Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Výpravní Slovania: Na svete nový trailer, poznáme, kedy sa môžu dostať na obrazovky!

Najdrahší seriál v histórii Joj sa ešte stále môže uvedenia dočkať v premiére na svetovej platforme.

Veľká slovensko-ukrajinská seriálová koprodukcia, ktorá oživí príbehy stredovekých Slovanov, sa pripravuje na svoje uvedenie. Joj v rámci svojej každoročnej klientskej brožúry potvrdila, že výpravnú sériu Slovania uvedie budúci rok, pričom sa stane jej najväčšou televíznou udalosťou.

„Veľký rok so Slovanmi sa blíži. S medzinárodnými tvorcami a špecialistami na raný stredovek vznikol náš najväčší dvanásťdielny seriálový projekt, ktorý sa po jednej z najvýnimočnejších výrob a náročnej postprodukcii uvedenia dočká v roku 2021,“ napísal generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, na sociálnej sieti.

Seriálový projekt Slovania s medzinárodnou produkciou aj obsadením zaujal už v čase svojho nakrúcania aj za hranicami a môže byť jedným z prvých slovenských seriálov, ktorý sa dočká premiéry vo svete skôr, ako na domácej obrazovke.

V polovici tohto roka potvrdila producentka Slovanov Wanda Adamík Hrycová rokovania so streamingovou platformou Netlfix, pričom v rámci októbrovej prezentácie budúceho roka potvrdil záujem televízie vyjsť so seriálom najprv na svetový trh aj obchodný riaditeľ Joj, Martin Heržo.

Momentálne je už pritom známe, kedy chce Joj uviesť svoj najväčší seriálový projekt v prípade, ak by sa nakoniec rozhodla pre jeho prioritné odpremiérovanie na vlastnej obrazovke.

Joj podľa potvrdených správ plánuje nateraz odvysielanie Slovanov už v jarnej sezóne.

Seriál má celkovo 12 častí, televízii tak vydrží vo vysielaní pri týždennej periodicite tri mesiace. Na obrazovky by sa tak mohol stihnúť objaviť už v priebehu februára či marca, dá sa očakávať, že televízia by nemala záujem ťahať ho až do slabších júnových týždňov.

Ak by sa televízia nakoniec dohodla so streamingovou službou, premiéru by mal seriál práve tam. Na obrazovky Joj by sa tak dostal až neskôr.

Joj aktuálne ukázala nové zábery Slovanov prostredníctvom druhého traileru. Zverejnil ho na sociálnej sieti generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega. Prvý uviedla televízia ešte na jeseň 2019 v čase, kedy seriál nakrúcala. Tento rok tvorcovia pracovali na jeho postprodukcii.

Nový trailer Slovanov

Čítať viac...
Nahor