Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Prípravy športového kanála RTVS postupujú do finále: Známy termín spustenia!

Verejnoprávna televízia to po druhýkrát skúsi so športovým televíznym okruhom.

Jedna z najdiskutovanejších tém okolo RTVS sa tento rok dočká definitívneho riešenia. Roky žiadaný športový televízny okruh je pre tento rok finálne sľúbený, pričom aktuálne televízia pracuje na finalizácii všetkých procesov.

Štvrtý televízny verejnoprávny kanál svojím názvom nenadviaže na aktuálne etablované pomenovania Jednotka a Dvojka, ku ktorej sa prednedávnom pridala Trojka. Práve tá bola kedysi názvom niekdajšej zrušenej športovej stanice STV. RTVS zvolila najjednoduchší a najvýstižnejší názov pre svoju štvrtú stanicu, ktorá sa bude volať Šport. Presne rovnaký postup chcelo pôvodne zvoliť aj bývalé vedenie, ktoré spúšťalo Trojku, zámerom bolo nazvať stanicu STV Šport, a to napriek tomu, že kanály STV1 a STV2 sa na Jednotku a Dvojku už dávnejšie premenovali.

Ako bolo známe už vlani, RTVS v prípade športového kanála, ktorý nazve jednoducho Šport, a teda nie Štvorka ako štvrtý okruh v poradí, stanovila niekoľko dátumov, dokedy vysielanie novej stanice spustí. Pravidlom pri každej možnosti bolo spustenie kanála spoločne s významne sledovanou športovou udalosťou, pri ktorej by mohla RTVS ako nový kanál najefektívnejšie odkomunikovať a spromovať, tak aj naučiť divákov nachádzať športové prenosy na verejnoprávnej obrazovke na novom okruhu miesto Jednotky a Dvojky.

Podľa úplne prvých plánov mohol kanál Šport začať vysielať už v čase vlaňajšieho hokejového šampionátu na Slovensku, následne sa reálne odhady ustálili na polovicu tohto roka. Kým v prípade úspechu slovenskej futbalovej reprezentácie v boji o postup na EURO 2020, ktoré štartuje 12. júna, bola RTVS pripravená spustiť novú stanicu súbežne s týmto šampionátom, aktuálne generálny riaditeľ Jaroslav Rezník potvrdil termín spustenia športového kanála.

Ako aktuálne uviedol, plán je spustiť stanicu Šport počas leta, a teda najpravdepodobnejším termínom bude spustenie zároveň so začiatkom letných olympijských hier v Tokiu. Tie sa oficiálne začnú otváracím ceremoniálom 24. júla 2020.

„Štvrtý televízny okruh Šport plánujeme spustiť v lete. Máme niekoľko mesiacov na to, aby sme vyšperkovali programovú štruktúru. Nebude to iba o športe. Bude to šport a životný štýl. Niečo  v zmysle: Hýb sa a budeš zdravý. Máme práva na všetky významné športové udalosti, okrem Ligy majstrov. Našou kľúčovou úlohou bude prinášať kvalitný šport. Ale čo je dominantné, chceme podporovať slovenský šport. Trošku chceme prispieť k tomu, aby sa zvyšovalo kultúrne zázemie na športových podujatiach. Nech sa z ich návštev stane aj s podporou RTVS kultúrna záležitosť. A zároveň, tým, že stanicu obohatíme o lifestyle, chceme ukázať, že životný štýl, ktorý je založený na pohybe, na športe, zvyšuje vitalitu, zdravie, vek. V roku 2020 zmeníme divácky pohľad na šport a nástojčivo povieme, že hýbať sa je dobré,“ povedal pre Stratégie.sk.

Čítať viac...
Nahor