Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Farkašová sa do Let´s Dance vrátila na rozlúčkový večer! Po sérii vypadnutí rastie vlna kritiky

Po vypadnutí Heleny Krajčiovej sa na tanečnú šou vzniesla kritika, odchod ďalšej z výrazných súťažiacich prilial olej do ohňa.

V tanečnej šou Let´s Dance skončil prvý špeciálny pár ôsmej série.

Markíza pre tento rok do súťaže obsadila rovno dve mimoriadne dvojice – po vôbec prvom manželskom tanečnom páre, ktorý vytvorili Marián a Ivana Gáboríkovci, sa na tanečný parket historicky po prvý raz postavil tanečný pár so zdravotným znevýhodnením.

Vytvoril ho jeden z najlepších profesionálnych tanečníkov minulej siedmej série Marek Klič spolu s najlepšou paralympioničkou v histórii Slovenska Henrietou Farkašovou.

Slabozraká bývalá športovkyňa, ktorá na konci minulého roka ukončila kariéru, vniesla do šou novú emóciu.

Dvojica prechádzala špecifickým procesom prípravy, v ktorom sa Farkašová musela spoľahnúť na svojho partnera. „Premyslím si figúru, ktorú jej chcem znázorniť, vezmem jej dlaň na seba a tie časti tela, ktoré chcem zvýrazniť, aby cítila. Postavené to musí byť na dôvere. Dôležité je vedenie, postavíme sa do blízkeho kontaktu a potom mi už len musí veriť a ísť podľa mňa,“ povedal po prvom spoločnom tanci Marek Klič, ktorý si taktiež vyslúžil od verejnosti a poroty v priebehu šou slová obdivu.

Vôbec prvé vystúpenie tejto dvojice v úvodnom priamom prenose prinieslo dosiaľ najemotívnejšie momenty ôsmej série Let´s Dance.

Po viedenskom valčíku Henriety Farkašovej s Marekom Kličom ostali v slzách porotcovia Tatiana Drexler a Ján Koleník, ktorý nakoniec neudržal emócie. „Vyzniem ako plačko, ale sú to emócie. Vy svojim tancovaním vystihujete podstatu – kontaktujete sa všetkými zmyslami a to je na tom krásne,“ povedal vlaňajší víťaz Let´s Dance.

„Neviem či som niekedy zažila dať zodpovednosť za svoj výkon do rúk svojho partnera v takej miere ako to robíte vy. A je to prekrásne,“ doplnila Koleníka dojatá Drexler.

Vypadli víťazi prvého kola

Henrieta Farkašová prvé kolo Let´s Dance rovno vyhrala.

O prvé miesto sa delila s hercami Helenou Krajčiovou a Richardom Autnerom, keď rovno tri páry získali od poroty zhodne po 28 bodov. So stratou jediného bodu ich nasledoval Milan „Junior“ Zimnýkoval.

Z favoritov po prvom kole dnes v šou ostal už iba Autner.

V Let´s Dance postupne v uplynulých troch týždňoch skončili traja výrazní súťažiaci – Zimnýkoval, Krajčiová a najnovšie aj Henrieta Farkašová, ktorí sa radili do lepšej skupiny tanečníkov.

Najmä po vyradení Heleny Krajčiovej pred dvomi týždňami sa okolo šou vzniesla vlna kritiky.

Diváci začali pochybovať, či z Let´s Dance skutočne vypadávajú tí, ktorí na konci každého kola obsadili poslednú priečku, alebo sa televízia nesnaží v šou udržiavať mediálne atraktívne, no tanečne najslabšie mená.

Moderátor Viktor Vincze počas ostatného priameho prenosu zareagoval na komentáre nahnevaných divákov a zdôraznil, že podstatné je nielen bodovanie poroty, ale aj SMS hlasovanie, ktoré dokáže poradie párov vo výslednej tabuľke obrátiť naruby. V rebríčku má totižto rovnakú váhu poradie po udelení bodov poroty ako po SMS hlasovaní.

Poslední v bodovaní dosiaľ nevypadli

Doposiaľ ani v jednom kole nevypadol pár, ktorý od poroty dostal najmenej bodov.

Posledné miesta najčastejšie okupujú dvaja celebritní tanečníci – bývalý hokejista Boris Valábik a najväčšia zahraničná hviezda v histórii Let´s Dance Mario Cimarro. Najmä jeho účasť po pôvodnom nadšení vyvoláva už neraz opačné reakcie.

Nie je žiadnou novinkou, že v šou ako Let´s Dance sa ďalej prebojovávajú aj najslabší tanečníci na úkor tých lepších.

Deje sa to nielen v slovenskej verzii, kedy to aj vlani až do semifinále dotiahol zápasník Attila Végh, ale tiež v českom StarDance či iných zahraničných adaptáciách.

Najmä účasť zahraničného herca Maria Cimarra však u časti divákov vyvoláva pochybnosti, či nie je v šou držaný umelo, nakoľko nedokázal naplniť pôvodné očakávania.

Pre jeho kubánsky pôvod aj účinkovanie v latinskoamerických telenovelách sa od neho očakávali dobre výkony a temperament, Cimarro však prekvapil slabým tanečným výkonom bez vášne či pohybov, ktoré by najmä v latinskoamerických tancoch vystihovali jeho pôvod.

Odlišné očakávania od jeho schopností mohla mať aj samotná televízia, ktorá k nemu postavila rovno víťazku minuloročného Let´s Dance Vandu Poláková. Tá po dvoch týždňoch zo šou odstúpila.

 


Radikálny koniec Polákovej nemusel byť náhodný: Takýto odchod z Let´s Dance nemá obdobu!Čítajte →

Koniec po chorobe

Po Helene Krajčiovej je vypadnutie Henriety Farkašovej ďalším prekvapením.

Nejasno o jej ďalšom pokračovaní v šou bolo už v priebehu uplynulých dvoch týždňov, kedy bývalá športovkyňa ohlásila nakazenie sa koronavírusom. Jeden týždeň tak vynechala.

Už pred nakazením však Farkašová priznala náročnosť tréningov aj záťaž na jej organizmus, pre ktorý si v pondelky dávala od tréningového procesu voľno a celý deň venovala regenerácii.

Henrieta Farkašová sa po chorobe na parket vrátila, no nakoniec šlo o jej rozlúčkový večer.

V bodovaní poroty obsadila v piatom súťažnom kole celkovo 6. miesto, za sebou opäť zanechala Maria Cimarra a Borisa Valábika.

Víťazom piateho kola sa stali Gabriela Marcinková a Matyáš Adamec, ktorí zinkasovali za jeden tanec dosiaľ najvyšší počet bodov v tejto sérii – 39.

 

Čítať viac...
Nahor