Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Nová Farma dostala zelenú, odhalený termín nakrúcania! Vlaňajšie plány opäť nesplní

Markíza prednedávnom priznala, že jedným z hlavných projektov, ktoré chce na jeseň pripraviť, je ďalšia séria Farmy, isté to však pre pandémiu nemala. 

Farma túto jeseň skutočne bude. Ako sme vás už informovali, Markíza prednedávnom potvrdila prvé projekty, ktoré chce priniesť na jeseň s premiérami na obrazovky, no všetko bolo podmienené situáciou s koronavírusom. Televízie iba pred časom mohli obnoviť svoje výroby, pričom sa musia prispôsobovať pokynom, ktoré by v prípade zhoršenia situácie prišli.

V prípade reality šou Farma má Markíza inú pozíciu ako pri seriáloch či reláciách. Kým tie môže kedykoľvek uprostred vysielania stopnúť, ako tak urobila aj túto jar po prepuknutí krízy, kedy okrem Superstar zrušila všetok premiérový program a masívne šetrila financie, pri reality šou nakrúcanie aj vysielanie prebieha kontinuálne.

Markíza pri aktuálnej dobrej pandemickej situácii rozhodla, že sa do nakrúcania novej Farmy pustí. Ako informovali Topky, televízia už mala uzavrieť kastingy do šou, v ktorých ešte aj pred pár dňami hľadala posledných súťažiacich, a pripravuje sa na začiatok výroby.

Televízia by mala s Farmou vyrukovať na obrazovky v rovnakom režime, ako posledné roky. Začiatok nakrúcania v poradí dvanástej série šou je naplánovaný na pondelok 3. augusta, do vysielania by sa prvé časti mali dostať s približne mesačným odstupom.

Nakrúcanie šou by podľa portálu malo trvať do polovice októbra. Markíza by tak ani v tejto sérii nepotvrdila svoje slová o snahe minimalizovať čas medzi nakrúcaním a vysielaním, čím by šou mohla reagovať na aktuálne divácke ohlasy.

“Pôjdeme takmer live, aby sme mohli reagovať na to, čo hovoria, píšu diváci, ktorí sledujú Farmu,” povedal pred štartom vlaňajšej jedenástej série kreatívny producent reality šou, Samuel Jaško. Nakoniec najväčšia kauza minuloročnej Farmy s napadnutím súťažiaceho ukázala, že tvorcovia tieto zámery nenaplnili. Kým do médií informáciu o incidente vypustila cez bulvár v polovici októbra, do vysielania sa situácia dostala 5. novembra.

Z takmer živého vysielania tak ostal rozostup troch týždňov, aký bol medzi nakrúcaním a vysielaním Farmy aj v minulosti. Teraz tomu bude rovnako s tým, že sa v priebehu Farmy bude ešte naťahovať.

Čítať viac...
Nahor