Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Výroba Farmy počas pandémie: Žiadny štáb, všade ochranka, dôvod duelov pod holým nebom!

Markíza sa do nakrúcania Farmy vybrala aj počas pandémie, s výrobou pokračuje aj pri vrcholiacej druhej vlne nákazy.

Na jar, keď na Slovensku prebiehala prvá vlna pandémie koronavírusu, nebolo jasné, ako nakoniec bude jesenná sezóna na obrazovkách vyzerať.

Kým niektoré programy mali televízie nakrútené, na iné sa len pripravovali, pričom jedným z hlavných takýchto formátov je aj reality šou Farma, ktorá je už každoročne kľúčovou sezónnou posilou Markízy na jeseň.

Markíza nakoniec na prelome jari a leta potvrdila, že do novej Farmy napriek pandémii pôjde.

Prípravu prispôsobila aktuálnej situácii a do šou rovno vybrala rekordný počet – až 20 súťažiacich, a to preto, aby v priebehu šou už žiadnych nových nepridávala. Bežne totiž šou v jej priebehu dopĺňajú banditi, ktorí tento rok na Farmu neprídu, práve pre úplnú istotu tvorcov, aby sa na statok nepreniesla nákaza.

Rovnako súťažiaci museli stráviť pred príchodom na statok dva týždne v karanténe a následne sa uzavrieť do farmárskej bubliny.

Táto situácia však Markíze nakoniec priniesla nový prvok do šou, ktorý sa nakoniec ukázal ako mimoriadne úspešný. Po prvýkrát totiž televízia dala príležitosť prvým vypadnutým hráčom vrátiť sa na statok, pričom neďaleko farmy postavila chalúpku, na ktorej museli čakať na svoju chvíľu. Toto zamiešanie kartami sa postaralo o niekoľko najatraktívnejších momentov šou a rovnako tak jeden z najsledovanejších duelov tejto série.

Rovnako veľkou zmenou novej série reality šou bolo aj presunutie duelov zo stodoly po prvýkrát pod holé nebo. To so sebou prinieslo už aj komplikácie v podobe nepriaznivého počasia.

Aj za týmto rozhodnutím mala stať bezpečnosť a zamedzenie možnosti šírenia vírusu. „Jedným z rozhodujúcich faktorov bola súčasná pandémia. Nechceli sme riskovať, že účinkujúci budú spolu so štábom zatvorení v nejakom stane alebo stodole. Zároveň sa nám však zapáčila aj predstava, že významnú úlohu pri dueloch zohrá počasie,“ povedal kreatívny producent Farmy, Samo Jaško, pre Eurotelevíziu.

Zároveň potvrdil, že dianie na samotnom statku Farmy sa aktuálne odohráva kompletne bez štábu.

„Momentálne pracujeme systémom vzdialene ovládaných kamier. Na Farme je 44 takýchto kamier a sú rozmiestnené naozaj všade, s výnimkou toaliet. Farmári sú úplne izolovaní,“ uviedol. K súťažiacim sa dostávajú len hospodár Martin a moderátorka Evelyn, ktorí sú pravidelne pred vstupom na statok testovaní.

Tvorcovia pri tejto sérii, naopak, na minimum eliminovali návštevy na Farme. Nahrádzajú ich prítomnou obrazovkou v kuchyni, cez ktorú televízia spája farmárov napríklad s majstrami, pokiaľ sa majú naučiť novému remeslu, rovnako touto formou vynahrádza farmárom návštevy ich rodinných príslušníkov, ktorí svojim blízkym v televíznej šou nakrúcajú videá.

Každoročnou súčasťou nakrúcania Farmy je vysoká ostraha miesta nakrúcania tak, aby na statok neprenikli cudzie osoby.

V minulosti sa o to pokúšalo hneď niekoľko jednotlivcov, pričom v tomto ročníku by to mohlo mať pre tvorcov a televíziu zvlášť nepríjemné následky, pokiaľ by votrelec vniesol na statok aj nákazu koronavírusom.

„SBS stráži farmu 24 hodín denne, všade sú umiestnené upozornenia, že ide o súkromný pozemok. Samozrejme, všetko vidíme na kamerách. Keby sa náhodou stalo, že tam niekto prenikne, okamžite o tom vieme. V skorších ročníkoch bolo niekoľko pokusov dostať sa na Farmu, nikdy z takéhoto pokusu však nevzišiel nijaký zaujímavý výsledok,“ uzavrel Jaško.

 

 

Čítať viac...
Nahor