Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Logo novej prémiovej stanice JOJ Šport

Nové projekty

Joj prvýkrát prehovorila o novej športovej stanici, odštartuje na jeseň! Predstavuje svoje vysielanie

Joj potvrdzuje spustenie novej stanice JOJ Šport.

Už na jeseň minulého roka sa začalo špekulovať o príprave novej stanice do portfólia komerčnej skupiny Joj Group, ktorá už teraz ponúka na Slovensku a v Česku desiatku televíznych kanálov.

Po ostatnej akvizícii kanálov v balíku okolo stanice CS Film tentokrát Joj spustí nový kanál, ktorým zacieli na športového diváka.

Joj po prvýkrát rozvírila hladinu v októbri 2020, kedy predstavila nákup veľkého balíka práv – a to aj s prenosmi alpského lyžovania s Petrou Vlhovou či Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré vyfúkla verejnoprávnej RTVS. V celom balíku zakúpila desiatky športovej, práva jej nabiehajú postupne. Viac v tomto článku.

Krátko na to obchodný riaditeľ Joj, Martin Heržo, pri predstavovaní plánov na tento rok nevylúčil, že po tomto veľkom obchode Joj nepremýšľa o spustení športovej stanice. Podmienil to však nákupom ďalších práv, k čomu malo dôjsť v ostatných týždňoch.

Televízia by mala v najbližšom čase predstaviť viaceré kontrakty na vysielanie športových prenosov. Potvrdil to generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega. Už dnes má Joj na ohlásenom stretnutí predstaviť exkluzívnu zmluvu na vysielanie zápasov najvyššej volejbalovej ligy mužov a žien, reprezentačných zápasov či zápasov beach a snow volejbalu.

Joj zároveň v rovnaký deň zverejnila prvú oficiálnu správu ohľadom príprav novej športovej stanice, ktorá ponesie názov Joj Šport.

Športový kanál sa zaradí do skupiny prémiových staníc a pôjde teda o pay tv kanál ako napríklad Joj Cinema či CS stanice.

Televízia zároveň potvrdzuje prvé informácie a novú stanicu JOJ Šport spustí tento rok na jeseň.

Paradoxom je, že môže dokonca ešte aj predstihnúť výrazne dlhšie pripravovanú športovú stanicu RTVS Šport, ktorej už oficiálnym dôvodom odkladu sú chýbajúce peniaze. Spustenia sa tak nemusí dočkať ani pri olympiáde, nakoľko pôvodne mala odštartovať pred ME vo futbale.

Joj sa pri svojom športovom kanáli bude vo veľkom zameriavať na slovenský šport a športovcov. Podobný cieľ má so svojou stanicou RTVS, ktorej však budú v budúcnosti chýbať viaceré najpopulárnejšie športy a prenosy.

„S novým športovým kanálom nadviažeme na našu dlhodobú DNA podporovateľa slovenského športu či už v našom vysielaní, prostredníctvom Nadácie TV JOJ alebo online aktivít. Joj Šport sa tak bude primárne venovať slovenskému športu a športovcom pôsobiacich doma aj v zahraničných ligách, predstaví zároveň aj juniorských a mládežníckych športovcov či ligové súťaže,“ uviedol Grega.

Z pohľadu rozmanitosti športov televízia pre JOJ Šport už teraz potvrdzuje celú škálu prenosov.

„V programe JOJ Šport nebudú chýbať zimné športy – hokej, zjazdové lyžovanie, snowboard, freestyle, boby a skeleton či curling; futbal, atletika, triatlon, tenis, halové športy – basketbal, volejbal, hádzaná, florbal, badminton; ale aj E-gamming a ďalšie atraktívne športové disciplíny,“ uviedla televízia.

Joj už od tejto jesene vlastní práva na kompletné disciplíny v alpskom lyžovaní, vďaka čomu preberie aj prenosy, v ktorých sa predstaví Petra Vlhová. Práva na spomínané MS v hokeji vlastní až od roku 2024.

Čítať viac...
Nahor