Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Sledovanosť

Let´s Dance predviedlo dominantný štart 8. série! Nedeľný večer s Einsteinom prevalcovalo

Tanečná šou zažila lepší štart ako pred rokom, stala sa najsledovanejším programom celého týždňa.

Najdrahšia a najočakávanejšia šou tejto jari odštartovala.

Markíza po roku znovu medzi ťažiskovými formátmi stavila na tanečnú celebritnú šou Let´s Dance, ktorú sa tento rok snažila nabiť ešte atraktívnejšou zostavou súťažiacich.

Do jedenásťčlennej zostavy známych osobností zlákala zahraničnú hviezdu – mimoriadne známeho kubánskeho herca latinskoamerických telenoviel Maria Cimarra. Vytvorila zároveň historicky prvý manželský tanečný pár zložený z Mariána a Ivany Gáboríkovcov, a taktiež po prvýkrát zostavila tanečnú dvojicu so zdravotným znevýhodnením, keď oslovila najúspešnejšiu paraolympioničku v histórii Slovenska, Henrietu Farkašovú.

Poistila si taktiež najväčšiu hviezdu minuloročnej série šou, Jána Koleníka, ktorého posadila ako víťaza ostatného ročníka do poroty. Ide o bežný krok v zahraničných verziách.

Ťažisková tanečná šou Markízy odštartovala túto nedeľu lepšie ako pred rokom.

Úvodný priamy prenos 8. série Let´s Dance jasne ovládol nedeľný večer s ratingom 9 % a silným podielom na trhu až 35 % v obchodnej cieľovej skupine.

Oproti minuloročnej siedmej sérii dosiahla šou pri štarte prakticky identický rating, v podiele na trhu si však polepšila o približne deväť percentuálnych bodov.

Veľký rozdiel v podiele na trhu medzi štartom 7. a 8. série Let’s Dance pri obdobnom ratingu, rovnakej dĺžke programu a období vysielania odhaľuje, ako veľmi medziročne poklesol počet divákov pri televíznej obrazovke v obchodnej cieľovke.

Celkovo si štart ôsmeho Let´s Dance pozrelo 605-tisíc divákov v univerzálnej cieľovej skupine. V porovnaní s predošlým rokom ide už o suverénny nárast o vyše 60-tisíc divákov.

Let’s Dance sa v univerzálnej cieľovke stalo najsledovanejším programom týždňa.

Ako štartovali predošlé série

Let´s Dance takto pred rokom zažilo svoj vôbec najslabší nástup.

Štart 7. série dosiahol v identickom období roka rating 8,9 % s podielom na trhu 25,9 % v obchodnej cieľovke. Celkovo si ho pozrelo 537-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke.

Pred piatimi rokmi začiatkom septembra 2017 dosiahol štart 6. série Let´s Dance v nedeľnom prime-time rating 9,2 % s podielom 29,2 % v obchodnej skupine. Celkovo ho sledovalo 590-tisíc divákov. Už vtedy šou výrazne medzi sériami stratila.

Štart predchádzajúcej 5. série Let´s Dance v roku 2011 si pozrelo celkovo 720-tisíc divákov, rating v obchodnej cieľovke bol na úrovni 11,2 % s podielom 40 %. Po prvýkrát sa šou vtedy miesto nedele vysielala v piatok.

Sledovanosť Let´s Dance pred rokom

Let´s Dance sa v priebehu minuloročnej 7. série ratingovo hýbalo najčastejšie v okolí 8 – 9 % v obchodnej cieľovke. Celkovo v univerzálnej cieľovke šou stabilne prekračovala polmiliónovú úroveň v širšom okolí 550-tisíc divákov.

Aktuálny štart 8. série by s výkonom 605-tisíc divákov dosiahlo v porovnaní s celým minulým ročníkom druhý najlepší výkon celej série. 

Z pohľadu celej 7. série bolo najsledovanejším 6. kolo Let´s Dance, ktoré sledovalo až 616-tisíc divákov. Prvý aj posledný raz v aktuálnej sérii šou pokorila šesťstotisícovú hranicu. Šieste kolo dosiahlo aj najlepší rating série v obchodnej cieľovke, kde vyskočilo na 9,3 %. Hranicu 9 % prekročila vlani dvakrát.

Najslabšie ratingy dosiahla šou v samotnom závere. Najnižší výkon uhralo semifinálové 9. kolo, ktoré ako jediné neprekročilo hranicu ôsmich ratingov v obchodnej cieľovke s výkonom 7,9 %. Finále dosiahlo rating 8,2 %. V univerzálnej cieľovke bolo najmenej sledované 2. kolo s 529-tisíc divákmi. Pri finále bolo celkovo 564-tisíc divákov.

Einstein s veľkým prepadom

Joj počas nedele pokračovala druhou časťou hlavnej seriálovej novinky jari Einstein.

Tá sa ešte pri svojom štarte tešila z voľnej konkurencie, kedy prebrala väčšinu divákov predtým vysielaného seriálového hitu Iveta.

Už úvodná časť Einsteina však naznačila, že ju môže čakať pokles sledovanosti. Ako sme už informovali, časť divákov pilotného dielu totiž až do konca mimoriadne dlhej epizódy trvajúcej do 22:30 nevydržala.

Navyše po zostrení konkurencie v podobe Let´s Dance miniséria výrazne stratila.

Einstein s druhou epizódou dosiahol rating 6,4 % s podielom na trhu 19,4 % v obchodnej cieľovke, oproti štartu ide o pokles až o 2,4 ratingového bodu.

V univerzálnej cieľovej skupine stratil Einstein ešte viac, celkovo si druhé pokračovanie pozrelo 315-tisíc divákov. Pri štarte ich mal ešte 478-tisíc.

V celkovom publiku Einstein poklesol na úroveň sledovanosti Hranice, ktorá je najmenej sledovaným seriálom na trhu.

V obchodnej cieľovke na aktuálnu výkonnosť Nemocnice, ktorá však výraznejšie láka aj starších divákov.

Dunaj, k vašim službám minulý týždeň dosiahol ratingy 6,8 a 7,5 %, reality šou Na nože porástla na doteraz rekordných 8 %.

Klamstvo pokračovalo druhou časťou na ratingu 7,8 %, najväčším neúspechom uplynulého týždňa bol štart zoznamky Ruža pre nevestu, ktorá neuspela ratingom 4,7 % pri podpriemernom podiele 16,6 % v obchodnej cieľovke.

 


Črtá sa prvý televízny neúspech jari: Ruža pre nevestu pri štarte Markíze vôbec nezabrala!Čítajte →

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor