Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Veľká noc 2022: Na hlavnú premiéru Jojky láka Markíza, prekvapí Milujem Slovensko! Prehľad sviatkov

Prinášame prehľad nosných filmových premiér a hlavného programu najsledovanejších televízií počas tohtoročnej Veľkej noci.

Do veľkonočných sviatkov ostávajú posledné týždne, pričom televízie už tradične vyskladajú svoj program sviatočnou ponukou.

Tá bude tento rok o čosi bohatšia, keď sa hlavné komerčné televízie rozhodli vynechať počas Veľkej noci z programu svoje najsledovanejšie seriály, rovnako tak tieto sviatky prinesú aj prekvapenie, keď sa v nový vysielací deň predstaví tradične piatková šou Milujem Slovensko.

Pauza pre Nemocnicu či Druhú šancu

Na sviatočné štruktúry začnú televízie nabiehať postupne už od štvrtka 14. apríla.

V tento deň prepne do sviatočného režimu Joj, keď vynechá tradičnú večernú štvrtkovú dvojičku – seriál Nemocnica a politickú debatu Na hrane.

Miesto nej odvysiela premiéru dojímavej romantickej drámy Kým si so mnou (I Still Believe, 2020), ktorá je pretkaná aj kresťanskou tematikou. Príbeh je inšpirovaný životom amerického speváka a skladateľa kresťanskej hudby Jeremyho Campa a jeho prvej manželky Melissy, ktorej krátko pred svadbou diagnostikovali rakovinu.

Markíza bude vo štvrtok bude pokračovať so zábavnou šou 2 na 1, rovnako tak Jednotka RTVS s kvízom Čo ja viem.

V programe na Veľký piatok bude, naopak, chýbať vo vysielaní Jojky Hranica, RTVS zas vynechá zábavnú reláciu Milujem Slovensko.

Kde Markíza zmení štandardný program, je pondelňajší prime-time.

 


Koniec jarného hitu Markízy sa blíži: Poznáme dátum finále Druhej šance! Bude pokračovať?Čítajte →

Počas Veľkej noci dostane pauzu najsledovanejší jarný program Druhá šanca, vďaka čomu Markíza jej vysielanie natiahne o týždeň dlhšie až do začiatku mája. Viac v tomto článku.

Animované premiéry aj kinofilmy

Vo sviatočnom programe ani tento rok nebude chýbať viacero filmových premiér, medzi ktorými je najviac tých animovaných.

Ako prvý sa na Veľký piatok 15. apríla uvedie dobrodružný animák Snežný chlapec (Abominable, 2019), ktorý odvysiela Joj od 20:35. Film sleduje príbeh mladej tínedžerky, bojujúcej s okolím, ktorá útočisko nachádza v bunkri na streche svojho domu. V ňom však jedného dňa objaví mladého yettiho, snežného chlapca, ktorého sa pokúsi odviesť späť domov – na najvyššiu horu sveta.

Markíza na Veľký piatok odvysiela dobrodružnú rodinnú premiéru Dora a stratené mesto (Dora and the Lost City of Gold, 2019), ktorou bude lákať najmä mladších divákov. Odvážna Dora sa v nej vydá spolu s priateľmi na dobrodružnú výpravu, počas ktorej bude musieť vyriešiť záhady strateného zlatého mesta, ale aj zachrániť svojich rodičov.

V piatok 15. apríla sa na rad dostane aj ďalšia kresťansky ladená premiéra, keď Jednotka RTVS odvysiela od 20:30 premiéru talianskeho životopisného filmu Chiara Lubichová (2021) o zakladateľke laického kresťanského hnutia. Po desiatej večer bude na Jednotke nasledovať americké spracovanie kultového románu Jana Eyrová (1996).

Na Bielu sobotu 16. apríla bude Joj pokračovať s minisériou Ultimátum, ktorý začne v druhom pásme dopĺňať filmová séria Kuriér. Jednotka zas pokračuje so zábavnými šou Záhady tela a Neskoro večer.

Filmovú premiéru si na sobotu prichystala Markíza.

Po piatkovom animáku Joj príde na rad veľkonočná animovaná premiéra Markízy Hotel Transylvania 3: Strašidelná dovolenka (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation, 2018). V treťom pokračovaní obľúbenej filmovej série sa Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok partie vydávajú na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi, kde sa všetko skomplikuje v momente, keď sa Drakula zamiluje do kapitánky lode, Eriky. Netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov.

Veľkonočná nedeľa 17. apríla bude na Jednotke patriť dvojdielnemu nemeckému skutočnému príbehu Ottilie von Faber – Castell (2019) o živote dedičky priemyselného impéria, ktorá sa dokázala presadiť aj v mužskom prostredí, no pre kariéru sa nevzdala sna o pravej láske.

Kým Markíza bude pokračovať s ďalším súťažným kolom ťažiskovej jarnej šou Let´s Dance, Joj odvysiela svoju hlavnú filmovú premiéru tohtoročnej Veľkej noci.

V nedeľu uvedie JOJ slovenskú televíznu premiéru celovečerného dokumentárneho filmu Karel (2020), ktorý zachytáva posledný rok života speváckej legendy.

„Tvorcovia zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok,“ uvádza anotácia filmu.

Zaujímavosťou je, že v ostatných týždňoch už dlhšie dokument intenzívne promuje v online prostredí Markíza.

Tá získala práva pre platenú online platformu Voyo, kde jej tak vyfúkla slovenskú predpremiéru v rámci online vysielania. Markíza už mesiac upútava na zhliadnutie celovečerného filmu Karel na Voyo a predbieha tak v uvedení konkurenčnú Joj, ktorá na film vlastní televízne práva.

K podobnej situácii došlo na jeseň 2020, kedy však Markíza musela rozbehnutú kampaň stopnúť.

Markíza získala pre svoju platformu Voyo vtedajšiu najatraktívnejšiu jesennú česko-slovenskú filmovú premiéru Šťastný nový rok, pričom aj pri tomto filme však televízne práva vlastnila Joj. Kým tá televíznu premiéru filmu naplánovala na december pred sviatkami, Markíza konkurenciu s promom predbehla a aj do televízneho vysielania ešte v novembri nasadila intenzívnu kampaň, v ktorej vyzývala divákov, aby si Šťastný nový rok pozreli už skôr na Voyo. Po pár hodinách Markíza celú kampaň zastavila.

 


Náhly zvrat: Markíza po pár hodinách stopla promo na Šťastný nový rok! Film stiahla z ponukyČítajte →

Nečakaný deň pre Milujem Slovensko

Netradičné zloženie programu prinesie Veľkonočný pondelok 18. apríla, kedy už televízie sústredia odľahčenejšiu televíznu ponuku.

Prekvapenie prinesie RTVS, ktorá napriek absencii počas Veľkého piatka nakrútila pre tento rok veľkonočné vydanie svojej piatkovej šou Milujem Slovensko.

Počas Veľkej noci jej však televízia zmení vysielací deň a miesto piatka Milujem Slovensko odvysiela vo sviatočný pondelok 18. apríla o 20:30.

Televízia takto využije príležitosť odvysielať v tradične veselý Veľkonočný pondelok pôvodný zábavný program. Bežne na jar v tomto období totiž v piatky vysielala kvíz Čo ja viem a Milujem Slovensko uvádzala len ako jesennú šou. To sa nevšedne zmenilo tento rok, keď RTVS ťahá vysielanie Milujem Slovensko kontinuálne dve sezóny po sebe a zároveň historicky po prvýkrát v rovnakej sezóne s Čo ja viem.

 


Potvrdená historická sezóna RTVS: Po prvýkrát naraz odvysiela obe najsledovanejšie šou!Čítajte →

Dosiaľ si Veľkonočný pondelok pre seba so zábavnou šou obsadila Joj, ktorá tradične uvádza veľkonočné vydanie Inkognita.

To nebude chýbať ani tento rok, Joj však bude v pondelok pokračovať aj s vysielaním rodinného seriálu Hranica a tak Veľkonočné Inkognito príde na rad až o 21:40. Zábavné programy sa tak po väčšinu času nebudú prekrývať a Inkognito môže čerpať z nábehu po skončení Milujem Slovensko. Jednotka po 22. hodine odvysiela slovenský film Baba z ľadu.

Seriálu a zábavným programom bude Markíza v pondelok konkurovať svojou hlavnou filmovou premiérou sviatkov.

Na Veľkonočný pondelok uvedie rodinno-animovanú premiéru Králik Peter (Peter Rabbit, 2018), ktorý v sebe spája hraný film s animovanými hrdinami. Tými sú zvieratá žijúce na farme, ktoré si žijú bezstarostným životom až do príchodu nového majiteľa, ktorý sa nerozhodne nechystá deliť o svoj pozemok. Už vôbec nie so zvieratami. Tie si však svoje teritórium chcú za každú cenu ubrániť.

 

Čítať viac...
Nahor