Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza expresne štartuje náhradu za Oteckov: Takto vyzerá nová podvečerná šou Na love! (foto)

Markíza potvrdzuje exkluzívne správy portálu Mediaboom.sk, podvečer predstaví nový súťažný formát, ktorý sa do vysielania dostane okamžite po skončení aktuálnej série Oteckov. Fotografie zo šou na konci článku.

Televízny líder už o tri týždne definitívne uzavrie po takmer piatich rokoch vysielania svoj dlhodobý denný seriál Oteckovia, na ktorý po dlhom čase nadviaže nový podvečerný formát Markízy.

Televízia už oficiálne potvrdzuje správy Mediaboom.sk a skutočne ešte v priebehu jari divákom predstaví súťažnú podvečernú novinku Na love, s ktorou chce zabodovať a potiahnuť ju vo svojom vysielaní o 18. hodine pre zvyšok tohto roka.

Skorší štart

Markíza od júna plánuje zaradiť do vysielania na 18-tu dlhodobo pripravovaný nový kvíz Na love, po ktorom siahla po jeho úspechu vo vysielaní sesterskej televízie Nova od minulého roka. Ide o adaptáciu britského súťažného formátu The Chase, viac o formáte nižšie v článku.

Pôvodne s ním televízia počítala do vysielania na konci júna, s krátkym odstupom od ukončenia Oteckov. Tí do finále dôjdu, ako sme informovali, v piatok 10. júna o 17:50, kedy odvysielajú svoju poslednú časť.

Markíza sa nakoniec so štartom Na love poponáhľa.

Oficiálne potvrdzuje nástup podvečernej novinky okamžite po uzavretí Oteckov, a to od pondelka 13. júna o 18:00. Pôvodne mala nastúpiť o týždeň neskôr. Vysielať sa bude od pondelka do piatka.

Prvé týždne sa Na love stretne ešte s kuchárskou reality šou Bez servítky, ktorá by mala na Jojke pokračovať aj ďalšie týždne. Vlani Joj uzavrela jej vysielanie pred letom v piatok 18. júna 2021.

Kvíz Na love bude po rokoch prvým pokusom Markízy etablovať podvečer nový televízny program.

Televízia sa v tejto sezóne rozhodla definitívne uzavrieť svoj dlhodobý denný seriál Oteckovia, ktorý bol kľúčovou súčasťou jej podvečernej štruktúry takmer päť rokov. Viac v tomto článku.

 


Definitívny koniec: Markíza po piatich rokoch uzavrie denný seriál Oteckovia! Kedy bude finále?Čítajte →

Potvrdený moderátor

Markíza už taktiež potvrdzuje ďalšie správy Mediaboom.sk, keď sa skutočne moderátorom šou stane Viktor Vincze.

Ten tak po Let´s Dance dostane ďalší priestor v mimoriadne kľúčovom nespravodajskom programe televízie, od ktorého bude tentokrát záležať aj práve nábeh pre hlavné správy, ktorých je rovnako tvárou.

„Som vďačný za dôveru, ktorú do mňa Markíza opäť vložila. Táto šou je svojou podstatou tak napínavá, že aj mňa ako moderátora vtiahol jej základný kontrast – buď fascinácia neuveriteľnými vedomosťami „Lovcov“ alebo radosť so súťažiacimi, ktorým sa podarí „megamozgy“ poraziť. Veľmi sa teším na ďalšiu televíznu skúsenosť, pri ktorej si nejeden divák určite povie – „ja by som toho „Lovca“ porazil“,“ okomentoval novú príležitosť Vincze.

V prípade Vinczeho pokračovania v moderovaní správ Markízy môže na jej obrazovke nastať kuriózna situácia.

Okrem toho, že je stabilnou súčasťou jednej z troch moderátorských dvojíc večerných Televíznych novín Markízy, sa rovnako strieda s Danicou Nejedlou v pozícii moderátora Prvých Televíznych novín vysielaných o 17. hodine. Neraz má pritom Vincze službu v oboch spravodajských reláciách – podvečer aj v hlavnom vysielacom čase.

V takomto prípade sa Vincze môže v niektorých dňoch na obrazovke Markízy od júna objavovať ako moderátor vysielaných programov v priebehu troch hodín – od 17:00 až do 20:00. 

Na pol hodinu si budú môcť diváci oddýchnuť o 17:30, kedy Markíza vysiela medzi poobedným spravodajstvom a podvečerným programom magazín Reflex.

Pravidlá novej šou Na love

Hry sa zakaždým zúčastňujú štyria súťažiaci, ktorí sa spoznajú až pri natáčaní. Tí hrajú v tíme a snažia sa vyhrať peniaze pomocou správnych odpovedí na všeobecné vedomostné otázky. Ich protihráčom, ktorý sa ich snaží zastaviť, je „Lovec“.

Súťaž je rozdelená na dve časti. V prvej každý súťažiaci vyzýva „Lovca“ sám za seba. Aby mohol „Lovca“ vyzvať, musí si najprv nazhromaždiť na svojom súťažnom konte peniaze, ktoré získa správnymi odpoveďami na otázky kladené moderátorom. Potom do hry vstupuje „Lovec“, ktorý sa pokúša zabrániť súťažiacemu v tom, aby si peniaze zo súťažného konta mohol preniesť do tímovej banky.

Vo finálovej štvanici potom súťažiaci bojujú o celkovú sumu, ktorú si v prípade úspechu a porážky „Lovca“ medzi sebou rozdelia rovným dielom. Zatiaľ čo v prvej časti ide výlučne o znalosti súťažiacich, vo finále rozhoduje o úspechu či neúspechu celej skupiny viac „Lovec“ a jeho znalosti, vďaka ktorým môže súťažiacich definitívne pripraviť o nahraté peniaze.

O novinke

Súťažná šou Na love je obľúbeným kvízovým formátom televízií vo svete.

Spravidla sa vysiela práve v podvečernom čase pred hlavnými spravodajstvami. Originálny formát The Chase uviedla britská televízia ITV ešte v júni 2009, medzičasom už vzniklo aj niekoľko ďalších verzií – celebritné, rodinné či špeciál s upraveným konceptom.

Šou Na love je aktuálne jedným z najúspešnejších programov českej Novy, vďaka čomu doň Markíza vložila dôveru pre dôležitý podvečerný čas.

Formát The Chase adaptovali v poslednom desaťročí viaceré krajiny, diváci v Česku ju poznajú od augusta 2021. Nova ho vysiela v dennom slote pred Ulicou o 17:30, kde suverénne dominuje svojmu vysielaciemu času. Nova už zároveň s formátom obsadzuje aj hlavný vysielací čas, v ktorom uvádza celebritné špeciály. Darí sa jej nimi hasiť večerné neúspechy, najnovšie s novým seriálom Šéfka, ktorý už krátko po štarte stiahla zo sobotného prime-time.

Markíza ešte vlani do šou Na love spustila prihlasovanie súťažiacich. Dá sa tak očakávať, že plánuje uviesť klasickú súťažnú verziu šou, v ktorej o výhru bojujú bežní hráči. Rovnako tak by už teraz mohla mať záujem pripraviť aj celebritné špeciály, ktorými by si taktiež mohla pomáhať vykrývať slabé sloty v prime-time.

Čítať viac...
Nahor