Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Exkluzívne

Markíza rozhodla o osude Na love: Výrobu rozbehne naplno, u divákov zatiaľ nezaberá!

Markíza vyrobila skúšobné epizódy novinky s Viktorom Vinczem v priestoroch českého štúdia sesterskej Novy, napriek podpriemernej sledovanosti sa chce do nakrúcania pustiť naplno.

Na jeden mesiac skúša Markíza vo svojom vysielaní nový denný kvíz Na love, ktorý má za sebou prvé dva týždne vysielania.

Počas nich sa podvečerná novinka uviedla ďaleko za výkonmi prechádzajúcich Oteckov, ktorých sa rozhodla televízia po jarnej sezóne v čase o 18. hodine ukončiť. Oteckovia však ešte v týchto dňoch nakrúcali špeciálne vydanie, ktoré môžu ponúknuť na jeseň.

Sledovanosť Na love

V prvých dňoch vysielania súťažná novinka s moderátorom Viktorom Vinczem nezabrala.

Na love sa v priebehu úvodných dvoch týždňov najčastejšie dostávalo na podielovú úroveň okolo 12 a 14 % v komerčnej cieľovke, kým predchádzajúci Oteckovia dosahovali predošlé týždne výkony na úrovni 18 – 22 %.

Dvakrát Na love vyskočilo nad vlastné priemery, v prvý týždeň najvyššie uhralo podiel na trhu 15,9 %, v druhom týždni to bolo najviac 15,6 %. Zvyšné dni však šou padala do spomínaných hlbších podpriemerov.

Joj sa aj po zmene podvečernej konkurencie udržala v čele so šou Bez servítky.

V prvý týždeň dosahovala úroveň okolo 19 až 24 %, raz vyskočila na 26,1 %. V druhom týždni stúpla priemerne k výkonom 21 – 25 %, vo štvrtok však vystrelila na najvyšší podiel na trhu ostatných týždňov až 28,3 %.

Bez servítky ponúklo posledné dve série tejto jari, od tohto pondelka ju nahrádzajú premiéry českej verzie Prostřeno. Tými Joj vyplní prázdninové podvečery pre zvyšok leta.

Markíza chce pokračovať

Na love vo svojom pilotnom vysielaní na Markíze bude pokračovať ešte dva týždne do piatka 8. júla.

Televízia nakrútila na úvod spolu 20 skúšobných vydaní Na love, na základe ktorých sa rozhodovala o ďalšom osude súťažného formátu.

Po ich odvysielaní televízia zaradí do podvečerného programu na 18. hodinu už tradične počas leta scripted sériu Rodinné prípady. Vysielať by ich mala pre zvyšok júla a aj v auguste.

Markíza podľa našich informácií napriek podpriemernej sledovanosti dáva pokračovaniu Na love zelenú.

V týchto dňoch mala rozhodnúť o príprave ďalších vydaní súťažnej šou, ktorú by už mohla zaradiť do svojej štruktúry stabilne. Nové časti, podľa všetkého, nasadí do jesennej sezóny.

Nakrúcať bude na Slovensku

Markíza by sa do nakrúcania Na love mala pustiť naplno.

Po úvodnom vysielaní šou totiž na Slovensku plánuje podľa našich informácií postaviť vlastné štúdio, čím by potvrdila záujem udržať šou v programe dlhodobo.

Pilotných 20 dielov nakrútila Markíza u susedov v priestoroch štúdia TV Nova, kde vzniká výrazne úspešnejšia česká verzia Na love. Nova ju vysiela okolo 17:30 medzi Prvými Televíznymi novinami a podvečerným nekonečným seriálom Ulice.

V prípade dennej šou bolo pre televíziu nereálne nakrúcať program na diaľku, s plne slovenským osadenstvom.

Pri výrobe pilotných dielov v Česku navyše chýbali v štúdiu diváci a Markíza smiechy či potlesky dorábala len v postprodukcii. Prázdne miesta pre komparzistov ubrali na atmosfére aj priamo v štúdiu.

 

Čítať viac...
Nahor