Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Otvorená reakcia Vinczeho na ostrú kritiku: Takto sa dostal do Let´s Dance a Na love!

Moderátor najsledovanejšieho hlavného televízneho spravodajstva dostal tento rok netradične príležitosti v kľúčových zábavných programoch Markízy. Stáť za tým má celá chýbajúca generácia moderátorov.

Netradične bohatú jar zažil na pomery televíznych moderátorov Viktor Vincze, z ktorého sa v priebehu pár mesiacov stala nová tvár zábavných programov.

Markíza zverila svojej dlhoročnej spravodajskej tvári moderovanie kľúčovej ťažiskovej šou Let´s Dance a nakoniec aj dôležitej dennej novinky Na love, s ktorou chce na jeseň nahradiť ukončených Oteckov.

Vďaka novým príležitostiam, ku ktorým sa spravodajskí moderátori prakticky nedostávajú, sa Vincze spoločne s moderovaním Televíznych novín či Prvých Televíznych novín objavuje na televíznej obrazovke čoraz častejšie.

„Som za to vďačný, ale musím pripomenúť, že to nebol môj plán. Proste sa tak „vyvŕbili“ okolnosti,“ povedal Vincze v rozhovore pre časopis Eurotelevízia.

Aktuálne sa tak na pár mesiacov zaradil k tváram, ktoré kedysi obsadili obrazovky ako Marián Čekovský, Michal Hudák alebo Adela Vinczeová, ktorá sa uplynulú jar objavovala naraz v rekordných štyroch televíznych projektoch.

Postaralo sa o to netradičné jarné vysielanie Milujem Slovensko, po rokoch návrat tanečnej šou Let´s Dance, kde prvý raz zasadla do poroty, vysielanie novej série 2 na 1 a nová sezóna tradičnej talkshow Trochu inak.

Na obrazovku sa „nepchá“

Práve s menom Adely Vinczeovej viacerí diváci spájajú aj nové príležitosti pre jej manžela.

„Cítim negatívne reakcie, komentáre na túto tému, že som si niečo vybavil, či lepšie, Adelka mi vybavila,“ reaguje na kritiku.

Sám sa podľa vlastných slov stretáva s názormi, že sa do nových projektov „pchá“.

„Niektorí ľudia nadobudli pocit – Vincze sa všade tlačí. Neviem, či si predstavujú, že zavolám do televízie – chcem robiť túto šou, a oni povedia – ďakujeme, že si sa ozval, poď moderovať? Takto to nefunguje,“ pokračuje.

Prešiel konkurzom

Vincze sa podľa vlastných slov k moderovaniu zábavných šou dostal po konkurze.

Dostanem pozvánku na konkurz a ak sa spomedzi uchádzačov rozhodnú pre mňa, moderujem,“ opísal postup, ako sa dostal k novým príležitostiam.

Vinzce mal kastingom prejsť ako v prípade Let´s Dance tak Na love, kde mal navyše uspieť v konkurencii väčšieho množstva kandidátov.

„Do šou Na love som bol normálne na konkurze, na ktorý ma pozvali. Prišli naň desiatky moderátorov a napokon vybrali mňa. Nemal som dôvod váhať, vyšli mi v ústrety v tom, že začnem až po skončení Let´s Dance a zároveň budem môcť naďalej robiť Televízne noviny,“ povedal.

Rovnakým konkurzom mal prejsť aj v Let´s Dance, z ktorého Markíza vyškrtla Martina „Pyca“ Rauscha.

Ten sa pred štartom siedmej série Let´s Dance nechal počuť, že napriek dlhoročnej spätosti s tanečnou šou ho televízia tentokrát ani nekontaktovala. Pyco pritom naznačil, že by takúto ponuku neodmietol.

Chýbajú moderátori

Vincze za príležitosťami v zábavných programoch vidí chýbajúcu generáciu moderátorov.

„Faktom však je, že predovšetkým mužských moderátorov, ktorí majú okolo tridsiatky, tak ako ja, vlastne nieto,“ uviedol pre Eurotelevíziu.

Práve to malo rozhodnúť v jeho prospech.

„Zjavne nastala nejaká generačná medzera, nevychovali sa nové tváre. Zoberme si trebárs Martina Nikodýma, Juniora a Marcela, Sajfu či Adelu, najmladšia z nich je Adelka, a to má 41 rokov. Nikto ďalší výrazný po nich nie je a to je dôvod, prečo zrazu dostávam príležitosti, hoci niekomu sa môže zdať, že na Markíze teraz všetko moderuje Vincze,“ dodal.

Vincze zároveň potvrdil, že aj naďalej ostáva jeho ťažiskovým záujmom spravodajstvo.

„Moja priorita je stále spravodajstvo. Považujem ho za najdôležitejšiu časť televíznej produkcie a som rád, že môžem byť, zvlášť dnes, súčasťou kvalitného spravodajstva, aké robíme v Markíze. Dúfam, že to tak ostane,“ uzavrel.

 

Čítať viac...
Nahor