Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

Pokračovanie seriálového hitu Hniezdo potvrdzuje termín štartu! RTVS ukončila výrobu

Napriek pôvodným plánom RTVS oživila seriálový fenomén Hniezdo, pripravovaný nový seriál na vlaňajší hit nadviaže voľným pokračovaním.

Na začiatku minulého roka Jednotka odvysielala svoj vôbec najúspešnejší pôvodný seriál v jej novodobej histórii.

Dramatický seriál Hniezdo už pri štarte prilákal 470-tisíc divákov, až postupne rástol stabilne nad pol miliónové publikum a vo finále vystrelil až na rekordných 643-tisíc divákov. Na základe mimoriadnej popularity nového seriálu sa jeho diváci vo veľkom začali dožadovať pokračovania, pričom nádeje už v čase vysielania uťal samotný spoluautor námetu a režisér seriálu, Braňo Mišík.

Všetko sa zmenilo v lete tohto roka, kedy RTVS oficiálne potvrdila, že tvorcovia pôvodný postoj prehodnotili a Hniezdo dostane voľné pokračovanie pod novým seriálovým názvom. 

Novinka, ktorá nesie názov Priznanie, sa začala nakrúcať 18. júla, pričom televízia aktuálne jej výrobu dokončila.

„Seriál Priznanie, ktorý vzniká pod režisérskou taktovkou Braňa Mišíka, sa nakrúcal 57 dní. Na nakrúcaní sa podieľal 40-členný štáb a väčšina scén sa odohrávala v okolí Bratislavy a Trenčína,“ uviedla televízia.

„Napriek dlhému obdobiu nakrúcania sme nemuseli ani raz prerušiť výrobu kvôli ľudskému faktoru. Režisér mal jasnú predstavu o realizácii a na výrobe pracovali špičkoví profesionáli vo svojom odbore,“ doplnila producentka RTVS Zuzana Balkóová.

RTVS so štartom voľného pokračovania Hniezda počíta od januára 2022. Očakáva sa, že aj so seriálom Priznanie bude televízia počítať v nedeľnom prime-time.

 


Vzniká pokračovanie hitu Hniezdo: Pozrite si prvé zábery, detaily deja aj nové postavy! (foto)Čítajte →

Diváci by sa tak nových príbehov mali dočkať v rovnakom období aj nasadení, ako sa vlani uviedlo na obrazovke samotné Hniezdo.

„Nakrúcanie bolo dosť náročné, ale musím pochváliť celý tím a hercov, že sme to nakoniec stihli všetko nakrútiť. Momentálne začíname fázu postprodukcie, takže verím, že v januári bude seriál pripravený pre divákov,“ povedal režisér seriálu, Braňo Mišík.

Nový seriál RTVS Priznanie vzniká z idey dramaturgičky Dany Gargulákovej a jeho námet i storyline spracovali Zuzana Líšková, Naďa Jurkemik a Braňo Mišík. Šéfdramaturgičkou projektu je Jana Kákošová a producentkou Zuzana Balkóová. Celý seriál je pôvodný a od námetu až po vysielaciu kópiu vzniká pod strechou RTVS.

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor