Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Šéf športovej sekcie RTVS a športový komentátor Matej Hajko, FB RTVS

Nové projekty

Plánované spustenie nového športového kanála RTVS je zrušené! Televízia odhalila, kedy mal štartovať

Spoločne s najväčšími športovými sviatkami roka dostal stopku aj mimoriadne očakávaný verejnoprávny športový kanál.

Štvrtý televízny okruh RTVS a zároveň najočakávanejšia divácka udalosť v spojení s vysielaním verejnoprávnej televízie pre tento rok, sa odkladá. Šíriaci sa koronavírus zastavil plány všetkých veľkých športových podujatí a rovnako aj telerozhlasu, ktorý chcel športový kanál spustiť v polovici roka.

V čase vrcholiacich príprav na vznik Športu, keď sú rozbehnuté stavebné práce, technologické obstarávania, skladba programu, nákup licencií a výberové konania na nových ľudí, sme sa dostali do obrovskej neistoty,“ uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

RTVS odklad spustenia nového kanálu Šport oficiálne potvrdila s tým, že náhradný termín pre túto chvíľu neoznámi. Stanica sa tak odkladá na neurčito a už teraz je jasné, že sa jej diváci tak skoro nedočkajú.

V tejto chvíli by bolo maximálne nezodpovedné oznámiť konkrétny termín spustenia nového okruhu a vstupovať do ďalších finančných záväzkov. Nevieme predpovedať, ako sa situácia vyvinie a kedy začne šport na Slovensku a vo svete naplno fungovať. Keď bude jasné, že je to procesne, finančne a personálne reálne, tak prípravy opäť rozbehneme,“ pokračuje Hajko.

Telerozhlas už pritom oficiálne potvrdil aj plánovaný dátum spustenia Športu. Ako sme už informovali, v hre bolo viacero termínov, ktoré sa viazali na najväčšie športové udalosti roka, nakoniec televízia plánovala Šport spustiť spoločne s Majstrovstvami Európy vo futbale, ktoré sa mali konať od 12. júna, no nakoniec budú presunuté. V hre bolo spustenie stanice aj súčasne s letnou olympiádou v Tokiu, RTVS si nakoniec vybrala skorší termín.

RTVS chce v rámci možností aj naďalej pokračovať v prípravách zázemia pre nový kanál. „RTVS rozbehnuté práce dokončí v maximálnej možnej miere. Týka sa to rozširovania vysielacích priestorov, ako sú napríklad nové strižne, réžia či štúdio, ale aj rekonštrukcia kancelárií. Rozšírenie a sfunkčnenie týchto priestorových kapacít bolo pre RTVS nevyhnutné aj bez ohľadu na spustenie štvrtého programového okruhu,“ uviedol telerozhlas.

Čítať viac...
Nahor