Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Z plánovanej náhrady Oteckov nič nebude: Markíza končí s dennou šou Na love!

Markíza tvrdí, že výrobu ďalších dielov šou ani nemala v pláne, skoré nasadenie Na love do vysielania jej pritom umožnilo v prípade úspechu stihnúť nakrútiť epizódy pre jesenné vysielanie ešte v auguste.

Vedomostná šou Na love, ktorá v priebehu uplynulých rokov zabodovala v mnohých krajinách sveta, po pilotnej dvadsiatke epizód na slovenskej obrazovke končí.

Markíza súťažnú novinku vyskúšala nasadiť do vysielania okamžite po skončení jarnej série Oteckov denne na podvečery, čím si šou otestovala ešte na prelome júna a júla.

Televízia slovenskú verziu šou nakrúcala u svojej českej sestry Nova, ktorá vlastnú verziu Na love úspešne vysiela od leta minulého leta. Beží pravidelne v podvečernom čase medzi Prvými Televíznymi novinami a denným seriálom Ulica.

Markíza v českom štúdiu vyskúšala nakrútiť dvadsiatku pilotných dielov Na love a nasadiť ich do konkurenčne menej náročného obdobia.

 


Otvorená reakcia Vinczeho na ostrú kritiku: Takto sa dostal do Let´s Dance a Na love!Čítajte →

Ešte prvé dva týždne sa Na love prekrývalo s úspešnejšou dennou kuchárskou reality šou Bez servítky, ktorá suverénne novinku Markízy predbehla, Na love sa hýbalo spravidla na podpriemerných podieloch na trhu len okolo 12 – 14 % v komerčnej cieľovke.

Šou s Viktorom Vinczem si polepšila od týždňa, keď Bez servítky na Joj vystriedali premiéry českej verzie šou Prostřeno.

Napriek premenlivej sledovanosti dokázala rásť aj k úrovni 18 – 20 %, rovnako však padnúť aj do hlbokého podpriemeru späť k okoliu 14 %.

Markíze sa pilotné časti Na love minuli tento pondelok podvečer. Televízia po ich odvysielaní informuje, že na jej obrazovke majú byť aj posledné. 

Plánom bolo vyrobiť a odvysielať dvadsať častí vedomostnej šou Na love, ktoré boli určené na vysielanie v tomto letnom období. Výrobu ďalších častí sme nemali v pláne,“ cituje Markízu Plus jeden deň.

Televízia tak uvádza, že s ďalším nakrúcaním Na love ani nepočítala.

Ako sme však informovali koncom júna, Markíza mala podľa zákulisných informácií dokonca aj plánovať výrobu nových častí, a to priamo už vo vlastnom štúdiu na Slovensku. Nakrúcala by v ňom premiérové časti pre jesenné vysielanie.

Pôvodne by tak neplánovala nakrútenie ďalších dielov, avšak v českom štúdiu.

Práve letné nasadenie Na love potvrdzuje, že Markíza vyskúšala ešte v prvom polroku nájsť novinku, ktorou by mohla Oteckov nahradiť.

Aktuálne po neuspokojivej sledovanosti, keď Na love nedokázalo suverénne vystreliť ani v menej náročnej konkurencii, už Markíza hovorí o konci šou.

Dlho sa pritom šou Na love spomínala ako možná náhrada za seriál Oteckovia.

Uzavretie dlhoročného denného seriálu ohlásila Markíza v priebehu tohtoročnej jari. Napriek tomu už s koncom jarného vysielania Oteckov nehovorila o finále celého seriálu ale len série.

 

Čítať viac...
Nahor