Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ďalší škrt cez rozpočet: Markíza chcela prebrať divákov Milujem Slovensko, RTVS jej skrížila plány!

Markíza sa pokúsi obsadiť pôvodne uvoľnený večer, ktorý si už však zmenou plánov opäť zaberie RTVS.

Hľadanie jarnej výkonnosti na Markíze pokračuje.

Televízii sa aktuálna sezóna rozsypala už v úvodných týždňoch po prepadáku Survivora v utorňajšie a piatkové večery, pričom najmä v piatky nedokázala neúspech zvrátiť ani do dnešných dní.

Po Survivorovi Markíze prepadávala v piatky aj premiérová Horná Dolná, ktorú z vysielania po hlbokých neúspechoch nakoniec sťahovala rovnako expresne, ako ju na piatky vytiahla. Podpriemerne hrajú aj operatívne zaradené filmy, ktoré predbieha seriálová Hranica aj šou Milujem Slovensko, ktorá býva stabilne lídrom piatkového večera.

Zmeniť pomer síl v piatkovom prime-time sa Markíza rozhodla po Veľkej noci.

Po veľkonočných sviatkoch sa mal priestor otvoriť práve v piatky, nakoľko ešte počas Veľkej noci dôjde do finále série Milujem Slovensko. Vyvrcholí špeciálnou veľkonočnou časťou.

Od 22. apríla ho v piatkový večer mala nahradiť novinka RTVS Duel šampiónov. Verejnoprávna televízia tento zámer ohlásila ešte v priebehu februára, pričom sa dalo očakávať, že na úroveň sledovanosti Milujem Slovensko nenadviaže.

Zmiznutie Milujem Slovensko z programu, ktorého hlavnou tvárou je aj Adela Vinczeová, sa rozhodla Markíza využiť vytiahnutím premiérových častí Vinczeovej hudobnej šou  Chart Show.

Po prvýkrát sa má Chart Show v piatky objaviť práve od 22. apríla o 20:30 a nahradiť tak filmy.

RTVS však Markíze skrížila plány.

Ako sme aktuálne informovali, verejnoprávna televízia mení svoje pôvodné rozhodnutie a Duel šampiónov na piatky po skončení Milujem Slovensko nenasadí.

Po neúspechu v minulosti úspešného kvízu Čo ja viem, ktorý zažíva od presunu na štvrtky, využije RTVS prázdne miesto po Milujem Slovensko Čo ja viem od 22. apríla vráti na piatkové večery. Zábavný kvíz v nich dovysiela vo zvyšku celej sezóny, vyplní ním aj celý májový program.

 


RTVS zmení jarné plány: Čo ja viem vráti na piatky, na štvrtky vytiahne dve novinky!Čítajte →

Chart Show tak nastúpi do nového piatkového prime-time proti podobne silnej konkurencii, v akej sa Markíze dosiaľ nedarilo presadiť od začiatku roka. 

Hudobná šou sa už zároveň tento rok vysielala aj proti Čo ja viem práve vo štvrtky, kde si však šou RTVS diváci nenašli.

Markíza takto môže ešte viac rozkývať už tak nalomenú životnosť Vinczeovej šou.

Chart Show totiž mení vysielací deň už tretíkrát po sebe v krátkom čase, pričom tento rok sa jej nedarilo ani v jednom z večerov.

Pôvodne sa Chart Show roky vysielala v stredy, od tohto januára sa mala usadiť v nové utorňajšie večery. Objavila sa však v nich iba jedenkrát a pre zmeny vo vysielaní Survivora sa ešte začiatkom roka presúvala na štvrtkové večery, kde sa Chart Show nedarilo.

Zaujímavosťou je, že už v apríli sa mala Chart Show na štvrtky vrátiť.

Markíze totiž dobiehajú postupne premiérové vydania šou 2 na 1, ktorá mala tento mesiac v programe skončiť. Nahradiť ju mala práve Chart Show.

Miesto toho Markíza bude vo vysielaní 2 na 1 vo štvrtky pokračovať, nasadí však reprízové diely. Šou sa aktuálne darí spravidla hlboko podpriemerne, pričom jej výkonnosť pripomína vysielanie skôr reprízových vydaní. Pri ich zaradení túto jar tak už nemusí výrazne padnúť.

 

Čítať viac...
Nahor