Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Tajné plány potvrdené: Markíza na jeseň odvysiela 2. sériu seriálového hitu Druhá šanca!

Markíza potvrdila exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk, novú sériu Druhej šance nakrúti ešte tento rok. Do vysielania s ňou čakať nebude.

Tento utorok portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o ďalších plánoch Markízy s tohtoročným televíznym seriálovým hitom Druhá šanca.

Ako sme informovali, televízia sa krátko po ukončení nakrúcania 1. série začala pripravovať na pokračovanie seriálovej výroby, keď podľa očakávaní dala zelenú aj novej sérii seriálu. Podľa našich informácií sa Markíza chcela pustiť do výroby 2. série Druhej šance v najbližšom čase a mať nové časti nakrútené do polovice jesene.

Televízia aktuálne exkluzívne informácie potvrdzuje.

Druhá séria ešte tento rok

Markíza po prvýkrát oficiálne ohlásila novú sériu Druhej šance, na ktorej výrobu sa už skutočne pripravuje.

„Pre všetkých jeho fanúšikov máme skvelú správu, v najbližších týždňoch sa rozbehne natáčanie 2. série,“ uviedla programová riaditeľka skupiny Markíza a Nova, Silvia Majeská.

Markíza po mimoriadnom jarnom úspechu Druhej šance nakoniec s jej pokračovaním čakať nebude. Druhú sériu do vysielania nasadí rovno túto jeseň a využije tak popularitu seriálu v čase, kedy je diváckym hitom.

Aj nová séria Druhej šance ponúkne celkovo 16 častí, čo vychádza z talianskeho originálu Doc – Nelle tue mani. 

V prípade pokračovania týždenného nasadzovania v pondelňajšom prime-time by sa Druhá šanca po jarnom finále do vysielania mohla vrátiť už v pondelok 5. septembra a pokračovať až do vianočného týždňa.

Rovnako však môže Markíza v prípade novej série Druhej šance po druhýkrát skúsiť zaútočiť na seriál konkurenčnej Joj Nemocnica, ktorá drží úspech v utorky a štvrtky druhú sezónu po sebe. Naopak, aj do hlbokých podpriemerov sa v jej konkurencii prepadol každý z projektov, ktorý Markíza proti nej skúsila nasadiť. Tento rok na Nemocnicu zaútočila presunom reality šou Svadba na prvý pohľad na utorky a zábavnej šou 2 na 1 na štvrtky, oba programy zažívajú najhoršiu sledovanosť vo svojej histórii.

Ak si Druhá šanca udrží aj na jeseň pondelňajší prime-time, vysielací deň bude musieť zmeniť Pán profesor, ktorého novú 4. sériu Markíza pre jeseň potvrdila. Rovnako už na jeseň chce priniesť aj veľkú seriálovú novinku, na ktorej pracujú tvorcovia romantických česko-slovenských komédií. Viac v tomto článku.

Po druhej sérii dlhá prestávka

Ako sme informovali, v prípade nasadenia pokračovania Druhej šance ešte tento rok dostane napriek úspechu seriál veľkú prestávku.

Nové diely na adaptáciu ponúkol originál v Taliansku len túto jar, takmer dva roky po odvysielaní prvej série. Jeho tvorcovia už prednedávnom potvrdili aj tretie pokračovanie seriálu, ktoré sa však nakrúcania dočká až budúci rok. Markíza tak ani v prípade pokračujúcej popularity s ďalšími epizódami v najbližšom období nemôže počítať.

Kým aj predchádzajúcu lekársku sériu Sestričky vysielala len raz ročne, každoročne v jesennej sezóne, s Druhou šancou sa do vysielania poponáhľa napriek tomu, že s ňou, podľa všetkého, nebude môcť tak skoro pokračovať.

Okamžité pokračovanie Druhej šance môže byť dôsledkom neúspechov Markíza z minulej a aktuálnej sezóny.

Televízii tento rok nezabrali niekdajšie istoty Svadba na prvý pohľad, 2 na 1, Horná Dolná, historickým prepadákom zároveň skončil návrat reality šou Survivor. Prepad sledovanosti však odštartovala už vlani kedy prišli o divákov viaceré dôležité programy – Sestričky, Horná Dolná aj Superstar. Sledovanosť klesla aj Pánovi profesorovi, ktorý však v komerčnej cieľovke udržal postavenie najsilnejšieho hlavného programu sezóny.

O čom bude 2. séria

V novej sezóne Druhej šance sa diváci opäť ocitnú na oddelení internej medicíny prestížnej Nemocnice Bezručova, kde sa budú stretávať s väčšinou obľúbených hrdinov z prvej série, doplnených novými zaujímavými postavami ďalších lekárov a nemocničného personálu, ktorých tajomstvá a zámery budú postupne odhaľovať. Ústrednou postavou však naďalej ostáva charizmatický „Dok“ – bývalý primár Andrej Fabián, ktorého jedinečným spôsobom herecky stvárňuje Ján Koleník.

Popri napínavých momentoch, šokujúcich odhaleniach a dramatických zvratoch nebude ani v tejto sérii chýbať romantika, pozitívne emócie a silné ľudské príbehy. Týkať sa budú nielen súkromia seriálových lekárov, no opäť aj pestrej palety pacientov s neobvyklými diagnózami a rôznymi problémami, ktoré diváci spoznajú v jednotlivých 16-tich epizódach.

Druhá šanca je slovenskou adaptáciou talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani, ktorý už bol medzičasom vysielaný vo viacerých krajinách po celom svete.

Inšpirovaný je skutočným príbehom lekára Pierdante Piccioniho, primára veľkej nemocnice v severnom Taliansku, ktorý opísal vo svojich autobiografických románoch Mínus dvanásť a Prvá pomoc. Markíza seriál vyrába v spolupráci so spoločnosťou Beetle producenta Petra Kelíška.

 

Čítať viac...
Nahor