Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

RTVS po vyše piatich rokoch ukončila Zlaté časy. Vacvalová sa lúčila dojemnými slovami

RTVS ukončila svoju dlhoročnú spomienkovú reláciu.

Na jeseň 2016 štartovala RTVS novú zábavnú reláciu Zlaté časy postavenej na spomienkach z televízneho archívu a hviezdnych hosťoch, ktorým boli jednotlivé vydania relácie venované.

Pôvodná podoba programu pozostávala zo stabilného dua, ktoré vytvorili moderátorka Elena Vacvalová a herec Dano Heriban, ktorý bol spolumoderátorom programu a tiež kapelníkom, ktorého miesto často patrilo za klavírom. Tvorcovia takýmto spôsobom nechali zaspomínať na legendárne Večery Milana Markoviča, v ktorých Heribanovi patrila podobná pozícia za klavírom ako Markovičov sprievod.

Dvojica Vacvalová-Heriban však výraznejšie nezafungovala a RTVS sa už po jednej sezóne rozhodla pre zmenu.

Na jar 2017 sa s Heribanom rozlúčila a ako stabilného hosťa programu angažovala Milana Lasicu, s ktorým už relácia nabrala svoj charakter a stabilnú podobu, v ktorej vydržala do tohto roka.

Zlaté časy odvysielali spolu cez 120 vydaní, medzi nimi aj viaceré špeciály. Tento týždeň sa na obrazovke predstavili naposledy.

Túto jeseň RTVS uviedla záverečné premiérové časti s Milanom Lasicom, ktoré stihla pre aktuálnu sezónu nakrútiť ešte na jar pred Lasicovým odchodom.

Relácii sa však v tejto sezóne nedarilo tak ako na jar, kedy sa dokázala hýbať na úrovni 250 až vyše 300-tisíc divákov.

Úspešne jej ostatné týždne konkurovala najmä Nemocnica, ktorá pravidelne dosahuje úroveň pol milióna divákov, Zlaté časy túto jeseň dosahovali sledovanosť spravidla medzi 150 až 200-tisíc divákmi.

Samotné posledné zostrihové spomienkové vydanie však tento štvrtok prekročilo sezónny priemer. Záverečné Zlaté časy si pozrelo celkovo 270-tisíc divákov pri podiele 12,8 %, relácia sa tak rozlúčila najvyšším počtom divákov v tejto sezóne.

Do osudu programu zasiahla nečakaná smrť Milana Lasicu, po ktorej síce televízia s tvorcami deklarovali odhodlanie v relácii pokračovať, nakoniec sa spoločne s moderátorkou Elenou Vacvalovou dohodli na uzavretí tejto televíznej etapy.

Vacvalová sa poslednýkrát divákom v Zlatých časoch prihovorila tento štvrtok, ktorý priniesol spomienkový diel venovaný práve Milanovi Lasicovi.

S divákmi aj svojím stabilným hosťom a partnerom sa Vacvalová rozlúčila dojemnou rečou.

„V živote človeka prichádzajú aj také chvíle, keď sa musí rozlúčiť aj s tým, čo mal naozaj veľmi rád. Aj keby to boli priamo zlaté časy. Strávili sme spolu vyše sto televíznych štvrtkov, ktoré mne po profesionálnej stránke dali veľmi veľa,“ začala svoj posledný vstup v relácii.

Následne prerozprávala sen, s ktorým sa zobudila len nedávno a spôsobil jej zimomriavky na tele.

„Často sa mi sníva. Bláznivé aj neuveriteľné sny, dokonca aj sci-fi, a presne v takom som sa prednedávnom ocitla.“ Následne opísala sen, v ktorom sa pozerala na štart rakety, popred ktorú zrazu prešiel Milan Lasica. Keď prekvapená vykríkla, čo tam robí, zastavil sa a s úsmevom odpovedal: „Ja viem, ja by som tu už nemal byť. Ja tu vlastne už ani nie som. Ale veľmi sa na to nespoliehajte.“

Už od najbližšieho štvrtka Zlaté časy nahradí nová spomienková relácia Boli sme pri tom, v ktorej sa úlohy moderátorky zhostí Adela Vinczeová. RTVS ju uvádza pri príležitosti 65. výročia televízneho a 95. výročia rozhlasového vysielania na Slovensku.

Čítať viac...
Nahor