Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Nova

Aktuality

Markíze sa rúca prime-time: Okamžite ruší programové zmeny, Survivor v novom čase končí!

Televízny líder v priebehu jedného mesiaca po tretí raz výrazne mení svoj hlavný večerný program. Len dva týždne po predstavení novej štruktúry s ňou končí.

Snaha o záchranu Survivora Markíze po pár častiach stroskotala.

Najväčšia jarná novinka Markízy a Novy mala byť ťahákom v hlavnom vysielacom čase o 20:30, kde však na Slovensku vydržala iba úvodné dva týždne. Markíza následne pripravila nový plán na záchranu dobrodružnej šou rozstrihaním originálnych častí na viac kratších dielov a nasadením Survivora na spôsob Farmy ako dennú reality šou do druhého večerného pásma.

Súčasťou tejto stratégie bolo prekopanie večerného programu.

Markíza musela z pondelkov po Druhej šanci stiahnuť naplánované filmy, v utorky zas na 20:30 vytiahla reality šou Utajený šéf. V stredy po seriáli Šťastní vs. Šťastní z týždňa na týždeň skončili premiéroví Susedia, v piatok náhle na 20:30 vytiahla zo zálohy novú sériu Hornej Dolnej, pričom Survivora v každý z týchto dní nasadila za hlavný program po 21:30.

Už po dvoch týždňoch je opäť všetko inak.

 


Zostava celebrít sa rozpadá: Zo Survivora odstupujú hlavné tváre, tvorcovia lákajú novú hviezdu!Čítajte →

Tretíkrát mení večerný program

Televíznemu lídrovi sa na úvod roka 2022 rozpadáva večerný program, keď v priebehu jedného mesiaca predstavuje už jeho tretiu verziu.

Hlavným dôvodom zmien je opäť reality šou Survivor, ktorá ani v novom nasadení štyrikrát do týždňa nezabrala a zaznamenala i tento týždeň nové prepadáky, okrem iného aj s najhorším ratingom od štartu šou.

Survivor sa po novom porúča taktiež z druhého večerného pásma a Markíza ho odsúva do noci.

Televízna jednotka pritom ruší aj najnovšie programové zmeny, keď v pondelky po dvoch týždňoch vracia do programu po Druhej šanci filmy a v utorky zas po dvoch odvysielaných častiach sťahuje z vysielania Utajeného šéfa.

Tomu sa tento utorok vôbec nedarilo a prepadol s ratingom pod piatimi percentami.

 


Záchrana Survivora nevychádza, Markíza dosiaľ najhlbšie! Cez víkend vo vysielaní skončilČítajte →

Po novom bude Markíza zachraňovať utorňajší prime-time filmami, plánuje nasadzovať české filmy. Najbližší utorok odvysiela romantickú komédiu Po čem muži touží.

Filmy v utorky pobežia celý február do štartu novej série Svadba na prvý pohľad, ktorá s treťou sériou opäť zmení vysielací deň. Viac v tomto článku.

 


Jar 2022 na Markíze: Po prepadákoch vyrazí do útoku, od marca vytiahne najväčšie zbrane!Čítajte →

V stredy zas po seriáli Šťastní vs. Šťastní ponúkne Markíza v priebehu mesiaca už tretí program.

Po prepadáku Susedov a Survivora vytiahne najnovšie premiérové diely Dobre vedieť, s ktorými mala pôvodne počítať až od marca.

V piatky nateraz ostáva zaradená Horná Dolná, ktorá už zažila pri svojej tohtoročnej premiére v nový piatkový večer prepadák. Markíza ju môže od budúceho týždňa zaraďovať v dvoch častiach za sebou.

Televízia totiž chce odsúvať Survivora do nočných hodín.

Podľa najnovších plánov s reality šou zatiaľ počíta v utorky po 22:40, v stredy o 22:30 a v piatky po Hornej Dolnej. Nebude prekvapením, ak v prípade snahy o udržanie štyroch častí do týždňa nasadí Survivora aj vo štvrtky po Chart Show.

Rovnaký osud ako pred rokmi

Survivor doslova kopíruje svoj osud zo slovenskej verzie vysielanej v roku 2016.

Aj vtedajší Ostrov, uvádzaný ako jeden z najväčších projektov v histórii Markízy, nenaplnil už od prvej časti očakávania, pričom hneď po odvysielaní tretej časti rozhodla televízia o jeho konci v hlavnom vysielacom čase o 20:30.

Prvý diel v komerčnej cieľovke skončil začiatkom septembra 2016 na ratingu 6,6 % pri podiele 19,1 %, čo pre Markízu znamenalo v tom čase tvrdý neúspech. Následne s druhou časťou šou klesla na rating 5,2 % a podielom 15,5 %, vysielala sa však proti Česko Slovensko má talent, ktoré prevalcovalo večer na dvojnásobnom výkone. Tretia časť vo štvrtok stúpla na rating 6,4 % s podielom 18,6 %.

Už po týchto číslach Markíza pred piatimi rokmi rozhodla o konci Ostrova v prime-time, z ktorého sa porúčal po troch častiach.Najprv ho odsúvala do druhého pásma na 21:40, už v prvom mesiaci vysielania mu však po viacerých zmenách zosúvala vysielací čas hlbšie do noci.

Úplne rovnaký príbeh zažil aj tento rok.

Televízia po troch neúspešných častiach, ktoré sa prepadávali na historické dno, rozhodla o jeho konci o 20:30 a posune za hlavný večerný program, o dva týždne na to končí aj v čase po 21:30. Do mesiaca sa tak dostáva hlbšie do noci.

 

Čítať viac...
Nahor