Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Viete prví

Silvester 2022: RTVS nahradí pečenie novým špeciálom! Jojka oživí obľúbenú šou

Poznáme pripravované programy najsledovanejších televízií pre silvestrovský večer.

Po exkluzívnom odhalení prvých vianočných plánov Markízy, Jojky aj RTVS prinášame pohľad aj na koncoročný program hlavných slovenských staníc.

Pre tento rok už ani jedna televízia nebude riskovať fiasko, aké minulé roky zažívala Markíza pri absencii pôvodnej zábavy, ktorú viackrát nahrádzala reprízovými filmami, a tak každá plánuje posledný večer v roku kompletne vyplniť zábavnými špeciálmi.

Pečenie len s jedným špeciálom

Svoj silvestrovský večer pre tento rok čiastočne obmení RTVS.

Tá vlani na konci roka priniesla novinku, keď svoj silvestrovský večer otvorila celebritným špeciálom vtedajšej televíznej novinky Pečie celé Slovensko.

Mimoriadne úspešný program telerozhlasu, ktorý z diváckej priazne nestratil ani v aktuálnej druhej sérii, priniesol minulý rok rovno dve špeciálne epizódy so známymi osobnosťami – okrem silvestrovskej aj vianočnú.

Kým vianočné celebritné vydanie zopakuje Pečie celé Slovensko aj v tomto roku, silvestrovského dielu sa tentokrát diváci nedočkajú.

RTVS totižto uprednostnila nadĺženie súťažnej časti druhej série o jeden diel, vďaka čomu tak tentokrát ponúkne len jeden celebritný špeciál.

Pekárska šou sa takto s divákmi rozlúči tesne pred Vianocami, vianočné vydanie Pečie celé Slovensko plánuje Jednotka odvysielať v poslednú adventnú nedeľu – 18. decembra o 20:30.

Prvé špeciálne Záhady tela

RTVS však aj tento rok chce posledný večer roka oživiť programom, na ktorý v minulosti nevsádzala.

Svojho vôbec prvého koncoročného špeciálu sa totižto majú dočkať Záhady tela, ktoré by takto RTVS ponechala vo vysielaní aj Silvestra, ktorý tento rok pripadá práve na ich pravidelný sobotný večer.

Záhady tela sa svojej prvej silvestrovskej časti dočkajú až po takmer šiestich rokoch na obrazovke.

 


Vianoce na RTVS: Štedrý večer s klasickou Popoluškou aj novým televíznym filmom!Čítajte →

Deje sa tak, paradoxne, v roku, ktorý sa mohol stať aj ich posledným vo vysielaní Jednotky.

Záhady tela mali niekoľko mesiacov neistú budúcnosť pod novým generálnym riaditeľom, Ľubošom Machajom. Relácia však nakoniec bude pokračovať aj budúcu jar.

Silvestrovská trojička RTVS

Po Záhadách tela bude telerozhlas pokračovať už tradičnou koncoročnou ponukou.

Ani tentoraz nevynechá na Silvestra špeciál Milujem Slovensko, na ktorý nadviaže silvestrovské vydanie talkshow Neskoro večer.

Kým v minulosti bolo suverénnom silvestrovského večera Milujem Slovensko, v ostatných rokoch rastie popularita práve talkshow Petra Marcina. 

Neskoro večer sa stalo dokonca najsledovanejším programom minuloročného Silvestra 2021, keď v oboch hlavných cieľových skupinách porazilo všetky ostatné programy RTVS, Jojky aj Markízy.

Talkshow sa to pritom podarilo s podobným výkonom, aký zaznamenala rok predtým. Sledovanosť však klesla ostatným programom. Viac v tomto článku.

Jojka prvýkrát nakrúti ľudový Silvester

Už evergreenovú dvojičku chystá pre tento rok televízna dvojka.

Ani po štyroch rokoch nezmení zabehnutý tandem v podobe premiérového silvestrovského Inkognita a hudobno-zábavnej šou Všetko, čo mám rád.

V prípade Všetko, čo mám rád však plánuje Joj pre tento rok zmenu.

Hudobná šou Štefana Skrúcaného a Ondreja Kandráča patrila medzi stabilné formáty Joj v rokoch 2017 až 2018, naposledy sa s premiérovou časťou objavila na Joj začiatkom roka 2020. Okrem klasických dielov ponúkala aj vianočné vydania.

Od roku 2017 televízia zaradila Všetko, čo mám rád stabilne aj na silvestrovský večer, počas ktorého však zakaždým ponúkala len zostrihový diel. Dopĺňala ho dokrúteným polnočným prípitkom a pásmom pesničiek po polnoci.

Joj však plánuje po vyše 3 rokoch oživiť výrobu zábavnej šou a nakrútiť vôbec prvý premiérový silvestrovský program Všetko, čo mám rád.

Televízia sa aj takýmto spôsobom môže pokúsiť opäť obnoviť výkonnosť svojho silvestrovského večera, ktorý v rokoch 2017 až 2020 patril k najsledovanejším. Viackrát sa Jojke podarilo zlomiť vlastné rekordy a ovládnuť celý večer, a to aj so zostrihmi Všetko, čo mám rád.

Veľký obrat však nastal minulý rok, kedy koncoročná dvojička Joj vôbec po prvýkrát nezabrala.

Prepadol sa najvýraznejšie práve ďalší zostrih z hudobnej šou, ktorá pôvodné klasické epizódy recyklovala v priebehu piatich Silvestrov po sebe.

 


Vianoce na JOJ: Moderné Tri oriešky pre Popolušku aj veľký úlovok kultových komédií z Markízy!Čítajte →

Markíza s celovečerným špeciálom

Večer kompletne zložený zo zostrihov svojich programov priniesla minulý rok Markíza.

Tá sa poučila z tragických rokov 2017 až 2019, kedy pôvodnú zábavu nahrádzala reprízovými komédiami Babovřesky či Kameňák, ktoré jej prinášali tvrdé prepadáky na podielovej úrovni len okolo 10 – 12 % v komerčnej cieľovke. V roku 2020 zas do hlavného času zaradila iba reprízu bežného dielu Dobre vedieť, ktorý prepadol ešte viac s podielom len 9 %.

Zvyšnú časť večera roky na Markíze zvykla vypĺňať zostrihová Chart Show, ktorú sa vlani rozhodla televízia obsahovo rozšíriť o ďalšie programy a natiahnuť na celý večer.

Pre rok 2021 priniesla celovečerný zostrih z Chart Show, siedmej federálnej Superstar a zábavnej šou 2 na 1, ktorý zaobalila pod názov Exkluzívny Silvester.

Markíze tento ťah vyšiel a vyriešila ním svoje niekoľkoročné silvestrovské trápenie. Razom sa jej podarilo vyšvihnúť do pozície trhovej dvojky za Jednotku RTVS a uhrať priemerný trhový podiel okolo 17 %.

Rovnaký koncept silvestrovského večera môže Markíza zvoliť aj pre tento rok.

 


Silvester na Markíze: Štvorhodinová párty s Vinczeovou, odhalila kompletnú zostavu hostí!Čítajte →

Televízia podľa našich informácií opäť pripravuje celovečerný silvestrovský program, ktorý potiahne od 20:30 až za polnoc.

Dá sa očakávať, že zopakuje prakticky totožný formát, aký sa jej osvedčil vlani, siahnuť môže po zostrihoch z Let´s Dance, klasicky Chart Show či Tvoja tvár znie povedome, ktorej zostrihy na Silvestra ponúka bežne aj sesterská TV Nova.

 

Čítať viac...
Nahor