Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: RTVS chce najnabitejší Silvester v histórii! Chystá dosiaľ najviac špeciálov aj s Pumpou

Z netradičného seriálu Pumpa sa stal hit, dotiahne to až do silvestrovského večera. Doň chystá RTVS historicky najviac programov.

Mesiac ostáva do príchodu vianočných sviatkov, pričom postupne začneme spoznávať aj podobu sviatočných televíznych štruktúr. K nim patrí aj program pre posledný deň roka, ktorý chce tento rok trhnúť pre seba RTVS.

Čítajte aj:

Tá podľa prvých plánov pripravuje pre tento rok vôbec najviac špeciálov zábavných programov, ktorými chce doslova „napumpovať“ televízny silvestrovský večer.

Chýbať v programe pritom nemá ani aktuálny televízny hit, o ktorý sa v tejto sezóne prekvapivo postarala práve Jednotka. RTVS dala pre túto jeseň priestor autorskému nápadu obľúbených hercov Michala Kubovčíka a Dana Heribana, pričom dnes by už po ich projekte bez váhania siahla aj komerčná stanica.

Seriál Pumpa sa pritom objavil na obrazovkách nečakane, keď o ňom RTVS začala rozprávať len krátko pred jeho uvedením, exkluzívne o príprave netradičnej novinky informoval portál Mediaboom.sk. Projekt je netradičný v tom, že spája seriálový prvky so skeč šou, pričom sa vyrába len krátko pred vysielaním, keď jeho ambíciou je reflektovať a komentovať najaktuálnejšie udalosti uplynulého týždňa.

Pumpa to pritom hneď vo svojej prvej sezóne dotiahne rovno do silvestrovskej štruktúry. RTVS podľa našich informácií dala zelenú príprave špeciálu, ktorý chce odvysielať práve v posledný deň roka. Spolu s ním však telerozhlas pripravuje viaceré špeciály svojich zábavných programov.

RTVS by mala chcieť silvestrovský večer otvoriť už po 20:00, a teda aj tento rok skrátiť v posledný večer roka spravodajské pásmo. Informácie vychádzajú z prvých programových plánov, ktoré sa môžu prípadne ešte meniť.

Na úvod chce podľa prvých plánov odvysielať špeciál programu Zlaté časy, ktorým v minulosti, naopak, uzatvárala silvestrovský večer a prehupla sa s ním cez polnoc. Tento rok by Zlaté časy mali ponúknuť len krátky premiérový špeciál.

Aj tento rok totižto RTVS postaví večer na silvestrovskom vydaní Milujem Slovensko, ktoré bude jej koncoročným highlightom o 20:30. Práve naň bude o 22. hodine nadväzovať silvestrovská Pumpa.

 


Silvester ovládla Joj, Markíza s prepadákom priniesla rekord Neskoro večer! Nový rok už prevalcovalaČítajte →

Po polhodinovom seriáli plánuje Jednotka aj pre tento koniec roka odvysielať silvestrovské vydanie talkshow Neskoro večer, ktoré sa vlani na Silvestra blyslo rekordným výkonom od svojho štartu s 591-tisíc divákmi. Bolo to výrazne viac, než malo predošlé Milujem Slovensko. K výstrelu dopomohla talkshow Markíza prepadákom svojich filmov, Neskoro večer dokonca minulý Silvester u mladých divákov dosiahlo najlepší rating zo všetkých zábavných programov večera.

Aby toho nebolo málo, RTVS plánuje pre silvestrovský večer ešte aj piaty špeciál medzi svojimi zábavnými programami.

Cez polnoc sa totižto chce prehupnúť prekvapivo so špeciálom talkshow Boris a Brambor, ktorá je nateraz prepadákom jesene. Pravidelne sa hýbe v podpriemeroch samotnej Jednotky, ostatne uhrala podiel v 12+ iba 6,5 %, priemer stanice sa hýbe na 11 %.

Čítať viac...
Nahor