Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza spúšťa tvrdý krízový režim: Z prime-time stiahne aj Pána profesora a filmové premiéry!

V utorok sme vás exkluzívne informovali o dianí vnútri televízií a ekonomických dopadoch pandémie koronavírusu, ktoré ich natvrdo zasahujú, Markíza a Joj ich svojimi opatreniami potvrdzujú.

Snaha o čo najväčšie potlačenie šírenia koronavírusu spôsobuje hromadné zastavenie života v krajine, ktoré najtvrdšie dopadá na podnikateľov, živnostníkov a firmy. Mnohí sa budú potácať na hrane bankrotu, tí väčší musia zavádzať prísne opatrenia a šetrenia, aby krízu čo najviac zmiernili.

V týchto podmienkach postihla kríza aj televízie. Pri súčasnom dianí, prirodzene, záujem o televíznu reklamu rapídne spadol a to natoľko, že pre prežitie televízie pristupujú k radikálnym opatreniam a škrtom premiérových večerných programov.

Markíza, ktorá už v predošlých dňoch vyškrtla z programu viaceré svoje premiérové projekty ako Susedia, Červené pásky, Kameňák alebo Dvaja na jedného, dnes rozhodla o absolútnom hromadnom zastavení prakticky všetkých večerných premiérových programov.

S okamžitou platnosťou sťahuje aj seriál Pán profesor, z ktorého zatiaľ odvysielala tri epizódy, a len pred pár dňami ho v pondelky vysunula na 20:30, rovnako sa okamžite rozhodla šetriť peniaze aj pri filmoch a sťahuje z vysielania piatkové filmové premiéry. Iba prednedávnom k nim pritom nasadila veľkú televíznu kampaň. Zmeny sa tak z celého prime-time Markízy zatiaľ nedotknú len nedeľnej Superstar a štvrtkovej Hornej Dolnej, tam však Markíza má možnosť okamžite nasadzovať reprízy.

K vážnym zásahom do programu musela pristúpiť aj Joj, okrem zoštíhlenia nasadzovania Nového života len na stredy rozhodla o zastavení štartu plánovanej veľkej šou Zlatá maska, ktorú od tohto piatka mala vysielať s Primou. Pokračovať nateraz ale bude s premiérovým seriálom Jenny a taktiež pondelňajším Inkognitom či utorňajšími premiérami šou Rozum v hrsti.

 

Čítať viac...
Nahor