Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Radikálny koniec Polákovej nemusel byť náhodný: Takýto odchod z Let´s Dance nemá obdobu!

Minuloročná víťazka Let´s Dance prekvapila okamžitým odchodom zo súťaže, u susedov nákaza koronavírusom z hry súťažiacich automaticky nevyradila. Markíza smerom k budúcnosti Polákovej v šou upravuje rétoriku.

Pred vyše dvomi týždňami sa v Let´s Dance naštartovala séria výpadkov medzi súťažiacimi.

Predčasnému koncu Márie Čírovej či aktuálnemu pauzovaniu Henriety Farkašovej predchádzalo nečakané oznámenie tanečníčky Vandy Polákovej, ktorá sa rozhodla svoje pôsobenie v ôsmej sérii okamžite ukončiť.

Bola pritom jednou z najväčších hviezd medzi profesionálmi, keď vlani šou ovládla a tento rok vytvorila pár s najväčšou hviezdou medzi celebritami, kubánskym hercom Mariom Cimarrom.

Prekvapivý odchod

Poláková ako dôvod uviedla nakazenie sa koronavírusom.

„S poľutovaním musím oznámiť, že som sa nakazila koronavírusom a v záujme ochrany ostatných kolegov, spolusúťažiacich a hladkého priebehu šou, sa, bohužiaľ, nebudem môcť zúčastniť na ďalších kolách,“ uviedla.

Divákov už vtedy zarazilo, že Vanda Poláková oznámila rovno definitívne ukončenie svojej účasti v šou.

Kým zranená celebritná súťažiaca, speváčka Mária Čírová, aj po natrhnutí medzirebrového svalu verila v návrat do poslednej chvíle a vyčkávala takmer dva týždne s finálnym verdiktom, Poláková koniec oznámila zároveň so správou o nakazení sa covidom.

Pre nákazu okamžite nekončia

Koronavírus pritom účastníkov televíznych šou iba zriedka vyraďuje z účasti na nakrúcaní natrvalo.

Na jar 2021 sa koronavírusom nakazila speváčka Barbora Piešová, ktorá bola súťažiacou 6. série Tvoja tvár znie povedome. Vynechala iba úvodné kolo, druhého nakrúcania sa už zúčastnila. Aj Tvoju tvár Markíza vyrába na týždennej báze.

Sériu komplikácií na jeseň 2021 práve s ochorením covid-19 zažili tvorcovia českej verzie celebritnej tanečnej šou.

Na Českej televízii sa pred necelými dvomi rokmi odohrala už 11. séria StarDance, ktorá zažila priam pekelnú sezónu. Nákaza sa tam nevyhla mnohým účastníkom – od súťažiacich, cez porotu po moderátorov.

Naraz odstavil troch tanečníkov, ani jeden neodstúpil

V českej verzii tanečnej šou pritom zažili rovnakú situáciu spojenú s covidom ako v súčasnosti Markíza. A to rovno s tromi profesionálmi naraz.

Úplne rovnako pred tretím priamym prenosom, pred ktorým sa nakazila covidom Vanda Poláková, vyšli v roku 2021 u susedov pozitívne testy na koronavírus hneď trom profesionálnym tanečníkom. 3. kola sa tak nemohli zúčastniť.

Ani v jednom prípade však zo súťaže neodstúpili definitívne.

Všetkých troch profesionálov nahradili po boku tancujúcich osobností náhradníci, pričom už vo 4. kole sa na tanečný parket vrátili. Tanečný pár tak zmenil zloženie na mieste profesionála len na jeden týždeň a na ďalší už dvojica pokračovala v pôvodnom zložení.

Naopak, v 3. kole chýbala z radov osobností herečka Simona Babčáková, ktorá sa taktiež nakazila covidom. So svojím partnerom vynechala pre ochorenie dve kolá po sebe, a tak musela šou na základe pravidiel opustiť. K verdiktu však taktiež došlo až po dvoch týždňoch.

Rovnakým procesom aktuálne prechádza v slovenskom Let´s Dance Henrieta Farkašová, ktorá pre covid vynechá 4. kolo ôsmej série šou. Ak sa do ďalšieho týždňa nedolieči, jedna z najvýraznejších tvárí tohto ročníka súťaž opustí predčasne.

 


Let´s Dance zažíva najväčšie problémy v histórii: Henrieta Farkašová do ďalšieho kola nenastúpi!Čítajte →

Markíza mení rétoriku

O definitívnom konci Polákovej v šou hovorila okamžite aj samotná Markíza.

Sama dopredu uviedla, že „končí v tanečnej šou“ a „na tanečný parket sa už nepostaví“. Pridala tiež, že sa Poláková neobjaví nielen v treťom priamom prenose, ale ani v ďalších kolách.

Žiaľ, u Vandy sa vyskytli zdravotné problémy, ktoré jej znemožňujú pokračovať v programe,“ informovala televízia.

Po boku Maria Cimarra predstavila rovno novú tanečnú partnerku Vanesu Indrovú. Nespomínala pritom, že by v šou mala účinkovať iba dočasne, kým sa Poláková nebude môcť vrátiť na parket.

Markíza momentálne upravuje v súvislosti s účinkovaním Polákovej rétoriku.

Novinárom poskytla vyjadrenie, ktoré už nie je ohľadom budúcnosti minuloročnej víťazky Let´s Dance tak definitívne.

„Najbližšiu nedeľu sa predstaví po boku Maria Cimarra opäť Vanesa Indrová. Pretrvávajúce zdravotné komplikácie Vandy Polákovej jej ešte nedovoľujú postaviť sa na tanečný parket,“ povedal pre Nový čas PR manažér Markízy Tadeáš Kurka.

Naznačuje teda, že v prípade zlepšenia zdravotného stavu by sa Poláková mohla do šou vrátiť.

Boli za koncom nezhody?

Už niekoľko dní sa pritom špekuluje, že za koncom Vandy Polákovej v Let´s Dance nemusí byť iba nákaza koronavírusom.

Poláková patrí medzi vôbec najlepšie profesionálne tanečníčky v šou.

Minulý rok dostala do páru rovno najlepšiu tancujúcu osobnosť v podobe herca Jána Koleníka, s ktorým vo dvojici 7. sériu Let´s Dance suverénne ovládla.

Markíza aj preto siahla práve po nej pri skladaní páru s Mariom Cimarrom, ktorý mal byť absolútnym diváckym ťahákom novej 8. série tanečnej šou.

Cimarro je nielen dosiaľ najväčšou zahraničnou hviezdou slovenského Let´s Dance, zároveň ide o mimoriadne populárnu tvár medzi fanúšikmi telenoviel, keď stvárnil hlavnú postavu v už kultovej kolumbijskej telenovele Skrytá vášeň. Práve tí sú aj početnými fanúšikmi práve podobných šou a tvoria neraz silné divácke jadro podobných programov ako je celebritná tanečná šou.

Nový čas, ktorý je však oficiálnym partnerom Let´s Dance, tento týždeň uverejnil, že za Polákovej odchodom zo šou mohli byť aj nezhody s hrdinom telenoviel.

Podľa našich informácií by za absenciou v noblesnom projekte, ktorým sa dokonca chváli až v ďalekom New Yorku, kde vedie tanečnú školu, mohli byť aj nie úplne perfektné vzťahy s Cimarrom a doslova trápenie na parkete,“ napísal Nový čas.

Denník pridal aj citáciu o jeho svojskom správaní a vzťahoch s ostatnými účastníkmi.

„Televízia stavila na Maria ako na najväčšiu hviezdu, ale je pravda, že je veľmi svojský, čo sa odráža aj na jeho vzťahoch s ostatnými v šou,“ citoval Nový čas nemenovaný zdroj.

Očakávania nenaplnil

Markíza priznala, že má Cimarro na produkciu väčšie osobné nároky, než slovenské osobnosti.

Dostal napríklad vlastné ubytovanie, auto či osobného asistenta.

S Cimarrom sa pre jeho kubánsky pôvod spájali mnohé očakávania, no dosiaľ ich prakticky nenaplnil.

Okrem raritnej účasti hviezdy zahraničnej telenovely v slovenskom programe nepriniesol do šou žiadny temperament a navyše prekvapil slabým tanečným výkonom bez vášne či pohybov, ktoré by najmä v latinskoamerických tancoch vystihovali jeho pôvod.

Poláková tak po minuloročnom najlepšom tanečníkovi medzi osobnosťami dostala do páru aktuálne jeden z najslabších článkov medzi celebritami 8. série.

Pravidelne na dne bodovania

Odráža sa to aj na samotnom bodovaní poroty.

V prvom kole dostali Cimarro a Poláková od poroty vôbec najmenej bodov, v druhom kole si polepšili len na predposlednú priečku.

V treťom kole, kedy už s Cimarrom tancovala Vanesa Indrová, sa kubánsky herec opäť prepadol na dno bodovacej tabuľky a znovu skončil posledný.

„Zatiaľ čo s Koleníkom, s ktorým minuloročnú sériu vyhrali, boli samý úsmev či vrúcne objatie, s Mariom pôsobili viac ako chladne a k dobrej nálade neprispieval ani fakt, že končili pravidelne s najnižším počtom bodov,“ dodal Nový čas na adresu Polákovej tanečných partnerov.

 

Čítať viac...
Nahor