Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Joj chystá novú šou s Vilom Rozborilom! Priniesť môže najväčší emotívny formát

Televízia po projektoch V siedmom nebi a Tanec snov chystá s moderátorom tretí spoločný formát.

Jeden z dlhodobo najpopulárnejších televíznych moderátorov by sa už tento rok mohol na obrazovkách predstaviť s novou televíznou šou.

Moderátor Vilo Rozboril v priebehu utorka zverejnil na sociálnej sieti výzvu, s akými dosiaľ zvykol prichádzať v rámci prípravy relácie V siedmom nebi.

Teraz však hneď na úvod uviedol, že nejde o túto dlhoročnú rodinnú šou, ale „niečo iné“.

Výzvou oslovuje páry, ktoré plánujú tento rok svadbu, no z akýkoľvek dôvodov nemajú vlastné bývanie – či už bývajú s rodičmi, v podnájme alebo dokonca oddelene.

Rozboril naznačil, že ide o „pecku“. Po potvrdení, že sa výzva netýka Siedmeho neba by tak v spolupráci s Joj mohol pripravovať úplne nový formát.

Už podľa výzvy, ktorú Rozboril zverejnil na svojej sociálnej sieti, by sa nová relácia mala zamerať na pomoc tým, ktorí nevlastnia vlastnú strechu nad hlavou. Jej ambíciou tak bude im tento sen splniť. Nie je však známe, či by sa celá relácia zamerala na pomoc budúcim mladomanželom, ktorým moderátor adresoval výzvu.

V prípade potvrdenia by šlo o vôbec najväčšiu televíznu šou z tohto žánru, aký sa pre finančnú náročnosť zvykne realizovať skôr na väčších svetových trhoch. Tam patria podobné projekty medzi hity, práve pre veľkosť splneného sna spojeného s výraznými emóciami. Bývanie patrí medzi najväčšie problémy, ktoré ľudí trápia aj na Slovensku.

U nás sa však dosiaľ takéto formáty práve pre mimoriadne vysoké náklady na malom trhu realizácie nedočkali. Zelenú dostali skôr produkčne menej náročné programy zamerané na premenu už existujúceho bývania či hľadania nehnuteľností.

Na emotívnom základe bola postavená šou Markízy Šťastný domov, ktorú moderovala Jana Hospodárová, Joj dlhoročne vysiela reláciu Nové bývanie o hľadaní realít či Nové bývanie Dizajn, v ktorom prerába interiéry bytov či domov.

Joj si pritom takto veľkú pomoc s darovaním nového bývania vyskúšala iba nedávno.

V rámci vlaňajšej adventnej série relácie V siedmom nebi bol zrealizovaný dosiaľ historicky najväčší dar v celom vysielaní relácie, ktorý mal rovnaký cieľ.

Šlo o príbeh mladej Anety, ktorá sa stala obeťou podvodu stavebnej firmy. Prišla tak nielen o byt, ktorý predala, ale aj o 30-tisíc eur, za ktorý firma mala postaviť montovaný dom na jej pozemku. Kým pôvodne mala relácia pomôcť sprostredkovaním právnej pomoci, nakoniec sponzor rodine na pozemku postavil nový dom. Išlo o najväčší dar v histórii Siedmeho neba, ktorý priniesol aj mimoriadnu divácku odozvu na obrazovkách či sociálnych sieťach.

Na obrazovke dosiahlo vydanie s týmto príbehom rekordných 701-tisíc divákov s približne 30% podielom na trhu, čo reláciu vystrelilo k najsledovanejším programom celého roka. V komerčnej cieľovke vyskočila na rating 11 % s podielom 26,9 %, iba medzitýždenne porástla o približne štyri ratingy.

Výzva Vila Rozborila

Čítať viac...
Nahor