Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
MS v hokeji 2019, zdroj: FB SZĽH

Pikošky

Nová stanica na obzore: Joj nevylúčila možnosť spustenia športového kanála!

Televízia má v hľadáčiku nákup ďalších športových práv.

Kým už niekoľko rokov slovenskí koncesionári čakajú na spustenie nového športového kanála RTVS, ktorého plánované spustenie toto leto spolu s letnou olympiádou zastavila koronakríza, vlastnú športovú stanicu môže uviesť Joj.

Komerčná televízia sa v ostatnom čase výrazne zamerala na nákup športových práv.

 


Joj vyfúkla RTVS kľúčové športy: Okrem MS v hokeji získala aj prenosy Petry Vlhovej! (doplnené)Čítajte →

Vďaka nedávnemu megabalíku napríklad od budúceho roka začne vysielať priame prenosy Svetového pohára alpského lyžovania aj s pretekmi Petry Vlhovej, atletické preteky či od roku 2024 najväčšiu športovú udalosť na Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji.

Joj pritom avizuje, že v hľadáčiku má aj ďalšie nákupy a chce tak realizovať ďalšie investície do športových prenosov.

Tieto investície nevylučuje do takej miery, že v prípade dostatočného športového obsahu sa pohráva aj s myšlienkou spustenia samostatnej športovej stanice, a teda nad úrovňou internetovej televízie Huste.tv.

 


Pripravovaný športový kanál pozná po stopke najskorší termín štartu! Prinesie aj zmenu celej RTVSČítajte →

Možnosť spustenia športového kanála nevylúčil obchodný riaditeľ Joj Group, Martin Heržo, v rámci predstavovania plánov pre najbližšie obdobie.

Joj Group je už teraz čo do počtu televíznych kanálov vôbec najväčšou televíznou skupinou na Slovensku.

Okrem hlavných celoplošne dostupných staníc Joj, Plus a Wau ponúka prémiovú filmovú stanicu Joj Cinema, detskú stanicu v slovenčine Jojko a prevádzkuje tiež ďalší detský kanál Ťuki pre súkromného operátora, vlani uskutočnila rovnako akvizíciu, na základe ktorej do jej portfólia pribudli ďalšie platené stanice CS Film, CS History a CS Mystery. Obchodne tiež zastupuje kanály AMC Minimax, Spektrum a Film+, rovnako tak Primu Plus. V Česku prevádzkuje vlastný lokálny kanál Joj Family.

Čítať viac...
Nahor