Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Toto je nových 12 súťažiacich Pečie celé Slovensko! Kto zabojuje o titul v 3. sérii?

RTVS predstavila finalistov nového ročníka pekárskej šou, ktorých vybrala spomedzi 150 záujemcov na osobnom kastingu.

Pečie celé Slovensko sa čoskoro vracia.

Ako portál Mediaboom.sk ešte v priebehu leta exkluzívne informoval, RTVS počíta s novou 3. sériou svojej úspešnej pekárskej šou rovno od začiatku budúceho mesiaca.

Vysielanie odštartuje v nedeľu 1. októbra o 20:30 na Jednotke.

Rušno okolo 3. série

Práve okolo tretej série Pečie celé Slovensko bolo dosiaľ najviac rušno.

Na konci minulého roka bola ohrozená jej výroba, keď RTVS pre nedostatok financií zvažovala pre šou ročnú prestávku.

Aj po tlaku verejnosti či rekordne sledovanom finále 2. série napokon vedenie verejnoprávnej televízie na poslednú chvíľu dalo novému ročníku zelenú.

Ďalšia neistota nastala ohľadom vysielacieho dňa šou.

Pečie celé Slovensko v rokoch 2021 a 2022 obsadilo nedeľné večery, ktoré suverénne ovládlo a porazilo konkurenčné projekty. Vlani dokonca súperilo so zvyšnými dvoma ťažiskovými sezónnymi šou Česko Slovensko má talent a Tvoja tvár znie povedome. Napriek tomu sa pečenie na Jednotke stalo dva roky po sebe najsledovanejšou šou na trhu.

Nové vedenie telerozhlasu pod vedením Ľuboša Machaja však ešte minulý rok avizovalo odlišný pohľad na žánrové profilovanie niektorých dní v týždni.

Machaj oznámil, že z jeho pohľadu je zábavy na obrazovke Jednotky priveľa a zábavné relácie by mali obsadzovať len piatkové a sobotné večery. Nedele videl orientované na programy s väčšou pridanou hodnotou – prioritne seriály.

Túto jeseň sa na obrazovky mal dostať jeden z najväčších seriálových projektov RTVS Čas nádejí, známy skôr pod pracovným názvom Niekde v Európe. Patriť mu mal práve nedeľný prime-time. Televízia však jeho vysielanie napokon posúva na začiatok roka 2024.

Pečie celé Slovensko si tak ponechá pôvodné nedeľné večery.

RTVS sa mohla rozhodnúť nehýbať s vysielacím dňom aj z dôvodu, že ide o najsledovanejší produkt verejnoprávnej televízie za posledné dva roky a jednu z mála programových istôt.

Novému vedeniu na jar tohto roka nevyšlo viacero televíznych noviniek – prepadákom skončili podvečerné programy Traf to! a Pravidlá mojej ženy, vlažne sa darilo večernému Hitu roka, ktorý v tejto jesennej sezóne ešte poklesol do podpriemerov. Aktuálne sa nedarí ani novinke Kam k nám, fiaskom z pohľadu sledovanosti skončil aktuálny veľký projekt Voda spieva.

O 3. sérii Pečie celé Slovensko

Nakrúcanie tretej edície Pečie celé Slovensko prebiehalo od apríla do júna v tradičných priestoroch kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove.

RTVS nakrútila pre nový ročník celkovo 11 súťažných vydaní, ku ktorým pridá tentoraz už iba jeden špeciálny diel, a to klasický vianočný. Ten by sa do vysielania mal dostať týždeň pred Vianocami 17. decembra.

Konkurenciu pečeniu bude druhý rok po sebe robiť šou Česko Slovensko má talent. K zmene však dôjde na obrazovke Markízy, ktorá historicky na nedeľný prime-time presúva duely Farmy. Viac v tomto článku.

V šou nenastanú žiadne zmeny medzi jej tvárami.

Nakoľko sa v prvých dvoch ročníkoch dočkala veľkej diváckej priazne, moderátormi sú aj naďalej Juraj Bača a Milan Zimnýkoval a porotkyňami Jozefína Zaukolcová a Petra Tóthová.

Súťažiaci 3. série Pečie celé Slovensko

Aj tento rok o titul „Majster pekár“ zabojuje 12 finalistov.

Ich výber prebehol na osobnom kastingu v priebehu februára, na ktorý televízia pozvala viac ako 150 nádejných cukrárov a cukrárok spomedzi stoviek prihlásených záujemcov. Na výbere finalistov sa na osobnom kastingu podieľali aj porotkyne šou.

Patrik Kolár (30 rokov)

patrik.jpg

Sympatický mzdár Patrik z Trenčianskej Turnej,  žije v Prahe, miluje zábavu, nové výzvy, rád sa učí a pečie zo srdca. To ho motivovalo poslať prihlášku do pekárskej šou už po druhýkrát.

K pečeniu ho priviedla sesternica a on sa mu chce venovať aj v budúcnosti. Sníva o vlastnom bistre s koláčikmi, slanými raňajkami, kávou a proseccom v priestore plnom umeleckých diel. Patrik je plný očakávaní, čo súťaž prinesie. Verí, že spozná nové techniky pečenia a zdobenia a ľudí, ktorí mu obohatia život.

Klára Fazekašová (65 rokov)

klara.jpg

Pani Klára je energická žena z Rimavskej Soboty s milým maďarským prízvukom. Táto ukecaná dáma ako najstaršia súťažiaca v tretej sérii Pečie celé Slovensko svojím elánom predčí aj mladších rivalov.

Do šou ju prihlásil jeden z jej troch synov. Pani Klára prekvapuje svojou láskou k múke. Zrodenie kvásku zo spojenia vody a múky považuje za zázrak. Aktívne pečie už 15 rokov. Okrem vypekania dobrôt, si rada oddýchne pri sudoku, dobrej knihe alebo vyšívaní. Sníva o malom bufete s vôňou teplých pagáčov a buchiet s domácim slivkovým lekvárom.

Adam Baláž (17 rokov)

adam.jpg

Šikovný Adam je najmladší súťažiaci tretej série a pochádza z Ľubice. Okrem toho, že rád pečie má mnoho ďalších talentov. Adam sa venuje hre na organ, experimentálnemu divadlu a tiež dobrovoľníckej práci s deťmi.

Pekárske remeslo objavuje od svojich 12 rokov. Jedným z dôvodov, prečo sa prihlásil do šou, bola aj jeho túžba ukázať chlapcom, že svet cukrárstva nie je iba ženskou doménou. Čo od Pečie celé Slovensko očakáva? Adam chce zdokonaliť svoje pekárske zručnosti, naučiť sa nové triky a spoznať skvelých ľudí. Jeho snom je vybudovať si cukrársky podnik s príjemnou rodinnou atmosférou a kvalitnými výrobkami.

Lucia Cimlová (41 rokov)

lucia.jpg

Milá a zhovorčivá Lucia z Nitry je mamou malého syna. Okrem toho, že sa naplno venuje rodine, má aj veľkú záľubu – pečenie. Svoje zručnosti naplno rozvíja rok a pol. Za tento čas spoznala, že ide o sladký, ale náročný koníček, ktorý si vyžaduje prax a znalosti.

V pečení sa zdokonaľuje sama a inšpirácie a cenné rady vyhľadáva na internete, či v časopisoch. V pekárskej šou sa chce rozvíjať a ukázať Slovensku svoju šikovnosť a kreativitu. Sníva, že raz si otvorí vlastnú cukráreň.

Veronika Ondová (33 rokov)

veronika.jpg

Košičanka Veronika je športovkyňa, milovníčka turistiky, cestovania a samozrejme pečenia. Vysokoškolská pedagogička sa svojej vášni pre pečenie venuje päť rokov. Ako samouk sa inšpiruje najmä na internete.

Veronika zvažovala svoju účasť už v druhej sérii šou Pečie celé Slovensko, ale odvahu získala až v tej tretej. Podporu nachádza v manželovi, s ktorým cestuje a objavuje nové chute sveta. Od účasti v šou očakáva, že jej prinesie skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie. Raz ich možno uplatní aj vo svojej vysnívanej cukrárni s francúzskymi dezertami.

Katarína Marčeková (34 rokov)

katka.jpg

Veselá Katka z Trenčína momentálne trávi čas so svojim synom na materskej dovolenke. Je učiteľkou v materskej škole a tiež veľkou fanúšičkou šou Pečie celé Slovensko. Jej nadšenie z programu rástlo, keď sledovala aj zahraničné verzie tejto súťaže. Katka sa teší na stretnutia s porotkyňami a ich cenné rady.

K pečeniu ju motivovala mama a babička, ale táto láska prepukla pred siedmimi rokmi, keď si zariadila vlastnú kuchyňu. V budúcnosti by sa chcela venovať pečeniu aj profesionálne vo svojej malej cukrárskej dielni.

Danica Chovančeková (32 rokov)

danka.jpg

Poľovníčka Danka, mama dvoch synov pochádza z Čiernej Lehoty. Momentálne si užíva čas na materskej dovolenke. Je milovníčka prírody a rada objavuje nové príležitosti. To je dôvod, prečo sa prihlásila do šou Pečie celé Slovensko. Verí, že načerpá nové pekárske inšpirácie a skúsenosti.

Pečenie jej učarovalo už v detstve, ale intenzívnejšie sa mu venuje rok. Mnoho sa naučila od svojej maminy a starej mamy. Keďže sa s láskou venuje aj svojej záhrade, dezerty často ochutí čerstvými domácimi plodmi.

Tímea Strnálová (25 rokov)

Timea.jpg

Čerstvá absolventka Univerzity v Prešove Tímea si počas štúdia vyskúšala život v zahraničí. Mladá Levočanka strávila pol roka v Kanade.

V kuchyni sa zvŕta od svojich 11 rokov. Pečenie je jej veľkým hobby, v ktorom sa stále rozvíja. Pred dvoma rokmi sa Tímea pustila do kváskovania a pred rokom do prípravy makróniek. Verí, že vďaka účasti v šou sa ako pekárka posunie ešte ďalej a získa cenné skúsenosti. Svoje športové vzdelanie a lásku k pečeniu prepája vo využívaní zdravších surovín. Inšpiráciu čerpá najmä z internetu, kde objavuje nové trendy v pečení.

Michaela Sviteková (43 rokov)

miska.jpg

Sympatická Miška, vodička autobusu z Lučenca, miluje nové výzvy. Verí, že vďaka svojej vytrvalosti v súťaži prekoná aj náročné výzvy a prípadné neúspešné pokusy.

S pečením začala pred 8 rokmi a po krátkej prestávke sa k tomuto sladkému koníčku vrátila. Okrem toho sa však veľmi rada vyberie na turistiku alebo bicykel spolu so svojou dcérkou a dvoma psíkmi husky. Jedného dňa by chcela mať vlastnú cukráreň, v ktorej by mohla prezentovať svoju vášeň pre pečenie sladkých dobrôt od výmyslu sveta. Miška sa do šou sa prihlásila sama s miernymi obavami, či postúpi. Nakoniec však postúpila až do finálovej dvanástky, za čo je veľmi vďačná.

Miroslava Makajiová (30 rokov)

mirka.jpg

Vždy veselá pani učiteľka Mirka pochádza zo Šebastoviec pri Košiciach. Táto temperamentná východniarka s láskou k pečeniu je nie len ukecaná, ale aj nadšená a súťaživá športovkyňa. Je kondičnou trénerkou a venuje sa atletike.

Do šou Pečie celé Slovensko ju prihlásila kamarátka. Verí, že účasť na súťaži spestrí jej učiteľský život novými zážitkami. Mirka sa pečeniu venuje štyri roky a jej kuchyňa rozvoniava každý víkend. K tejto záľube ju priviedli jej mamina a stará mama, ale v praxi sa učí sama. Svoje skúsenosti by rada rozširovala na kurzoch modelovania a práce s airbrushom. Jej cukrársky idol je Andy Štech a jeho zdravé recepty.

Tomáš Kompaník (35 rokov)

tomas.jpg

Grafický dizajnér Tomáš pochádza z Považskej Bystrice, no žije v Bratislave, a jeho vášňou je jeho práca. Túto vášeň prenáša aj do svojich cukrárskych výrobkov. Tomáš je držiteľom svetového dizajnérskeho ocenenia Red Dot Design Awards. Jeho kniha AHA o slovenských ľudových výšivkách získala titul Best of the Best. Je prvým Slovákom, ktorý to dokázal. A aby toho nebolo málo, na konte má aj detskú knihu inšpirovanú svojím verným psíkom Jašom.

Tomáš pečie približne dva roky. Aj keď za základmi jeho pekárstva stojí jeho mama, prevažne je samouk. Keďže sa rád učí a skúša nové veci, rozhodol sa prihlásiť do tretej série cukrárskej šou. V budúcnosti by chcel absolvovať aj cukrárske kurzy vo Francúzsku.

Michaela Novotná Macejáková (32 rokov)

misindel.jpg

Sympatickú Michaelu zo Spišskej Novej Vsi všetci poznajú pod prezývkou Mišindel. Vyštudovala výtvarníctvo a veľkú lásku nachádza v umení. Toto umelecké nadanie chce ukázať celému Slovensku prostredníctvom svojich dezertov.

Mišindel pochádza z rodiny s bohatou pekárskou históriou. Pečeniu sa venujú všetky ženy, ktoré sa navzájom inšpirujú. Účasť v šou Pečie celé Slovensko je jej splneným snom. Zároveň verí, že v budúcnosti si splní aj ďalšie. Usmievavá a veselá Mišindel túži po vlastnej cukrárskej výrobni a zahraničnej odbornej stáži.

Text, foto: RTVS

Čítať viac...
Nahor