Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Z Let´s Dance vypadnú posledné páry! Markíza potvrdzuje dátum veľkého finále 8. série

Tanečná šou sa blíži do svojej finálovej fázy, televízia potvrdila, kedy skončí vysielanie 8. série.

Najdrahší televízny program jari sa čoskoro skončí.

Markíza druhý rok po sebe ako ťažiskový jarný formát stavila na nákladnú tanečnú šou Let´s Dance, v ktorej chcela zabodovať zostavou tanečníkov ešte viac, ako tomu bolo pri návrate šou na obrazovky minulý rok.

Do programu zlákala dosiaľ najväčšiu zahraničnú hviezdu Maria Cimarra, prvú zdravotne znevýhodnenú osobnosť Henrietu Farkašovú, prvý manželský pár Mariána a Ivanu Gáboríkovcov, ale aj jednu z najobsadzovanejších slovenských herečiek Gabrielu Marcinkovú či niekdajšiu hviezdu konkurenčného seriálu Nemocnica Richarda Autnera.

Šou sa podarilo vyvolať veľké očakávania a odštartovať 8. sériu lepšie, než akú sledovanosť dosahovala v predchádzajúcom ročníku.

Vo zvyšku marca však Let´s Dance pravidelne strácalo divákovo, až na konci prvého mesiaca vo vysielaní zažilo rovno najhorší výkon v celej histórii šou. Raketový obrat nastal od začiatku apríla, kedy program po prepade na dno opäť zabral a vrátil sa na úroveň minulej série s priemernou sledovanosťou vyše pol milióna divákov.

Dátum finále 8. série Let´s Dance

Šou má pred sebou už len tri týždne vysielania.

Ako sme už pred štartom šou informovali, Markíza bude chcieť svoj kľúčový jarný projekt ukončiť ešte pred začiatkom Majstrovstiev sveta v hokeji, ktorá štartujú v piatok 12. mája. Tie pravidelne k sebe lákajú státisíce divákov a oslabujú sledovanosť súkromných televízií, hrať sa pritom budú aj večerné zápasy so začiatkom po 19. hodine.

Tanečná šou sa dočkala rovnakého nastavenia ako vlani. Televízia odvysiela posledné štyri priame prenosy, pričom semifinále prebehne na konci mesiaca v nedeľu 30. apríla.

Samotné veľké finále 8. série Let´s Dance je naplánované na prvý májový víkend, šou tak víťaza spozná v nedeľu 7. mája.

Dá sa očakávať, že tí, ktorí sa budú chcieť jeho meno dozvedieť medzi prvými ešte počas priameho prenosu, si budú musieť na výsledky počkať do noci.

Markíza síce finálový prenos avizuje ukončiť do 23:20, rovnaký čas však uvádza od začiatku vysielania pri každom kole tejto série. Doteraz ho ani jedenkrát nedodržala, naopak, šou naťahuje aj o pol hodinu dlhšie.

Tri finálové miesta, štyria favoriti

V ôsmej sérii aktuálne ostala v hre necelá polovica párov, ktoré sa v šou doposiaľ predstavili.

Tento ročník priniesol jednu z menej vídaných situácií v slovenskej verzii šou, keď v treťom priamom prenose došlo k výmene tanečného páru. V Let´s Dance predčasne pre zranenie skončila speváčka Mária Čírová a v súťaži ju nahradila úplne nová dvojica s moderátorom Vratkom Sirágim a Annou Riebauerovou. V 8. sérii sa tak nakoniec do boja o výhru zapojilo až 12 tanečných párov.

O finále má stále šancu pobiť sa aj posledný z outsiderov.

Až do siedmeho kola to spoločne dotiahla dvojica bývalých hokejistov, ktorých spojili v ostatných rokoch spoločné aktivity v podobe vlastnej relácie a podcastov Boris Valábik a Marián Gáborík. Obaja patria v súťaži k menej zdatným tanečníkom, v hre ich udržiavala nadpriemerná divácka priazeň.

Obaja sa na konci siedmeho kola ocitli v zóne ohrozenia, zo šou nakoniec vypadol Boris Valábik. Marián Gáborík zabojuje o postup do semifinále.

Iba v predchádzajúcom kole skončil v súťaži aj vôbec najhorší tanečník série Mario Cimarro, ktorý si zo súťaže odniesol najnižšie bodovanie od poroty.

Na opačnej strane rebríčka ostali v súťaži štyri tanečné páry, ktoré budú bojovať o tri finálové miestenky.

Rovno medzi favoritov na výhru vystrelil náhradník Vratko Sirági, ktorého mnohí prirovnávajú ku vlani suverénnemu Jánovi Koleníkovi. Oboch spájajú bohaté tanečné skúsenosti z minulosti.

Sirági sa stal novým konkurentom Richarda Autnera, ktorý súťaži dominoval v jej začiatku. V predošlom šiestom kole sa Sirági dostal v bodovaní poroty na druhé miesto a Autner skončil tretí, siedme kolo Sirági rovno vyhral.

Iba jedenkrát sa medzi najlepšou trojicou v bodovaní neumiestnila Jana Kovalčíková, ktorá je jedným z prekvapení tejto série. Po svojom boku dostala Viléma Šíra, ktorý vlani až do finále doviedol Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú.

Obe herečky spája aj pravidelný tanečný progres a zlepšovanie výkonov.

Kovalčíková stíha tempu ostatných najlepších párov, v šiestom kole vyhrala bodovanie poroty vôbec po prvýkrát, v ostatnom siedmom kole skončila druhá.

Rozhodne bodovanie?

Aj keď sa spomínaná trojica tancujúcich osobností umiestňovala v prvej trojke bodovania vôbec najčastejšie, rovnakou favoritkou na výhru je naďalej herečka Gabriela Marcinková.

Tá predvádza od začiatku súťaže nadpriemerné výkony, s partnerom Matyášom Adamcom však aj najčastejšie skúšajú odvážne či alternatívne prvky, ktoré im už viackrát nevyšli alebo sa nestretli s pochopením poroty. V siedmom kole obsadila tretiu priečku v porotcovskom rebríčku a predbehla Richarda Autnera.

Práve medzi Kovalčíkovou a Marcinkovou pritom môže rozhodnúť porotcovské hlasovanie.

Obe totižto môže spájať podobná popularita u divákov a teda aj podpora v súťaži. V ich prípade by tak na účasť v semifinále či finále mohlo mať zásadný vplyv postavenie v rebríčku poroty.

 

Čítať viac...
Nahor