Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Veľká bublina spľasla: Cimarro vypadol z Let´s Dance ako najhorší tanečník série!

Mario Cimarro sa pred začiatkom 8. série stal dosiaľ najočakávanejšou hviezdou Let´s Dance, už po pár týždňoch úvodné nadšenie vystriedalo sklamanie.

Prvý z dvojice najslabšie hodnotených tanečníkov tohtoročného Let´s Dance v šou skončil.

Už od začiatku 8. série tanečnej šou sa na posledných miestach v bodovaní poroty umiestňovali bývalý hokejista Boris Valábik a kubánsky herec Mario Cimarro. Napriek tomu sa obaja v šou udržali až do šiesteho priameho prenosu, čo vyvolávalo u časti publika kritiku.

Už samotný formát však predpokladá, že páry v súťaži udrží nielen tanečná kvalita, ale aj popularita u divákov, čo malo oboch posúvať v súťaži aj cez vypadnutia lepších tanečníkov ako Helena Krajčiová, Henrieta Farkašová či Milan Zimnýkoval.

Porotca Ján Ďurovčík dokonca naznačil, že by sa Valábik mohol pravidelne dostávať v diváckom hlasovaní na prvé priečky.

 


Špekulácie po sérii nečakaných vypadnutí z Let´s Dance: Kto okupuje utajené divácke hlasovanie?Čítajte →

V šiestom kole Let´s Dance sa už Valábik a Cimarro po prvýkrát ocitli bok po boku v zóne ohrozenia.

V celebritnej šou nakoniec skončila kubánska hviezda Mario Cimarro, ktorý bol doteraz najväčšou zahraničnou akvizíciou v histórii Let´s Dance.

Cimarro skončil túto nedeľu v bodovaní poroty opäť posledný. Z dna tabuľky ho nedostali ani divácke hlasy.

Dlhodobo sa však špekulovalo, že v rámci angažmánu zahraničnej tváre mohla mať televízia s hercom dohodu na počte kôl, ktoré v šou odtancuje.

Mal byť najväčšou hviezdou

Už začiatkom roka pri postupnom odkrývaní zostavy súťažiacich 8. série vyvolalo Cimarrove meno vôbec najväčší mediálny aj divácky ohlas.

Ako predstaviteľ hlavného hrdinu z telenovely Skrytá vášeň – Juana Reyesa, patrí Cimarro medzi populárne tváre, keď kolumbijská telenovela z roku 2003 patrí medzi najznámejšie na Slovensku.

Pre Markízu sa zlákanie Cimarra do Let´s Dance stalo o to exkluzívnejším, že vlastní práva na odvysielanie nového pokračovania Skrytej vášne z roku 2021, ktoré chce ponúknuť v priebehu tohto roka. Aktuálne na svojej menšej stanici Doma ponúka reprízy originálneho seriálu, ktorý je v popoludňajších hodinách suverénne najúspešnejším programom Doma v celom jej vysielaní.

Markíza pre úspech Cimarra v šou urobila všetko.

Okrem veľkej mediálnej masáže mu do páru dopriala rovno víťazku minuloročného Let´s Dance, Vandu Polákovú, ktorá excelovala po boku herca Jána Koleníka.

Tento rok s Cimarrom vytvorila rovno najočakávanejšiu dvojicu celého roka, ktorá sa však po dvoch týždňoch rozpadla.

Počas prípravy na tretí priamy prenos Poláková oficiálne ohlásila nakazenie sa covidom a úplne odstúpenie zo súťaže. V iných verziách šou pritom koronavírus odstavil profesionálnych tanečníkov neraz iba na týždeň.

Rozmnožili sa špekulácie o pravom dôvode Polákovej odchodu, ktorá po mimoriadne nadanom Koleníkovi dostala po svojom boku slabo zdatného partnera. Situácia otvorila dvere aj zákulisným rečiam o prístupe či správaní Cimarra k ostatným.

Od tretieho kola s Kubáncom tancovala Vanesa Indrová, ktorá s ním nakoniec odtancovala dvojnásobne viac kôl ako Poláková.

Vyvolal veľké očakávania

S Cimarrom sa pre jeho kubánsky pôvod spájali mnohé očakávania.

Popri raritnej účasti hviezdy dobre známej zahraničnej telenovely sa v slovenskej šou objavila osobnosť z Latinskej Ameriky, od ktorej sa očakávala živelnosť, temperament a prirodzené tanečné pohyby.

V prípade Cimarra bol však opak pravdou.

Herec už od prvého kola do šou nepriniesol žiadnu vášeň či pohyby, ktoré by najmä v latinskoamerických tancoch prezrádzali jeho pôvod.

Najhorší tanečník série

Naopak, Mario Cimarro sa stal vôbec najhorším tanečníkom tejto série Let´s Dance.

Aj keď si s Borisom Valábikom spravidla vymieňali pozície na posledných miestach v jednotlivých kolách, aj vyše 2-metrový a viac ako 110 kíl vážiaci bývalý hokejista dokázal od poroty vyzbierať viac bodov.

Cimarro sa celkovo na úplnom dne porotcovskej tabuľky ocitol štyrikrát spomedzi šiestich kôl.

Len raz si pozíciu delil s Valábikom, ktorý na poslednom mieste skončil dosiaľ v troch kolách. Zakaždým bol na dne tabuľky jeden z nich dvoch.

Valábik sa však jedenkrát dokázal odlepiť aj od dna tabuľky, v treťom kole sa vyšvihol na piate miesto spomedzi deviatich bodovaných párov. Svoje druhé najlepšie skóre v súťaži navyše dosiahol v aktuálnom šiestom kole, kedy po druhý raz prekročil 20-bodovú hranicu od poroty. Cimarro na túto métu nedosiahol ani raz.

Končí ako sklamanie

Mario Cimarro sa nakoniec s Let´s Dance rozlúčil ako jedno zo sklamaní 8. série.

Markíza pritom pôvodne vo veľkom stavala atraktivitu tohto ročníka práve na jeho účasti, očakávala sa dokonca vôbec najsilnejšia celebritná zostava tanečnej šou.

Prejaviť sa to mohlo aj na dominantnej sledovanosti úvodného večera tejto série, ktorý medziročne porástol. Následne sa šou začala až do konca marca prepadávať.

Sklamaním v prípade Cimarra neboli len tanečné pohyby. Mnohé diváčky neohúril ani svojím správaním či charizmou.

„Televízia stavila na Maria ako na najväčšiu hviezdu, ale je pravda, že je veľmi svojský, čo sa odráža aj na jeho vzťahoch s ostatnými v šou,“ citoval prednedávnom Nový čas nemenovaný zdroj.

Počas šou sa správal skôr strojene a nezúčastnene, väčšinou opakoval len naučené frázy. Do slovenského programu tak nepreniesol ani správanie zahraničných osobností, pričom sám mal na produkciu nároky na úrovni väčších hviezd.

Dostal napríklad vlastné ubytovanie, auto či osobného asistenta.

 

Čítať viac...
Nahor