Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Čakanie na prvú športovú stanicu sa končí, Joj Šport potvrdil večerný štart! Pozrite si zábery štúdia či grafiky

Joj štartuje svoju ďalšiu stanicu, s novým športovým kanálom predbehne verejnoprávnu televíziu.

Už dva roky čakajú športoví fanúšikovia na spustenie nového športového televízneho kanála na Slovensku, ktorý by mal prísť z dielne trojice najväčších televíznych hráčov.

Ako prvá plány s opätovným spustením športovej stanice potvrdila verejnoprávna RTVS, keď sa naplno o novej stanici začalo hovoriť od jesene 2019. Nový športový kanál bol aj súčasťou programu generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka pri jeho kandidatúre na post šéfa RTVS, pričom sa jeho realizácia aj spustila.

Nový kanál RTVS Šport sa mal spustenia dočkať už v období polovice roka 2020. Nakoniec ho zastavila pandémia a s ňou stopnuté aj najväčšie športové podujatia.

K jeho štartu však nedošlo ani tento rok, kedy bol už operátorom oznámený presný termín pred Majstrovstvami Európy vo futbale so slovenskou účasťou, tentokrát už z dôvodov chýbajúcich financií a čakania na injekciu od štátu. Aktuálne je pritom štart kanála v nedohľadne.

RTVS s nástupom novej športovej stanice nakoniec predbehne komerčná Joj.

Tá po prvýkrát možnosť zaradiť do svojho už tak širokého staničného portfólia aj športový kanál nevylúčila koncom októbra minulého roka pri predstavovaní tohtoročných plánov, pričom oficiálne po týždňoch špekulácií vyšla s informáciou o príprave novej stanice Joj Šport koncom júna tohto roka.

Vtedy oznámila jej plánované spustenie v priebehu tejto jesene, pričom počas leta sa začal verejne skloňovať termín spustenia v polovici septembra.

Joj nakoniec oficiálne termín štartu nepotvrdila až do včerajšieho dňa, kedy ohlásila spustenie vysielania Joj Športu už dnes, v stredu 6. októbra od 19:50.

Televízia tak urobila krátko po tom, čo v ostatných hodinách začala s testovacím vysielaním u viacerých operátorov, v rámci ktorého vysiela promo slučku. Od večera by ju tak mali nahradiť už prvé prenosy. Televízia zatiaľ nezverejnila ani programový plán, zaradený nie je ani na oficiálnom webe televízie.

Joj Šport však zverejnil vôbec prvý prenos, ktorý sa objaví na jeho obrazovke.

Stane sa ním zápas v rámci prvého kola volejbalovej Ligy majstrov medzi Rieker UJS Komárno a UVC HOLDING Graz.

Pri tejto príležitosti tak bola odhalená aj grafika novej stanice a prvky jej staničného vizuálu.

Taktiež sa už objavili aj prvé fotografie nového štúdia, ktoré bude Joj Šport využívať vo svojom vysielaní.

Televízia taktiež potvrdila, že do svojich radov získala pravidelne najvýraznejšiu postavu spomedzi športových komentátorov a moderátorov Sláva Jurka.

Štúdio Joj Šport

zdroj: internet

Logo stanice Joj Šport

Čítať viac...
Nahor