Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Vianoce na JOJ: Moderné Tri oriešky pre Popolušku aj veľký úlovok kultových komédií z Markízy!

Jojka začne na vianočný program nabiehať už od začiatku sviatočného týždňa. Do vysielania chystá aj dva špeciály svojich pôvodných programov.

Po prehľade sviatočných prvých plánov Markízy prinášame pohľad aj na jej konkurenciu.

Komerčná dvojka plánuje skorší nástup vianočnej štruktúry, než tomu je v prípade Markízy. Kým tá by mala do sviatočného režimu prepnúť až pred Štedrým dňom, Jojka tak chce urobiť rovno od začiatku vianočného týždňa.

Špeciál Bez servítky aj Inkognita

V jej vysielaní sa začne zvianočnievať už od pondelka 19. decembra, kedy popoludní vymení klasický program za romantické vianočné filmy. Súčasne od pondelka bude v jej vysielaní chýbať podvečerný súťažný kvíz Riskuj.

Na podvečer však avizuje Joj odvysielať špeciálnu vianočnú sériu Bez servítky, ktorá potrvá od pondelka 19. decembra do piatka 23. decembra. Začínať s ňou chce podľa prvých plánov už po 17:30.

V pondelok by mala zároveň priniesť aj vianočný špeciál zábavnej šou Inkognito, ktorá sa takto v závere roka vráti do hlavného vysielacieho času na 20:35.

Po postupnom prepade sledovanosti Jojka od začiatku tohto roka presunula Inkognito z prime-time do druhého večerného pásma.

 


Vianoce na Markíze: V premiére česká Láska nebeská, Mrázik dostane najlukratívnejší čas v roku!Čítajte →

Moderné Tri oriešky pre Popolušku

Ďalšie večery v týždni už vyplnia sviatočne ladené filmy.

V utorok 20. decembra by jej hlavným programom mala byť česká romantická komédia Ženská na vrchole, v stredu 21. decembra zas americká komédia Posledné Vianoce. Pred rokom tento film prakticky v rovnakom čase vysielala Markíza.

Jojka taktiež aj tento rok odvysiela Tri oriešky pre Popolušku, avšak tentoraz v ich novom modernom spracovaní.

Najobľúbenejšia vianočná rozprávka z roku 1973 v réžii Václava Vorlíčka nie je hitom iba na Slovensku, v Česku alebo Nemecku.

Mimoriadnej popularite sa teší aj v Nórsku, kde vlani vznikol remake pôvodnej verzie, ktorá je každý rok najsledovanejším programom sviatkov u nás.

„Severská pocta česko-slovenskej filmovej klasike prináša jej modernú veľkolepú verziu, nové kostýmy, scenérie nefalšovanej nórskej zimy, ale aj zdravú dávku kúziel. Diváci v Nórsku klasickú Popolušku milujú a práve miestni tvorcovia si preto trúfli ju po takmer päťdesiatich rokoch znovu prerozprávať,“ píše distribútor snímky Bonton Film.

 


Vianoce na RTVS: Štedrý večer s klasickou Popoluškou aj novým televíznym filmom!Čítajte →

Nórska moderná verzia Troch orieškov pre Popolušku (2021) oživí legendárny príbeh aj s mnohými známymi scénami z pôvodnej rozprávky.

Príbeh však zároveň posunie do modernej roviny a prinesie aj odvážne prvky, dnes už bežné pre svetovú produkciu. V konzervatívnych krajinách však môžu vyvolať rozruch.

Jojka podľa najnovších informácií plánuje nové spracovanie Troch orieškov pre Popolušku odvysielať vo štvrtok 22. decembra o 20:35. Vo svojich prvých plánoch ju mala avizovať na piatok.

Sám doma aj letné Slunce, seno

Chýbať ani tento rok na Joj nebude kultová komédia Sám doma.

Najpopulárnejší zahraničný vianočný film na Slovensku si udržuje svoju popularitu aj po vyše tridsiatich rokoch od svetovej premiéry, pričom v ostatnom období sa u nás teší ešte väčšej obľube. Pred dvomi rokmi vystrelil na svoj absolútny rekord za dlhé roky, napodobnil dokonca čísla ešte z roku 2007.

Prvý diel Sám doma by mala Joj tentokrát podľa našich informácií odvysielať v piatok 23. decembra o 20:35.

Častokrát ešte populárnejšie pokračovanie Sám doma 2: Stratený v New Yorku chce televízia aj tento rok odvysielať v najsledovanejší Štedrý večer. Pri vysielaní 24. decembra sa Sám doma 2 pravidelne mimoriadne darí, či už mu predchádzajú klasické Tri oriešky pre Popolušku alebo nie.

Zároveň sa opäť netradične počas Vianoc do vysielania dostane legendárna trilógia Slunce, seno.

Kým dlhé roky ju televízie očakávane vysielali najčastejšie počas letných prázdnin, pre zmenu sa rozhodla minulý rok Markíza, ktorá tri časti odvysielala v prime-time postupne v pondelky 20. a 27. decembra 2021 a posledný diel v pondelok 3. januára 2022. Podobný krok urobila aj Prima, ktorá Slunce, seno nasadila okolo Silvestra.

Letná komédia sa na Vianoce objaví aj tento rok.

Práva na jej vysielanie vlastní tentokrát Jojka, ktorá s ňou podľa prvých plánov počíta v druhom večernom pásme. Slunce, seno, jahody by mala odvysielať v stredu 21. decembra po filme Posledné Vianoce, Slunce, seno a pár facek chce dokonca uviesť na Štedrý večer po Sám doma 2. Tretiu časť Slunce, seno, erotika avizuje na stredu 28. decembra.

Markíze po dlhých rokoch prebrala kultové komédie

Na Jojku sa zároveň od konca tohto roka presúvajú kultové česko-slovenské komédie, ktoré dlhé roky vysielala na svojej obrazovke Markíza.

Tá už o veľkú časť klasík prišla zavedením žrebu českých filmov v roku 2016 patriace pod český Národní filmovy archiv a Státní fond kinematografie. Až dovtedy si Markíza pod sebou držala prakticky úplne všetky najsledovanejšie vianočné klasiky ako Tri oriešky, S tebou ma baví svet alebo Byl jednou jeden král. Platilo to aj o slovenských klasikách, kde však Slovenský filmový ústav už taktiež pristúpil k žrebu filmov.

Ďalšie legendárne a divácky atraktívne filmy Markíza dlhoročne nakupovala od Českej televízie.

Sú nimi napríklad kultové komédie Jak vytrhnout velrybě stoličku alebo Jak dostat tatínka do polepšovny, ktoré Markíza pravidelne od roku 2009 vysielala každoročne medzi Vianocami a Silvestrom.

Od tohto roku o tieto filmy Markíza prišla.

Po novom sa k týmto česko-slovenským komédiám dostala práve Joj, ktorá práva na ich vysielanie vlastní už od koncoročných sviatkov. Paradoxne sa už tento rok vo vysielaní objavili, keď ich Markíza naposledy odvysielala v netradičnom období pred letom v hlavnom vysielacom čase.

Na Jojke sa historicky prvýkrát objaví v tomto roku zatiaľ len komédia Jak vytrhnout velrybě stoličku, ktorú chce odvysielať v stredu 28. decembra o 20:35. Nasledovať po nej bude spomínaná komédia Slunce, seno, erotika. Jak dostat tatínka do polepšovny v decembrových plánoch neavizuje.

Vianočný program

Na Štedrý deň 24. decembra bude Joj cieliť najčastejšie na detského diváka.

Sobotný program podľa najnovších plánov otvorí animákom Madagaskar, na ktorý nadviaže slovenská klasická rozprávka Plavčík a Vratko spoločne s reprízou Slunce, seno, jahody. Nasledovať má Sám doma a animovaná rozprávka Doba ľadová: Mamutí tresk.

Podvečer proti Perinbabe Jojka nasadzuje rozprávkovú fantazijnú komédiu Kúzelná opatrovateľka, po ktorej má ponúknuť minuloročný animovaný hit Grinch. Vlani vo svojej premiére deň pred Štedrým dňom zabodoval ratingom 10,2 % a podielom 24,5 % v komerčnej cieľovke.

Večerný program bude, ako sme už spomínali, tvoriť Sám doma 2: Stratený v New Yorku a česká komédia Slunce, seno a pár facek.

V nedeľu 25. decembra televízia podľa predbežných plánov ponúkne dva nórske sviatočný filmy – premiéru rodinnej snímky Nezabudnuteľné Vianoce (2016), ktorá je známa aj pod festivalovým názvom Nezabudnuteľné Vianoce stolára Andersena, a rozprávku Cesta za vianočnou hviezdou.

Z klasík by sa mali objaviť rozprávky Šialene smutná princezná a Cisárov pekár – Pekárov cisár, avizuje tiež rodinnú komédiu Ocko je doma 2 a reprízu Ženskej na vrchole.

Prvá vlastná rozprávka aj romantická premiéra

Rovnako ako Markíza chystá Joj v oba sviatky vianočné do prime-time sviatočnú filmovú premiéru.

V nedeľu na 1. sviatok vianočný by sa mala večer dočkať uvedenia prvá vlastná vianočná rozprávka v histórii Joj Krakonošove tajomstvo, ktorú nakrútila spoločne s Českou televíziou.

„Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou, a mladším bratom Adamom. V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček, ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš a aké je jeho najväčšie tajomstvo?“ znie dej rozprávky.

Hlavnými tvárami vianočnej novinky sú českí herci David Švehlík, Leona Skleničková, Jan Nedbal, Jakub Prachař alebo Ondřej Sokol. Medzi slovenskými hercami si v rozprávke zahrali Martin Huba, Diana Mórová a Dominika Morávková.

Krakonošove tajomstvo

V pondelok 26. decembra plánuje Joj odvysielať ďalšiu nórsku premiéru rodinného filmu Zabudnuté Vianoce (2019) ako aj klasiky Princ a Večernica, Slnko, seno a pár faciek alebo Traja veteráni. Zo Štedrého dňa zopakuje Dobu ľadovú: Mamutí tresk a komédiu Sám doma 2: Stratený v New Yorku.

Na večer v 2. sviatok vianočný Joj podľa predbežných plánov ráta s premiérou romantickej komédie Last Christmas (2019).

Vo filme zahviezdila Emilia Clark, ktorá je slovenským divákom najlepšie známa ako hlavná hrdinka filmu Predtým, ako som ťa spoznala. Jej filmovým partnerom je tentokrát Henry Golding.

„Keby hľadala Bridget Jonesová väčšiu smoliarku než je ona sama, s Kate by trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Oblieka si škriatkovský kostým, cinká rolničkou a v hlave sa jej stále točí vianočný hit Georga Michaela Last Christmas. A hoci pred rokom pri komplikovanej operácií balansovala na hrane života a smrti, druhú šancu vôbec nevyužíva tak, ako by sa očakávalo. Okázalo na všetko kašle a vyberá si v živote vždy tú najjednoduchšiu cestu. Všetko sa ale zmení, keď spozná záhadného mladíka, ktorý sa jej stále častejšie pletie nielen do cesty, ale aj do života. A hoci Kate neplánuje nič meniť, pod vplyvom tohto chlapca a magických svetiel vianočného Londýna, sa aj jej predčasne zatvrdené srdce začne pomaličky roztápať,“ znie anotácia.

 

Čítať viac...
Nahor