Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

Pokračovanie hitu Hniezdo: Nový seriál Priznanie pozná dátum štartu aj titulnú pieseň!

RTVS po ročnej pauze vráti do večerného programu vlastný pôvodný seriál, poznáme počet častí, dátum štartu aj titulnú skladbu novej série Priznanie.

Minuloročný seriálový hit Hniezdo bude späť so svojím voľným pokračovaním už o mesiac.

Novinka, ktorá sa predstaví pod názvom Priznanie, potvrdzuje plánovaný januárový štart, pričom k nemu dôjde hneď začiatkom roka.

RTVS opäť s vlastným seriálom vyrukuje v nedeľnom prime-time, kde novinku Priznanie odštartuje už 9. januára o 20:30.

Televízia najnovšie predstavila aj titulnú skladbu k seriálu, ktorú pripravila skupina Peter Bič Project. Stala sa tiež súčasťou nového albumu.

„Pieseň vznikla tak, že mi režisér Braňo Mišík zavolal, že má výborný scenár. Keď sme sa stretli a rozprával mi o novom príbehu, bolo to zvláštne, ale melódiu som mal hneď v hlave. Hneď v ten deň som to dal dokopy, poslal Vladovi Krauszovi a ten pripravil krásny text,“ povedal autor piesne a  spevák Peter Bič. Spev nahral aj so speváčkou kapely Peter Bič Project Viktóriou Vargovou, autorom textu je Vlado Krausz. 

Na novom albume skupiny, ktorý nesie názov Hlava, sa pieseň objaví hneď dvakrát. Má pomalšiu verziu (Priznanie II.), ktorá je titulnou skladbou seriálu, i rýchlejšiu verziu.

Seriál Priznanie ponúkne celkový počet 10 častí. V hlavnej úlohe sa predstaví herečka Angelika Sbouli, vráti sa známa rodina Važanovcov, ktorých stvárňujú Alexander Bárta a Soňa Norisová, v nových postavách sa predstavia Rebeka Poláková, Kamil Mikulčík, Martina Zábranská, Robert Sipos, Ondrej Daniš, Ivan Krúpa a ďalší.

O seriáli Priznanie
Desaťdielny dramatický seriál Priznanie je voľným pokračovaním úspešného seriálu Hniezdo, vysielaného na obrazovkách RTVS začiatkom roku 2020. Jeho hlavné postavy končili v nádeji, že po všetkých dramatických udalostiach sa ich životy a vzťahy usporiadajú. No to, či sa tieto nádeje aj skutočne naplnia, ostalo otvorené. Problematická minulosť striehne na príležitosť znova preveriť väzby spoločenské, rodinné aj priateľské. A dezilúzie aj subjektívne emócie môžu byť až tragicky  deštrukčné. Popri, už divákom známej, rodine Važanovcov, ktorá si v pokračovaní ich osudov bude musieť prejsť novou osobnou drámou, vstupujú do seriálu Priznanie nové postavy, ktoré prinášajú,  ako to v pôvodných seriáloch RTVS býva dobrým zvykom, aj zaujímavú spoločenskú tému. V Priznaní  je to problém masovej imigrácie, snaha utečencov z ohrozených krajín etablovať sa v novom prostredí s nádejou na nový život. Je to ťažká skúška ľudskej solidarity v zápase s prejavmi intolerancie. Príbeh Kristíny a Michala  Važanovcov, prepojený s osudom Sýrčanky Lejly, má spoločný leitmotív – rodičovstvo. Lebo láska k dieťaťu a obeta v jej mene je tým najprirodzenejším ľudským citom, bez ohľadu na rozdiely zemepisné, náboženské či sociálne.   

Čítať viac...
Nahor