmä českých hereckých kolegov ako Jitku Ježkovou, Andreu Růžičkovú (Kerestešovou), Jiřího Dvořáka, Ivana Luptáka, Evu Leiweberovú, Jenovéfu Bokovú, Martina Myšičku, Stanislavu Jachnickú, Elizavetu Maximovú, Valéra Mbilu, Jana Nedbala nebo Pavla Baťka.

„Hrám špičkového lekára diagnostika, ktorý sa po ťažkom zranení hlavy prebudí po operácii z narkózy a v jeho pamäti chýba celých posledných dvanásť rokov života. Na celej postave aj seriáli je veľmi zaujímavá skutočnosť, že je všetko založené na reálnych osudoch talianského lekára Pierdante Piccioniho,“ uviedol Maštalír.

O seriáli Doc
Andrea je brilantný lekár, ktorý v nemocnici zastáva funkciu primárna interného oddelenia. Jedného dňa do nemocnice vtrhne nešťastný otec len nedávno zosnulého syna liečeného na oddelení. So zbraňou v ruke strelí Andreu do hlavy, ktorý na následky zranenia nezomrie, no spôsobí mu nezvratné následky. Trauma mu spôsobí stratu pamäti posledných dvanástich rokov.  

Z autoritatívneho lekára sa stáva pacient. Prítomnosť bez poznania svojho nedávneho života sa u Andreu mieša s náhlymi spomienkami na minulosť, pričom neznesiteľný chaos o uzatvára do vlastného sveta mimo svojich blízkych, ktorí sú už iba cudzincami. Nemocnica je jediné miesto, kde sa Andrea cíti ako doma, a kde dostane šancu vybudovať novú budúcnosť – v práci, ale aj súkromí.

Zdroj foto: TV Nova, TV Markíza, Instagram

Čítať viac...
Nahor