Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Pán profesor sa vracia v novom čase: Veľký prehľad deja, nových postáv aj dátum štartu 4. série!

Dodnes je úspešnejším seriálom než Druhá šanca, v novej sérii ho čaká neľahká skúška.

Po prvýkrát od štartu vysielania chýbal Pán profesor na obrazovkách v hlavnej televíznej sezóne.

Rodinno-komediálny seriál s Tomášom Maštalírom a Gabrielou Marcinkovou zažil nevšedný nástup na obrazovky v marci 2020, kedy ho ako televíznu novinku po troch odvysielaných častiach stopla pandémia.

Do vysielania sa vrátil od jesene v rovnakom roku, odkedy zažíval ďalšiu raritnú situáciu. Jeho sledovanosť od štartu nestagnovala ani neklesla, naopak, kontinuálne stúpala z 9 ratingov v komerčnej cieľovke plynule až do druhej série, počas ktorej kulminovala na úrovni 12 – 13 %. Túto výkonnosť si na jar 2021 udržal až do jej konca.

Prvýkrát seriál o divákov prišiel na jeseň 2021, kedy sa jeho sledovanosť vrátila na priemery z prvej série. Spravidla sa pohyboval na úrovni 9 – 11 %.

Pán profesor je takto úspešnejším seriálom Markízy, než tohtoročný jarný hit Druhá šanca. 

Lekársky seriál s Jánom Koleníkom napodobnil sledovanosť Pána profesora z tretej série s podobnou výkonnosťou na úrovni okolo 9 – 11 %. Druhá šanca ale bola úspešnejšia v celkovom počte divákov, keď prirodzene oslovila aj staršie ročníky, pravidelne sa hýbala na úrovni okolo 600-tisíc divákov. Pán profesor dosahoval úroveň okolo pol milióna.

Návrat po prestávke, v nový deň, s novými tvárami

Pána profesora čaká napriek úspešnej histórii skúška.

Po prvýkrát sa vracia do vysielania po sezónnej prestávke, keď na jar 2022 vo vysielaní chýbal. Dôvodom bolo nakrúcanie ústredného predstaviteľa seriálu, Tomáša Maštalíra, v zahraničí, keď v Česku nakrúcal miestnu verziu seriálu Druhá šanca. Paradoxne práve slovenská Druhá šanca vystriedala tento rok na jar Pána profesora v pondelňajšom vysielaní.

Pán profesor tak hlási návrat po polročnej pauze, navyše v nový vysielací deň.

Ako sme exkluzívne informovali, Markíza ho presúva do priamej konkurencie úspešného seriálu Nemocnica, ktorý sa jej nepodarilo zosadiť z pozície televízneho lídra od jeho štartu na obrazovke Joj v auguste 2021.

Pán profesor sa po novom predstaví v utorňajšie večery, kde odštartuje skôr, ako Markíza pôvodne plánovala.

Dátum štartu 4. série

V uplynulých hodinách zareagovala na programové plány Joj a už augustový nástup Nemocnice, ktorý od utorka 30. augusta pokryje štartom novej 4. série Pána profesora.

 


Jesenný boj sa začína: Markíza reaguje na JOJ, presúva štart Pána profesora aj kľúčovej novinky!Čítajte →

Do tretice Pána profesora čaká kompletná obnova dôležitých dospievajúcich hrdinov.

V seriáli totiž v tretej sérii skončila trieda Sama Vozára, a tak na profesora aj jeho fanúšikov čaká úplne nová partia tínedžerov. Markíza k obsadeniu nových mládežníckych postáv absolvovala veľké hľadanie talentov, ktoré si taktiež vyžiadalo pauzu vo vysielaní seriálu. Prehľad nových mladých postáv na konci článku.

Pána profesora takto čaká neľahká úloha. Osloviť bude musieť pôvodných divákov po prestávke, v nový vysielací deň, navyše s novými postavami.

Prehľad deja štartu 4. série

Samo sa musí vyrovnať s tým, že Klaudia odchádza na školu v ďalekom Brezne. Všetko skomplikuje zásadná informácia, ktorá im obom obráti život hore nohami.

Samo dúfa, že sa Klaudia vráti, ale nakoniec si uvedomí, že pre to musí aj on niečo urobiť. Nemá to však jednoduché, pretože v škole mu dáva poriadne zabrať jeho nová trieda druhákov.

Aj táto nová generácia tínedžerov mu do života prinesie problémy, s ktorými si ešte nevedia sami poradiť a Samova pomoc, hoci často drsná a nekompromisná, je pre nich v tomto životnom období zásadná.

Ale nielen tínedžeri sa Samovi postarajú o pár horúcich chvíľ.

Aj praktický Rácz a rázna Klaudiina matka Sofia sa začínajú správať ako tínedžeri. V strede toho celého je Samo, ktorý sa nestíha čudovať, kam sa to jeho život rúti.

V prvej epizóde novej série spoznáme nováčika Maroša, ktorého matka, bývalá Ráczova študentka, nepochopiteľne trvá na homeschoolingu a do školy svojho syna posiela iba na preskúšanie. Maroš by rád by pokračoval v prezenčnom štúdiu, hoci to preňho znamená náročné hľadanie svojho miesta v kolektíve triedy.

Jeho matka je vehementne proti a Samo musí zistiť, čo sa skrýva za takým silným odporom Marošovej matky voči školskému systému všeobecne a špeciálne voči škole, ktorú vedie Rácz…

Zdroj: Markíza

Prehľad nových postáv

Damián – Simon Štubniak

Damián má dve tváre. Jedna je tvár mladého a veselého chalana, člena tvrdého jadra chalanskej partičky, ktorá je za každú lotrovinu a nikdy nepokazí žiadnu srandu. Damiána viac ako prospech zaujímajú pranky, fóriky a dievčatá, stredná škola je preňho hlavne skvelou príležitosťou zabávať sa.

Až doma ukazuje Damián aj svoju druhú tvár – zodpovedného a obetavého syna, ktorý pomáha svojmu otcovi s jeho obchodom a aj so starostlivosťou o mladšieho brata, na ktorého po rozchode rodičov ostali s otcom sami.

Félix – Tadeáš Bolo

Félix má dve tváre. Jedna je tvár aktívneho teenagera, ktorý miluje hudbu, ale nie sú mu cudzie ani chalanské vylomeniny a prúsery s kamarátmi. Félix má zmysel pre suchý humor a je schopný sa vrhnúť do každej srandy po hlave a naplno. A samozrejme ho zaujímajú dievčatá. Félix veľmi dúfa, že vedľajším efektom jeho vášne pre hudbu bude aj záujem početného zástupu fanyniek.

Druhou tvárou Félixa je zlomený a nešťastný chlapec, plný zničujúcej zúrivosti a nenávisti, ktorú nedokáže nijako ventilovať. Tragická smrť milovanej sestry bola pre Félixa šokom, ktorý nedokázal spracovať. Félix netuší, že ak s tým niečo rýchlo neurobí, jeho nenávisť ho úplne pohltí a zničí. Bude musieť dokázať prekročiť svoj tieň, aby mohol znovu viesť život teenagera, po ktorom túži.

Viera – Victoria Jamrich

Nekonvenčná rebelka, drsná a nekompromisná, ktorá neváha riešiť problémy aj päsťou, keď slová nestačia. V skutočnosti taká nie je, je to iba získaný vzorec správania, ktorý sa s Vierou tiahne celým jej životom. Viera sa ako malé dieťa toľkokrát sklamala v najbližšom človeku, svojej matke, že teraz, na prahu dospelosti, už preventívne nasmeruje na každého, kto sa o ňu zaujíma, svoje pichliače. Viera ostentatívne dáva najavo, že nikoho nepotrebuje a že na láske iných ľudí jej absolútne nezáleží.

Pravda je však, je iba tak hlboko ukrytá, že nie je ľahké uvidieť za drsnou fasádou Vierinu pravú tvár. Je ňou srdečné a mimoriadne inteligentné dievča, ktoré by zo všetkého najradšej patrilo k ľuďom, ktorí ju majú naozaj radi. Takým by Viera oplatila ich lásku stonásobne – ale najprv musí nájsť odvahu pustiť si konečne niekoho bližšie k telu a do svojho života.

Juraj – Benjamín Árvay

Dominantný, sebavedomý alfa samec, mimoriadne matematicky nadaný, je v pásme geniality. Jurajove výnimočné nadanie však vyvažuje jeho totálna osobnostná a sociálna nezrelosť. Vyrastal v drsnom prostredí, ktoré ho naučilo, že treba udrieť prvý, inak udrú teba. Nad jeho infantilným a jednoduchým humorom okolie iba prevracia očami.

Je zvyknutý na to, že nezapadá a jeho prchkosť a impulzívnosť spôsobuje, že nemá takmer žiadnych kamarátov. Ale Juraj je zároveň vtipný a nepokazí žiadnu srandu, ani na svoj účet. Ak má niekoho rád, dokáže sa preňho bez váhania obetovať. A keď sa zaľúbi, pre svojského individualistu Juraja je to tak intenzívna skúsenosť, že je ochotný sa kompletne zmeniť.

Teo – Maximilián Rozenberg

Profesionálny syn, ktorý sa vo všetkom spolieha na to, že mu jeho úspešný otec prerazí cestu a poodstraňuje akékoľvek prekážky. Teo má o svojej budúcnosti jasnú predstavu – očakáva len to najlepšie. Teo však nie je zlý, je len rozmaznaný a nikdy nedostal šancu riešiť niečo sám za seba, jeho otec, ktorý vie všetko najlepšie, by to ani nedovolil. A preto keď sa Teovi stane zásadný životný zlom, nedokáže si s ním poradiť sám – a opäť beží za svojím bohatým a vplyvným otcom.

Nela – Katrin Virágová

Samorast každým cólom. Nela je sebavedomá a trochu predčasne vyspelá. Cirkusantský život jej rodiny ju naučil samostatnosti, improvizácii a odvahe. Nela nefňuká, keď niečo nie je podľa jej predstáv, jednoducho sa postaví a opraví to. Z cirkusu má posunutý prah odvahy, ale nie je to niečo, čím by sa vystatovala, je to pre ňu úplne bežná vec.

Nela sa proste na nič nehrá, je autentická. Šatku z Maroka nosí rovnako prirodzene ako sukňu z Japonska, keďže tam aj tam vystupovali s cirkusom, nerobí to na efekt, aby pôsobila exoticky. Nelin kočovný život však spôsobil, že má problém viazať sa a chvíľu jej trvá, kým pochopí, že ak má niekoho rada, je treba do toho ísť naplno.

Gabo – Samuel Kvalich

Ambiciózny a sebavedomý teenager s mizerným prospechom, zato s talentom na hudbu, v ktorej by rád prerazil. Gabo ale viac ako po hudbe túži po sláve a popularite, ktoré s ňou s trochou talentu, šťastia a množstva tvrdej práce občas prichádzajú. Gabo však všetko v živote považuje za samozrejmosť. Doma má zabezpečený pohodlný život s kompletným servisom od svojej milujúcej mamy a okolo seba má partičku kamarátov na čele s jeho najlepším felákom Damiánom.

Gabo je skrátka zvyknutý dostať všetko v živote zadarmo a tak keď po prvýkrát narazí na prekážky, nezvládne to. Na vlastnej koži musí zistiť, že úspech si vyžaduje tvrdú drinu a veľa času. A takisto že ani priateľstvo či láska nie sú samozrejmosťou a že po čomkoľvek v živote človek túži, musí o to zabojovať a niekedy aj uprednostniť iných pred sebou samým.

Emma – Simona Guľašová

Emma sama seba považuje za priemernú, obyčajnú a ničím sa neodlišujúcu od svojich rovesníčok. Zistí o sebe, že je ochotná prekračovať konvencie, ktoré ju dovtedy zväzovali. Emma v sebe objaví silu postaviť sa predsudkom či očakávaniam ostatných a je rozhodnutá zabojovať o svoju lásku. Simona je študentka herectva a venuje sa modelingu.

Martin – Patrik Masár

Atraktívny, šarmantný maturant, po ktorom dievčatá letia a na pohľad aj úspešný športovec. V skutočnosti je Martin konformista a lenivec. Jeho zápal a nasadenie siahajú len potiaľ, pokiaľ ho to príliš nebolí. Práve preto by to Martin nikdy nedotiahol až do profesionálneho športu. Nemá na to dostatok odhodlania a motivácie. Ale žiaľ, Martin v sebe skrýva aj démona, ktorý sa prebudil, keď Martin zistil, že je aj ľahšia cesta k pocitu víťazstva, ako nekonečná drina na tréningoch a súťažiach.

Martin prepadol gamblingu, lákaniu rýchlej výhry a pre svoju lenivosť a pohodlnosť pred tým dlho zatváral oči. Na konci už Martin neklame len všetkým naokolo, ale predovšetkým sám sebe. Lauru má úprimne rád, ale ako každý závislý človek, bude musieť urobiť ťažké rozhodnutie – či uprednostní Lauru alebo svoju závislosť.

Diana – Ema Trnavská

Diana sa odjakživa cítila ako keby bola nesprávne zaradená do nižšieho ročníka. Vždy pôsobila staršie a vyspelejšie ako jej rovesníčky. Stále je to romanticky založená teenagerka, ktorá je často pochabá a často má hlavu v oblakoch a baví ju shopping, párties a sociálne siete, ale čoraz častejšie si uvedomuje, že jej chýba aj niečo hlbšie a podstatnejšie.

Kým jej rovesníčky randia, takmer vždy nezáväzne, Diana túži po skutočnom, pevnom a trvalom vzťahu, ktorý jej rovesníci poskytnúť nedokážu. Je jej úplne jedno, či taký vzťah spĺňa konvencie okolia, na tie nezávislá a tvrdohlavá Diana nikdy neprihliadala. Silná osobnosť, akou je Diana, v kombinácii s jej nasadením a odhodlaním, je pripravená brániť svoju lásku hoci aj pred celým svetom.

Ondrej – Dávid Kytka

Vo veľa ohľadoch priemerný, ale za to sympatický a nesebecký teenager, ktorý dokázal veľkú vnútornú silu a zrelosť: pred časom bol schopný povzniesť sa nad vlastnú urazenosť a ublíženie, keď išlo o dobro dievčiny, ktorú síce miloval on, ale ona jeho nie. Dnes je Ondro stále bežným teenagerom, ale ocitol sa v situácii, keď musí za svojich rodičov riešiť veci dospelých. Ich rodina sa sociálne prudko prepadla a Ondro sa za to strašne hanbí. Otriaslo to celým jeho sebaobrazom a Ondro si nedôveruje až natoľko, že kvôli svojej chudobe odmietne dievča, ktoré sa mu naozaj páči a ktoré oňho tiež prejavuje záujem.

Ondro v sebe bude musieť opäť nájsť vnútornú silu a prestať sa pozerať na ľudí aj samého seba cez peniaze, materiálne veci a neriešiť sociálny tlak okolia. Až potom môže pochopiť, že je pre druhých zaujímavý a atraktívny aj bez toho, aby nosil značkové oblečenie či najnovší mobil.

Vanessa – Sophia Korčušková

Vanessa dostala do daru mimoriadne atraktívnu fyzickú podobu a postupne si zvykla, že jej to veľa vecí v živote uľahčuje: ženy k nej pristupujú s predsudkom, že je pekná a blbá a nič zásadné od nej neočakávajú a muži jej zasa veľa vecí uľahčujú. Pravdou je, že Vanessa nikdy nebola najostrejšia tužka v peračníku, ale je skôr naivná ako hlúpa. Vanessasi totiž aj v puberte zachovala bezprostredný a detsky nekomplikovaný pohľad na svet.

S rovnakou detskou bezprostrednosťou pristupuje k iným ľuďom, v ktorých zásadne vidí a prepokladá len to dobré. Hoci Vanessa niekedy chápe okolitý svet svojsky, jej veselosť a nekomplikovaná a pozitívna povaha ju radia k obľúbeným študentom. A aj keď si Vanessa uvedomuje svoje fyzické prednosti, nie je povrchná, v skutočnosti túži po skutočnej láske, ktorá neberie obľad na krásu či spoločenský status.

Maroš – Roman Maximilián Kollár

Inteligentný a sebaistý, na svoj vek aj nadpriemerne zrelý a vyspelý. Dlhé roky, počas ktorých ho matka nepúšťala do kolektívu v škole či medzi rovesníkov, sa však odrazili v tom, že Maroš pôsobí zakríknuto a nedarí sa mu zapadnúť medzi nových spolužiakov. Až postupne Maroš odhalí aj svoju skrývanú stránku – že je v skutočnosti vtipný a pohotový a keď mu o niečo ide, nebojí sa postaviť sa za svoju vec aj proti najdominantnejším spolužiakom.

V styku s dievčatami je plachý, chvíľu mu trvá, kým prejaví, že v skutočnosti je šarmantný a romantický. Maroš je jednoducho sympatický a pevne ukotvený mladý muž, akurát sa to pre ochranársku a úzkostlivú opateru jeho matky zatiaľ nemalo ako prejaviť.

Zdroj: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor