Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

RTVS s televíznym rekordom: Koncoročné špeciály hlavných šou má už nakrútené!

Kríza sa postarala aj o krízový režim v prípade televíznych výrob.

Začiatkom mesiaca sme vás informovali o asi najintenzívnejšom rozbehnutí televíznych výrob v tomto období, ktoré naštartovalo uvoľnenie pandemickej situácie na Slovensku.

Aj keď prípravy na ďalšiu televíznu sezónu tradične vrcholia práve v letných mesiacoch, televízie sa v ostatných týždňoch pustili do nakrúcania prakticky všetkého, čo budú na jeseň potrebovať. Po skúsenosti najmä z minuloročnej jari sa pritom snažia zabezpečiť už teraz dostatok epizód a vydaní programov ešte pred prípadným zhoršením situácie s koronavírusom, k čomu môže dôjsť v ďalších mesiacoch.

Naplno aktuálne prebieha výroba Pána profesora, Superstar, Česko Slovensko má talent, Milujem Slovensko, Sestričiek  noviniek Kriminálka Kraj či Zlatá rybka, ale i Milujem Slovensko, ktoré sa vo svojej histórii postaralo o rekord.

Ako sme už informovali, RTVS, podobne ako ostatné televízie, práve pre obavy z ďalšieho priebehu pandémie rozbehla výrobu novej série svojej piatkovej jesennej zábavy rekordne skoro už od júna, kým v minulosti s ňou začínala v priebehu leta, dokonca aj od konca augusta.

Zároveň RTVS s Milujem Slovensko stihla trhnúť aj ďalší rekord, keď expresne už tento mesiac nakrútila aj koncoročný silvestrovský špeciál šou.

„Je to naozaj rekord. Už sme silvestrovali v októbri a vtedy sa nám zdalo, že je to naozaj so slušným predstihom,“ povedal pre Eurotelevíziu moderátor Milujem Slovensko, Martin Nikodým.

Hlavnú silvestrovskú šou pre tento rok tak RTVS nakrútila už polroka pred jej vysielaním.

Rovnako by sa pritom na Silvestra mala vo vysielaní objaviť aj hlavná šou RTVS pre túto jeseň, novinka Pečie celé Slovensko.

Televízia nakrúcanie veľkej novinky  uzavrela práve na začiatku tohto mesiaca, počas ktorého nakrútila ako desať klasických dielov, tak dva špeciály – celebritný a aj vianočný, ktorý tak už má pre sviatočné obdobie pripravený. Tieto špeciály RTVS avizovala aj vopred.

Podľa našich informácií však televízia počas výroby pripravila aj extra materiál pre silvestrovský večer, ktorého súčasťou sa tak okrem Milujem Slovensko stane aj Pečie celé Slovensko. V akom rozsahu, nie je známe.

Minulý rok pritom RTVS odvysielala rekordne naplnený silvestrovský program, do ktorého natlačila až päť špeciálov svojich programov. Zároveň aj rekordná investícia sa jej však nevyplatila.

Čítať viac...
Nahor