Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Viete prví: RTVS od októbra s novou prime-time talkshow s Adelou! Zlaté časy definitívne končia

RTVS napriek pôvodným plánom chystá vo štvrtkový večer zmenu, Zlaté časy dovysielaním epizód s Milanom Lasicom ukončí. Aktualizované.

Dlhoročná spomienková šou RTVS Zlaté časy, v ktorej sa s najväčšími osobnosťami vracia do televízneho archívu, predsa na verejnoprávnej obrazovke končí.

Špekulácie o konci programu sa začali objavovať počas leta po nečakanom úmrtí Milana Lasicu, ktorý bol kľúčovou súčasťou Zlatých časov ako stály hosť. Jednotka ešte pre túto jeseň mala pripravených osem premiérových dielov, ktoré stihla nakrútiť aj s Lasicom, a nasadila ich od začiatku septembra v tradičnom štvrtkovom čase.

RTVS však zároveň pre médiá uviedla, že s reláciou chce pokračovať aj po dovysielaní posledných epizód s Milanom Lasicom a urobiť v programe zmeny obsadenia.

Nakoniec k tomu nedôjde a RTVS túto jeseň, podľa všetkého, definitívne uzavrie po piatich rokoch vysielanie zábavnej relácie.

Záverečný diel avizuje odvysielať vo štvrtok 21. októbra, pričom pôjde o zostrihový program s najlepšími momentmi z dlhoročného vysielania. Zlaté časy sa objavili na RTVS po prvýkrát na jeseň 2016 a boli odvtedy pravidelnou súčasťou štruktúry Jednotky.

Pre televíziu boli Zlaté časy cenným programom, najmä do jej vlastného archívu. Pre svoj koncept boli vhodným programom pri rôznych výročiach, aj samotných osobností, rovnako pri spomienke na zosnulých umelcov.

RTVS ani po ukončení Zlatých časov so žánrom spomienkového programu neskončí.

Verejnoprávna televízia už tento mesiac predstaví v prime-time novú obdobnú talkshow, ktorá ponesie názov Boli sme pri tom.

Pôjde o ďalší program podobného druhu, ktorý nahradí vo štvrtkových večeroch Zlaté časy, pričom po prvýkrát sa predstaví už vo štvrtok 28. októbra o 20:30.

Ďalší televízny program pritom so štartom novinky dostane Adela Vinczeová, ktorá bude moderátorkou relácie Boli sme pri tom a vystrieda tak vo štvrtkovom prime-time Elenu Vacvalovú.

Aktualizácia: O novinke už najnovšie informovala aj RTVS, reláciu predstavuje ako súčasť aktuálnych osláv 65. výročia televízneho vysielania.

„Relácia bude pracovať s bohatým televíznym archívom a okrem zaujímavých hostí priamo v štúdiu prinesie aj dokrútky s výnimočnými osobnosťami, ktorých pracovný život bol a je úzko spätý s televíznym vysielaním. Postrehy, spomienky a príbehy hostí doplnia aj hudobní hostia a diváci sa dočkajú aj viacerých prekvapení, vďaka ktorým si budú môcť zaspomínať na mnohé zaujímavé, či ikonické postavy a momenty súvisiace s históriou televízneho vysielania na Slovensku,“ uviedla RTVS.

Vinczeová aktuálne dostáva na obrazovke RTVS svoj vôbec najväčší priestor.

Len od tejto jesene zdvojila vysielanie tradičná Adelina talkshow Trochu inak a miesto mesačnej periodicity sa vysiela dvakrát do mesiaca. Zároveň je Vinczeová opäť stabilnou súčasťou Milujem Slovensko po tom, čo po sezónnom pokuse RTVS stopla nápad so striedaním kapitánov. Po novom tak bude mať Vinczeová ešte aj ďalšiu vlastnú šou v hlavnom čase o 20:30. Na Rádiu Slovensko má zároveň naďalej svoju mesačnú talkshow Spojky.

Čítať viac...
Nahor