Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Vianoce na Markíze: V premiére česká Láska nebeská, Mrázik dostane najlukratívnejší čas v roku!

Mrázika odvysiela Markíza tento rok v najsledovanejšom čase celého roka, program zaplní viacerými filmami z ruskej produkcie.

Vianočné motívy už začínajú zapĺňať ulice miest, nákupné centrá aj výklady obchodov, a tak sa opäť v dostatočnom predstihu pred koncoročnými sviatkami rozbieha klasická vianočná horúčka.

Tento rok sa netradične skoro – už od najbližšieho týždňa, budeme môcť sviatočne naladiť aj v samotnom televíznom vysielaní, keď Doma skutočne potvrdzuje nasadenie vianočných romantických filmov do večerného vysielania už od pondelka 7. novembra. Ide o rekordný dátum mesiac a pol pred sviatkami.

Postupne už pritom začíname spoznávať aj prvé plány televízií na samotné obdobie Vianoc.

Tradične v ich predstavovaní začíname tou najsledovanejšou, pričom predstavujeme prvé plány, ktoré sa môžu do zverejnenia finálneho programu zmeniť.

Klasiky v prime-time

Markíza na sviatočný program plánuje nabehnúť až v poslednej možnej chvíli.

Kým v minulosti vo vianočný týždeň už zapĺňala večerný program filmami, tentoraz ako cez deň tak v prime-time chce na sviatočnú štruktúru nabehnúť až pred Štedrým dňom.

 


Vianoce na JOJ: Moderné Tri oriešky pre Popolušku aj veľký úlovok kultových komédií z Markízy!Čítajte →

V piatok 23. decembra sa do vysielania dostanú hneď prvé dve silné klasiky, keď podvečer odvysiela klasickú rozprávku Pyšná princezná a v hlavnom vysielacom čase kultovú komédiu S tebou ma baví svet.

S tebou ma baví svet je zároveň najsilnejším titulom, ktorý Markíza získala na minuloročnom žrebe českých klasík. Iné filmy zo žrebu tak už v prime-time tento rok odvysielať neplánuje.

Vďaka žrebu slovenských filmov sa však Markíza dostala po čase k populárnej klasike Nevera po slovensky.

Tentokrát ju plánuje odvysielať rovno v hlavnom vysielacom čase, a to vo štvrtok 29. decembra o 20:30. V minulosti túto klasiku nasadzovala spravidla do denného programu. Opačne k Nevere po slovensky pristupovali Jednotka RTVS a Joj, ktoré s ňou pravidelne minulé roky obsadzovali hlavný čas po ôsmej.

Z najznámejších klasík sa diváci na Markíze ešte dočkajú Princeznej so zlatou hviezdou, odvysielať by ju mala na 1. sviatok vianočný podvečer. V stredu 28. decembra podvečer zas plánuje uviesť ďalšiu populárnu klasiku S čerty nejsou žerty.

Ďalšie dve legendárne klasiky ponúkne v priebehu Štedrého večera.

Štedrý deň s Mrázikom

Markíza už oficiálne potvrdzuje, že ani tento rok nevynechá vo svojom vysielaní ruskú rozprávku Mrázik.

V prípade Mrázika zároveň ani neplánuje meniť jeho vysielanie oproti minulým rokom. Aj v čase vojenskej agresie na Ukrajine bude Mrázik hlavným titulom Markízy počas vianočných sviatkov.

 


Vianoce na RTVS: Štedrý večer s klasickou Popoluškou aj novým televíznym filmom!Čítajte →

Televízny líder totiž podľa našich informácií plánuje odvysielať Mrázika v najlukratívnejšom čase celého roka, a to priamo na Štedrý deň 24. decembra o 19:00.

Práve v tomto čase sa každoročne pri televíznych obrazovkách stretáva vôbec najviac televíznych divákov z celého roka a televízie doň pravidelne nasadzujú svoje najsilnejšie tituly.

Na Štedrý večer začala Markíza nasadzovať Mrázika od roku 2015. Urobila tak po tom, čo sa jeho sledovanosť začala postupom rokov prepadávať a skúsila ho zachrániť zaradením za Tri oriešky pre Popolušku. Tento krok jej vyšiel a následne od roku 2017 sa Mrázik dokonca stal priamou náhradou Troch orieškov v rokoch, kedy Markíze vo vysielaní chýbajú.

V sobotu 24. decembra televízny líder podľa prvých plánov naplno otvorí program Štedrého dňa dopoludnia filmom Fantastické zvery a ich výskyt, po obede bude nasledovať slovenská rozprávková klasika Neboj sa.

O 15. hodine plánuje Markíza odvysielať ďalší film z ruskej produkcie – minuloročnú sviatočnú premiéru Rozprávková cesta koníka Hrbáčika. O 17. hodine bude už klasicky vysielať najpopulárnejšiu slovenskú rozprávku Perinbaba.

Vo večernom vysielaní po Mrázikovi budú nasledovať legendárne Pelíšky. Aj v tomto prípade Markíza nemení úspešnú stratégiu z posledných rokov.

 


Exkluzívne: Markíza už teraz pripravuje nový ročník Farmy! Odštartovať môže v rekordnom časeČítajte →

Česko-slovenská Láska nebeská

Ďalšie dva vianočné sviatky chce Markíza v každý večer priniesť filmovú premiéru.

V nedeľu 25. decembra počíta doobeda s klasickými rozprávkami Pyšná princezná a O statečném kováři, poobede by mali nasledovať Čertoviny, repríza Mrázika a ďalšia nesmrteľná klasika Princezná so zlatou hviezdou.

Na 1. sviatok vianočný plánuje zároveň televízna jednotka svoju prvú sviatočnú premiéru.

Televíznu premiéru bude mať česká vianočná romantická komédia Želanie pre Ježiška (2021), ktorá bola do kín uvedená vlani v novembri.

Film Želanie pre Ježiška je často označovaný aj ako brnianska verzia kultovej romantickej komédie Láska nebeská z roku 2003.

Dôvodom je, že vychádza z predlohy poľského filmu Noc plná zázrakov (2011), ktorá sa inšpirovala viacerými známymi snímkami, medzi inými aj Láskou nebeskou. Vyznačuje sa tak súčasným vyrozprávaním rôznych príbehov viacerých postáv.

V česko-slovenskej verzii si zahrali Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Elizaveta Maximova, Anna Polívková, Petr Vaněk, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Hana Vagnerová, Veronika Marková, Arnošt Goldflam, Veronika Kubařová, Jiří Burian alebo Michal Isteník.

„Vo vianočnom filme Želanie pre Ježiška sa ukážkovo rozkmotrená rodina znova a znova snaží zmieriť. Nezodpovedný frajer, ktorého životnou náplňou je obšťastňovanie žien, zisťuje, že existuje aj otcovská a partnerská zodpovednosť. Spokojnému manželskému páru, ktorému zdanlivo nič nechýba, postaví osud do cesty dievčatko, čo ušlo z detského domova. Úspešný a sebavedomý manažér svoju spriaznenú dušu už našiel, ale predstaviť ju rodičom je preňho nočná mora. A dve osamelé osoby, ktoré už rezignovali na šťastie a hľadanie toho pravého, možno dostanú ešte jednu šancu,“ znie oficiálna anotácia.

Návrat úspešnej premiéry z JOJ

V pondelok 26. decembra bude Markíza denný program skladať väčšinou reprízami z predošlých dní. Dopoludnia program otvorí Rozprávková cesta koníka Hrbáčika, po obede bude nasledovať rozprávka Princezna ze mlejna a popoludní to budú už reprízy PerinbabyS tebou ma baví svet.

Ako sme už informovali, Markíza nebude v priebehu tohtoročného sviatočného vysielania otáľať s nasadzovaním ruskej filmovej produkcie.

Kým verejnoprávna RTVS aj Joj potvrdili, že s ruskými filmami vo svojom programe tieto Vianoce nepočítajú, Markíza na hlavnej stanici okrem Mrázika alebo koníka Hrbáčika odvysiela taktiež v piatok 23. decembra popoludní fantazijnú snímku Dračia nevesta. Do prime-time navyše mieri aj s ruskou premiérou.

Do vysielania má pripravenú dobrodružnú fantasy premiéru Posledný bohatier: Koreň zla (2020), ktorú chce odvysielať ako hlavný večerný film na 2. sviatok vianočný.

„V Belohorí panuje mier a pokoj. Zlo bolo porazené a Ivan sa raduje svojej zaslúženej sláve. Je obklopený svojou rodinou, priateľmi a i malými zázrakmi z moderného sveta, ktoré mu pomáhajú viesť pohodlný život. Keď sa ale starobylé zlo prebúdza a existencia magického sveta je v ohrození, Ivan sa opäť musí spojiť so svojimi starými priateľmi a vydať sa na dlhú a náročnú cestu až za koniec známeho sveta, aby našli spôsob, ako poraziť nepriateľov a navrátiť tak mier do Belohoria,“ znie anotácia na ČSFD.

Ide o pokračovanie snímky z roku 2017, ktorú na slovenských obrazovkách s úspechom uvádzala ešte konkurenčná Jojka.

Snímka Posledný bohatier mala na Slovensku premiéru v decembri 2019, Joj ju uviedla na 1. sviatok vianočný taktiež v hlavnom vysielacom čase. Posledný bohatier pred tromi rokmi v premiére zabral, keď dosiahol rating 11,5 % s podielom 22,6 % v komerčnej cieľovke a bol najsledovanejším programom večera.

Pre Markízu je tak jeho pokračovanie lákavým titulom.

Televízie majú od vypuknutia vojny na Ukrajine problém s nakúpenými licenciami na ruské filmy, ktoré musia na základe práv nasadiť do svojho vysielania. O to väčší problém je, ak ide o tematické filmy, vhodné na uvedenie v špecifickom období roka, akým sú vianočné sviatky.

 

Čítať viac...
Nahor