Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Koronavírus

Pandémia ochromila televízie: Joj ruší výrobu vianočných špeciálov, ohrozené finále veľkých šou!

Pandémia opäť zasiahla do prípravy televíznych programov.

Situácia z druhej vlny pandémie koronavírusu sa opakuje.

Do výroby televíznych relácií a seriálov opäť zasiahla koronakríza, ktorá ochromuje naplánované nakrúcania, a v silnejúcej tretej vlne zastavila už aj viaceré televízne plány.

Tradične náročnú situáciu zažívajú výrobné tímy seriálových projektov, na ktorých sa stretáva početná skupina členov štábu spolu s viacerými hercami.

Práve v tomto prostredí prepukli problémy naplno aj v predchádzajúcej vlne, keď kvôli koronavírusu stopku v nakrúcaní zažili vôbec ako prví Oteckovia, následne Nový život, ale aj vtedy pripravovaná novinka Nemocnica.

Inak na tom nie sú seriálové produkcie ani v týchto týždňoch.

Televízie v ostatných dňoch rušia viaceré plánované nakrúcania, na ktorých televízie pravidelne testujú hercov aj členov štábu a zachytávajú pozitívne prípady. V prípade pozitívneho testu musia nielen pozitívne testovaní, ale aj ich kontakty z výroby, podstúpiť karanténu.

Joj mala zároveň v uplynulých dňoch zastaviť plánovanú výrobu vianočných špeciálov svojich večerných programov.

Ako sme informovali, okrem vianočného Inkognita mala tento rok do vianočného týždňa pripravovať aj sviatočný špeciál relácie Všetko, čo mám rád a rovnako rodinnej šou V siedmom nebi, ktorá sa mala podľa prvých plánov objaviť vo vysielaní netradične v nedeľu 26. decembra.

Aj výrobu týchto programov ochromila pandémia, Joj len prednedávnom informovala o komplikáciách s nakrúcaním Siedmeho neba a nových príbehov. Televízia mala aktuálne nakrúcať štúdiovú časť programu.

Viaceré rodiny avizujú – covid. Fakt neviem, či sa podarí nejako „prehodiť” príbehy. Máme ešte nakrúcať ďalšie príbehy – z viacerých rodín, ktoré riešime – avízo – covid. Reálne začínam mať obavu, či sa z tohto bude dať nejako „vysomáriť”. Držte palce, tečie nám do topánok…“ napísal moderátor Vilo Rozboril na sociálnej sieti.

Stopku mala dostať aj príprava relácie Všetko, čo mám rád, ktorá sa okrem Vianoc mala objaviť aj klasicky na Silvestra.

Joj už zverejnila vianočné plány, v ktorých premiérový špeciál relácie chýba, vlani v podobne kritickej pandemickej situácii na Silvestra odvysielala len koncoročný zostrih zo starých vydaní relácie.

Najvýhodnejšiu situáciu má v súčasnosti v tomto smere RTVS.

Tá väčšinu svojich programov pre koniec roka už nakrútila, ešte v júni vyrobila silvestrovské vydanie Milujem Slovensko, rovnako tak silvestrovský špeciál šou Pečie celé Slovensko.

Výnimkou je talkshow Neskoro večer, ktorá bude aj tento rok súčasťou jej silvestrovského večera. Jej nakrúcanie naplánovala až na začiatok decembra.

Markíza už, naopak, stihla pripraviť vysielanie premiérovej Chart Show na stredu 1. decembra, rovnako tak nakrútila premiérové vstupy do silvestrovského vydania relácie, ktoré však bude aj tento rok primárne zostrihom zo starých vydaní. Doplnené bude o vstupy Adely Vinczeovej, Dana Dangla a Juraja Čurného.

Uprostred najhoršej situácie na televízie čaká vyvrcholenie troch hlavných programov sezóny, ktorých finále sa každoročne vysiela naživo.

Počas decembra do finále dôjdu v priamom prenose dve ťažiskové šou – Superstar a Česko Slovensko má talent, rovnako tak aj reality šou Farma.

Superstar si už vlani vyskúšala priebeh finálových prenosov bez divákov, prvý priamy prenos štartuje už túto nedeľu 28. novembra. Samotné finále je naplánované na 19. decembra.

Televízie v súvislosti s finálovou časťou šou avizovali aj návrat k živému publiku, ktoré minulý rok na živých prenosoch chýbalo historicky prvýkrát.

Kritická pandemická situácia však eskaluje práve v týchto týždňoch, pričom podľa prvých informácií sa môžu historicky bez divákov uskutočniť aj ďalšie prenosy.

Joj svoju hlavnú šou sezóny Česko Slovensko má talent plánuje uzavrieť živým finále v sobotu 11. decembra, rovnako v tento večer spozná víťaza v priamom prenose aj Farma.

RTVS svoju hlavnú šou Pečie celé Slovensko nakrútila kompletne s finále aj naplánovanými špeciálmi na jar. Počíta s odvysielaním ako celebritného tak vianočného dielu, mimo klasickej súťažnej série.

Zároveň RTVS v súčasnosti pokračuje vo výrobe naplánovaných programov, pre budúci rok aktuálne nakrúca nové vydania Milujem Slovensko, s ktorých výrobou aj tento týždeň pokračuje spoločne s komparzom, nakrúcanie je naplánované do prvej polovice decembra. RTVS tiež v ďalších mesiacoch počíta s výrobou novej série Čo ja viem.

Súčasne už ukončila nakrúcanie jej nateraz jedinej ohlásenej budúcoročnej seriálovej novinky Priznanie, pri ktorej už pracuje na postprodukcii. Stihne s ňou tak prísť na obrazovky v plánovanom termíne od januára.

Čítať viac...
Nahor