Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Exkluzívne: Markíza zastavila prípravu plánovanej novinky! Nové Extrémne premeny zrušila

Zo súboja obdobných formátov nič nebude.

Tento rok v marci sa medzi hlavnými televíznymi konkurentmi rozohral ďalší súboj formátov.

Joj sa najprv po čase rozhodla pustiť do vlastného námetu večerného programu, keď odštartovala prípravy veľkej šou Dom snov, v ktorej sa rozhodla mladým párom tesne pred svadbou dať možnosť zasúťažiť o kompletne nový dom, ktorý dostanú do daru.

Už krátko na to zareagovala Markíza, ktorá rozbehla realizáciu obdobného námetu, rovnako zameraného na pomoc s bývaním, avšak vo forme veľkolepých prerábok už existujúcich domovov.

Siahla pritom priamo po subformáte jej dlhodobej licencovanej šou Extrémne premeny – Extreme Makeover, ktorý okrem verzie s extrémnym chudnutím vo svete priniesol rovnako populárnu verziu veľkolepých prerábok bývaní Extreme Makeover: Home Edition. Na Slovensku je, paradoxne, známa pod názvom Dom snov, pod ktorým Joj pripravila vlastnú šou.

Markíza ešte v marci tohto roka rozbehla veľké pátranie po Slovensku s cieľom nájsť zaujímavé rodiny pre novú šou Extrémne premeny – Nový domov. Zamerala sa na hľadanie priamo v miestnych komunitách či oslovovaním miestnych samospráv a obcí.

Novinku chcela stihnúť realizovať pre túto jeseň, nakedy konkurenčná Joj naplánovala štart svojho Domu snov.

Podľa pôvodných plánov s novinkou mohla chcieť vyrukovať do stredajšieho prime-time, kam nakoniec aj Joj umiestnila svoju šou o vysnenom bývaní, a v ktorom stabilne vysiela aj pôvodnú verziu Extrémnych premien.

Z ich novej verzie však podľa všetkého nič nebude.

Markíza podľa našich informácií už pred časom stopla prípravy novinky Extrémne premeny – Nový domov, pričom ju do vysielania nenasadí nielen v tomto roku, ale nemusí sa tak stať ani v budúcnosti.

Televízia zastavila realizáciu napriek viacmesačnému úsiliu, počas ktorého hľadala vhodné rodiny a pripravovala podmienky pre nakrútenie emotívnej šou.

Z dnešného pohľadu už však Markízu nedotiahnutie realizácie nového projektu do začiatku jesene mrzieť nemusí.

Novinka Vila Rozborila odštartovala uplynulú stredu s neúspechom, keď dosiahla len podpriemerný podiel na trhu 15 %, vďaka čomu Markíza v stredajší večer porástla o dva ratingy s Utajeným šéfom, ktorý sa tak po dvoch neúspešných týždňoch v konkurencii Česko Slovensko má talent vrátil na čísla zo štartu druhej série.

Čítať viac...
Nahor