Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Druhá nová tohtoročná rozprávka O vianočnej hviezde, foto: ČT

Aktuality

Vianoce RTVS: Uvedie dve nové rozprávky, hlavnú premiéru odštartuje tentokrát pred Popoluškou!

Pozrite si sviatočnú ponuku RTVS podľa predbežných programových plánov.

Po vianočnom programe Markízy či trhovej dvojky Joj poznáme už aj tohtoročné sviatočné plány verejnoprávnej televízie.

Čítajte aj:

Aj tá, podobne ako Joj, na sviatočný program prejde rovno od začiatku vianočného týždňa, kým Markíza tak kompletne urobí až deň pred Štedrým dňom od stredy.

21. – 23. december

Jednotka plánuje od pondelka 21. decembra vytvoriť okolo 16. hodiny pásmo rozprávok a klasických titulov. Postupne od pondelka do stredy ho vyplní známymi titulmi Ako sa budia princezné, Princ a Večernica a Dovolená s andělem. Pokračovať s nimi bude aj ďalšie dni.

Ako hlavný program na večer zvolila Jednotka od 21. do 23. decembra trojdielny nemecký dramatický miniseriál Bella Germania. Po 22. hodine naň bude v trojicu dní nadväzovať filmami Fotor je lotor, Love song a Noc plná zázrakov.

24. december

Na Štedrý deň by mala Jednotka aj tento rok vysielať tradičný event Úsmev ako dar. Popoludní nebude chýbať klasika Vianočné oblátky či repríza minuloročnej rozprávky Čarovný kamienok.

Nasledovať bude premiéra tohtoročnej hlavnej rozprávky RTVS O liečivej vode. Všetko o nej, deji či postavách nájdete v tomto článku.

 


Štedrovečerná premiéra RTVS: Všetko o novej vianočnej rozprávke O liečivej vode!Čítajte →

Jednotka plánuje s vysielaním novej rozprávky začať už o 19:00, a teda o takmer hodinu skôr ako pred rokom. RTVS takto začne so svojou rozprávkou tentokrát skôr, ako odštartujú Tri oriešky pre Popolušku, ktoré Markíza zas, naopak, pre tento rok zosunula o pol hodinu neskôr na 19:30. Zmeny vo vysielacích časoch rozprávok môžu ovplyvniť ich vzájomný súboj a výkonnosť programov, keď práve Tri oriešky a premiérová rozprávka bývajú pravidelne najväčšími súpermi sviatkov.

Na premiérovú rozprávku RTVS nadviaže v druhej polovici večera filmovou klasikou Nekonečný príbeh, ktorý sa tak dočká po rokoch silného vysielacieho času priamo na hlavnej stanici.

Dvojka RTVS bude v tom čase po 20. hodine ponúkať klasiky Kubo a Očovské pastorále.

25. – 27. december

Ďalšia nová rozprávka sa do vysielania Jednotky dostane hneď na 1. sviatok vianočný. O 20:30 uvedie premiéru koprodukčnej rozprávky O vianočnej hviezde, v ktorej hlavné postavy stvárňujú Vojta Kotek, Aňa Geislerová či Ondřej Sokol. Jednotka plánuje v piatok silný večer, po rozprávkovej premiére chystá odvysielať Forresta Gumpa. V sobotu na 2. sviatok vianočný bude hlavným večerným programom Pacho, hybský zbojník, po ktorom chce Jednotka odvysielať premiérovú Pumpu.

Popoludní o 16. hodine bude Jednotka pokračovať s vysielaním rozprávok či klasických titulov, od piatka do nedele to bude s filmami Byl jednou jeden král, Sedem zhavranelých bratov a Pacho, hybský zbojník. Podvečeru bude v tieto tri dni patriť minisérii Malé ženy.

28. – 30. december.

V rámci off-time od pondelka 28. decembra do stredy 30. decembra presunie RTVS klasiky zo 16. hodiny za 17. hodinu. Ako hlavný podvečerný program postupne odvysiela tituly Dobrý vojak ŠvejkPoslušně hlásím a Marečku, podejte mi pero.

Na prvý z troch večerov posledného týždňa v roku prichystala legendárnu komédiu Vesničko má středisková, ktorú tak odvysiela v pondelok 28. decembra o 20:30.

Na zvyšné večery pred Silvestrom plánuje Jednotka predovšetkým veľké americké filmy, v utorok premiéru americkej drámy s Kate Winslet Predĺžený víkend, v stredu 30. decembra zas premiéru romantickej drámy s Leonardom DiCapriom Veľký Gatsby.

Ako plánuje vyskladať samotný silvestrovský večer si môžete prečítať v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor