Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jarné programy idú do finále: Kedy skončia Svadby, Nemocnica, Svätý Max či Survivor?

Markíza uzavrie svoje hlavné programy jari už začiatkom mája, poznáme plánovanú náhradu jej kľúčových projektov. Jojka chce s vysielaním hlavných ťahákov pokračovať aj ďalšie týždne.

Jarná televízna sezóna sa postupne blíži vo svojej hlavnej časti k záveru.

Iba tento týždeň na Jednotke skončila jarná séria Milujem Slovensko, po ktorej do finále dôjdu aj ďalšie televízne programy sezóny. Na finále svojich hlavných projektov sa pripravuje Markíza, ktorá ich stihne uzavrieť, podľa všetkého, o mesiac skôr, ako konkurenčná Jojka.

Markíza finálové epizódy hlavných projektov jari naplánovala krátko pred začiatok Majstrovstiev sveta v hokeji. Tie každoročne pútajú veľkú divácku pozornosť, a tak sa televíziám mnohokrát už počas hokejového šampionátu investície do programu nevyplatia. Odrazí sa to aj na ponuke televízneho lídra.

Druhá šanca a Svadba na prvý pohľad

Veľké vyvrcholenie jarného programu Markízy nastane o dva týždne.

Ako prvý do finále dôjde najúspešnejší program tejto jari, dramatický seriál Druhá šanca, ktorého prvú sériu televízia uzavrie v pondelok 2. mája o 20:30.

Markíza už potvrdila medzičasom exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk o príprave nových častí, ktoré chce nakrútiť už v najbližších mesiacoch a s novou druhou sériou vyrukovať na obrazovky nakoniec ešte tento rok od septembra. Viac aj s množným dátumom štartu 2. série nájdete v tomto článku.

Ako sme už informovali, Druhú šancu v pondelky nahradí pokračovanie zastavenej premiérovej 14. série komediálneho seriálu Horná Dolná, ktorý Markíza skúsi vrátiť do úplne pôvodného vysielacieho času. Viac v tomto článku.

 


Horná Dolná sa po prepadáku vracia do prime-time: Nečakane nahradí najväčší hit jari!Čítajte →

Druhú šancu bude hneď v utorok nasledovať s finále 3. série reality šou Svadba na prvý pohľad, ktorá vyvrcholí v utorok 3. mája o 20:30.

Markíza však pripravila ešte jednu špeciálnu epizódu Svadieb, ktorú odvysiela nasledovný utorok 10. mája. Pozrie sa v nej na to, ako sa párom darí po skončení šou a či vo svojom vzťahu pokračujú.

Podľa prvých plánov by mala Markíza v utorky Svadbu na prvý pohľad následne nahradiť českou verziou reality šou Utajený šéf. Pokračovať tiež majú nové časti českej Zámeny manželiek, ktorú televízia vytiahla už v minulých týždňoch. Ešte hlbšie do noci až do tretieho večerného pásma tak odsunula neúspešného Survivora.

Svätý Max a 2 na 1

O niečo dlhšie v programe vydrží stredajší seriál Svätý Max. Ten ponúkne celkovo 10 častí a jeho dátum finále je naplánovaný na stredu 11. mája o 20:30. Po skončení seriálu Markíza nateraz avizuje nasadiť filmy.

Ako prvá, naopak, vyvrcholila jarná séria štvrtkovej zábavnej šou 2 na 1. Tá ponúkla poslednú premiérovú časť sezóny tento štvrtok, kedy bol hosťom Attila Végh.

Markíza napriek tomu v jej vysielaní neskončí. Kým pôvodne vo štvrtky chcela po uzavretí premiér 2 na 1 vrátiť s novými časťami Chart Show, nakoniec bude so šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla pokračovať aj v ďalšom priebehu sezóny. Nasadzovať už bude reprízové vydania.

Chart Show sa však do vysielania televízie predsa vrátila, avšak znovu v nový večer. Najnovšie Markíza nasadila hudobnú šou od tohto týždňa na piatky, kde sa pôvodne chcela pokúsiť prebrať divákov po veľkonočnom finále jarnej série Milujem Slovensko.

RTVS však rovno zmenou pôvodných plánov na uvoľnené piatky presunula zo štvrtka zábavný kvíz Čo ja viem. Podľa prvotných zámerov mala v piatky vysielať finálovú fázu jarného špeciálneho kvízu Duel šampiónov. Viac v tomto článku.

 


RTVS zmení jarné plány: Čo ja viem vráti na piatky, na štvrtky vytiahne dve novinky!Čítajte →

Let´s Dance a Survivor

Markíza už potvrdzuje aj dátum finále svojich najdrahších projektov tejto jari.

Dobrodružnú šou Survivor čaká vyvrcholenie bez väčšej pozornosti divákov, keď sa už po prvých troch týždňoch vysielania porúčala z hlavného vysielacieho času 20:30 do neskorších hodín hlbšie do noci.

Svojho víťaza Survivor spozná o dva týždne v piatok 6. mája. Na Nove diváci meno výhercu, podľa všetkého, spoznajú skôr, ako na Markíze, kde finále odštartuje až o 22:45, potrvá približne do polnoci. Nova dodnes Survivora vysiela od 20:20.

Do finále sa už taktiež blíži aj ťažisková jarná šou Markízy Let´s Dance, ktorá je druhým najsledovanejším programom tejto sezóny.

Ako sme už informovali, tanečnú šou čaká veľké finále v nedeľu 8. mája, o víťazstvo by v ňom mala zabojovať trojica najúspešnejších párov siedmej série. Po skončení Let´s Dance plánuje Markíza vysielať v nedele filmy.

Hranica a Nemocnica

Jojka bude vo vysielaní svojich hlavných sezónnych seriálov pokračovať aj naďalej.

Televízii sa už vlani ujala lekárska séria Nemocnica, ktorá vo svojej druhej sezóne nadviazala na minuloročné nadpriemery. Spokojná je aj s tohtoročnou novinkou Hranica, ktorá sa usadila skôr okolo jej priemerov.

Joj bude podľa prvých plánov vysielať Nemocnicu a Hranicu aj v priebehu celého mája, do svojho sezónneho finále by tak mali dôjsť až v júni.

Pokračovať by taktiež až do júna mala denná kuchárska šou Bez servítky, rovnako ako premiérové Inkognito.

Na Jednotke RTVS zas aj celý budúci mesiac v programe vydržia premiéry zábavného kvízu Čo ja viem, vysielaného opäť v piatky. Rovnako verejnoprávna televízia počíta aj ďalšie týždne s vysielaním sobotných premiérových zábavných programov Záhady tela a Neskoro večer.

Až do júna vo štvrtkovom prime-time pobeží Duel šampiónov s finálovou fázou vysielanou vo štvrtky o 20:30. Jednotka by s jeho finále mala počítať vo štvrtok 16. júna. Dvojičku bude kvízu najbližšie týždne robiť nová tretia séria cestovateľskej šou S úsmevom po Slovensku.

 

Čítať viac...
Nahor