Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Televízny paradox: Joj pripravuje veľkú novinku pod názvom svetovej šou, ktorú chystá Markíza!

Reakcia Markízy na prípravu novej prime-time šou Joj prinesie aj kurióznu situáciu na pozadí dvoch nových podobných projektov.

Minulý mesiac portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o ďalšej televíznej zákulisnej bitke, ktorú vyvolali prípravy nového večerného programu Joj s moderátorom Vilom Rozborilom.

Novinka postavená na koncepte plnenia snov o novom vlastnom bývaní, ktoré tvorcovia rodinám rovno postavia a darujú, zaujala aj konkurenčného televízneho lídra, ktorý následne spustil realizáciu prakticky rovnakej šou. Markíza však miesto stavania nových domov bude chcieť veľkolepým spôsobom rekonštruovať už tie existujúce, neraz zanedbané či schátrané.

Aktuálne, kedy už poznáme prvé detaily o oboch formátoch Joj a Markízy, sa zaujímavosťou stalo ich pozadie.

Joj bude svoju šou realizovať, zdá sa, na základe vlastného autorského námetu, ktorý, podľa všetkého, vzniká v tíme okolo Vila Rozborila a tvorcov Siedmeho neba. Novinka pritom dostane názvov Dom snov, pod ktorým sa na Slovensku v minulosti spopularizovala známa akvizičná americká šou Extreme Makeover: Home Edition.

Práve túto šou však chystá do vysielania v rámci vlastnej verzie plnenia snov o bývaní Markíza.

Ako sme exkluzívne informovali, pripravovaná šou Markízy nadviaže na zabehnutú a dobre známu značku Extrémne premeny, keď podľa našich informácií vlastnú novinku nateraz nazvala Extrémne premeny: Nový domov.

Markíza tak teda staví na realizáciu slovenskej verzie samotného formátu Extreme Makeover: Home Edition, ktorý roky bežal v originálnej americkej verzii na konkurenčnej Joj. Zároveň pod jeho slovenským názvom Dom snov uvedie aj vlastnú originálnu novinku.

Formát Extreme Makeover: Home Edition je je spin-offom originálu Extrémne premeny, ktorý preslávila od roku 2002 stanica ABC. Pôvodný formát Extreme Makeover dostal následne novú verziu o veľkolepom prerábaní domov o rok neskôr v roku 2003.

Čítať viac...
Nahor